Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Jééé... :-)
Moje bejvalá kastlička.
Jestli můžu přidat špetku do mlýna, tak závaží jedině do disku pod vložku a myslím, že jedna řada (asi 40g) bude v pohodě stačit. Máme to tak v Kaďáku. Je to sice TAčko, ale myslím, že to na to nemá vliv.
To, že se ti gumy trochu mačkají není vůbec na škodu při poježdění v lese. Až budeš potřebovat vyjet něco větší, gumy se ti krásně převalí o překážku a pojedeš jak nůž po másle.
Jinak, už si to přesně nepamatuji, ale nechtěl jsi Hynku jiné pneu?
Uživatelský avatar
hpridal
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 29.08.2011 0:00

Ahoj Carlosi, jojo chtěl jsem jiné, ale tyhle byly i v sadě s diskama za pár dolarů tak zatím toto a posléze pořídím lepší. Líbí se mi buď takové ty šípové (jmenují se tuším flashpoint) nebo tyto:
http://www.ebay.com/itm/NEW-Integy-High-Mass-Type-1-9-Wheel-Tire-Set-Black-2-C23208BLACK-NIB-/390345431038?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item5ae26697fe. Teď si ale užívám první jízdy a docela mě to chytlo, asi začnu chodit do lesa (což jsem nikdy nedělal).

Koncem týdne zkusím nalepit závaží, abych zase mohl otestovat o víkendu. Zatím jsem zatěžoval pouze kamením do podvozku (prosím nekamenovat) :) Docela jsem překvapený z toho že baterku 3600 se mi ještě ani jednou nepodařilo vybít.

Mám dotaz - když jedete z prudkého kopce a pustíte plyn, zastaví se Vám auto? Mně pouze z mírného kopečka, pokud chci v prudkém kopci zastavit tak musím přes zpětný chod (můžu si na ovladači zapnout aby se to nerozjelo zpět a pouze brzdilo). Já bych raději kdyby zastavil uplně, ale nemůžu se prostě domluvit s tím regulátorem, zkoušel jsem snad už úplně všechno..
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

No jestli tvůj regulátor má drag brake a dáš ji na 100% tak by to mělo udržet. Také záleží na motoru a zpřevodování.
Můj Novak se 100% brzdou, 55tkou motorem a zpřevodováním 40:1 se s autem jen tak neutrhne.
Uživatelský avatar
hpridal
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 29.08.2011 0:00

Co jsem se díval do papírů tak brzda je 60% což by asi i odpovídalo tomu že to popojíždí. No musím se s tím naučit, zatím se mi moc do nového regulátoru nechce.. Jinak ovládání je super, umí to jet snad pomaleji než leze šnek, po milimetrech...
Uživatelský avatar
hpridal
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 29.08.2011 0:00

Osadil jsem nové řízení, tak už není téměř žádná vůle. Chtěl jsem se zeptat - máte někdo vyřešené uchycení zadní nápravy? Mám tam linky tak blbě naširoko souběžně s kardanem, že když přejíždím přes větší schod nebo hrb tak si tím vždycky vezmu. Neexistuje nějaká zahnutá verze linků, která by takový problém vyřešila? dík
Uživatelský avatar
hpridal
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 29.08.2011 0:00

Dnes opět testovací jízda v lese, bylo i bahno tak jsem to tam hned poslal:

Obrázek

tady i video, ale já točil a řídila ta moja tak to není moc plynulý průjezd :)
https://picasaweb.google.com/hpridal/Unimog#5655997537808796338

Taky jsem dnes pořešil ty kola, dělám ve Scootlandu a padl mi do oka matroš na vzduchové filtry, je to takový hustější molitan v tloušťce cca 1cm. Z toho jsem nastříhal proužky ve stejné šířce jako originální výplně. Výhoda je super variabilita, pokud chcete jen trochu tvrdší, dáte jeden proužek navíc mezi disk a původní výplň, nebo naopak na vnější okraj takže se dá krásně doladit jak moc to chcete mít tuhé. Já nakonec dal dva proužky nového materiálu a ty původní jsem vyndal, protože se mi zdály pořád moc měkké i v kombinaci 1+1. Příjde mi že je to i jistější na výjezdy (mám testovací dráhu z dlažebních kostek), guma se pořád trochu prohne, při najetí na ostrou hranu vcelku dost ale celkově je to o mnoho lepší. Navíc, tím že je to více nacpané tak se vůbec neprotáčí guma vůči disku a není tedy ani třeba lepit. Pokud mi zítra vyjde čas, tak zase půjdu trochu otestovat do terénu a pak příjde na řadu zatěžování, mám v plánu olověné broky a tavnou pistoli.
Filtr který jde použít na kola je zde:
http://www.scootland.cz/zbozi/mp91-vzduchovy-filtr/ - pokud by někdo chtěl poslat tak mi napiště SZ a nějak to vyřešíme. Ten plát vystačí odhadem cca na 6-7kol.

Obrázek
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

Časem příjdeš na to že je blbost nemít přilepenou gumu.
-Axial - rám x-trail, el. Ezrun 35A, Ezrun 32T,
karoserie Homemade Cherokee.
-SCX Jeep JK = splašené trubky
-HPI - Blitz, 7,5T.
-Savage FLUX XL
-Firestorm
-LRP - S10 Blast Drift AMG
-Asso - SC10 4x4
Uživatelský avatar
hpridal
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 29.08.2011 0:00

Už jsem je předtím přilepil a zase odlepil, takže pokud to jen jednou zazlobí, tak to zase nalepím. Ještě hodlám experimentovat se závažíma v kolech, tak i z toho důvodu to není finální verze
Uživatelský avatar
hpridal
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 29.08.2011 0:00

Chtěl bych přesně taková kola jako má tady ten borec (je i video na Youtube)
http://www.rccrawler.com/forum/1-9-scal ... 406-a.html
http://www.youtube.com/watch?v=tn31KD7NV6g

Udělal to z G-Hawg 2.2. Doufám že se mi podaří to rozřezání a slepení pneu, zvlášť aby to šlo na menší průměr disků 1.9. Nějaké tipy jak to nepodělat? :)
Uživatelský avatar
hpridal
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 29.08.2011 0:00

Tak konečně jsem se zase dostal k Unimogu. Dnes jsem zkušebně slepil první kolo, vypadá to dost dobře:

Obrázek

Jediné s čím mám problém že to dost hází po obvodu, asi od toho jak je to slepované, tak kolo není dokonale kulaté. Uvidím jak to bude se všema 4 kolama, snad to pojede ještě rovně :)

Další do čeho se pustím je předělání úchytů na 4-link co jsou zespodu, abych se o ně nazadrhával když přejíždím třeba větev..
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Vypadá to suprově. Ty linky bych možná jen zkusil schovat malým šusplechem.
Uživatelský avatar
hpridal
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 29.08.2011 0:00

tak jsem ještě udělal druhé kolo, zbytek snad zítra

Obrázek

Zajímavý je rozdíl ve světlosti oproti původnímu obutí :)
Jsem moc zvědavý co to bude dělat v terénu..
Obrázek

Carlos: Krycí plech mi neřeší problém který mám a ten je následující. Zkusím si s tím pohrát, viděl jsem už dost řešení na CC-01 které jsou poměrně málo pracné a ve výsledku by snad mohly fungovat.
Obrázek
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

To vypadá zajímavě.. Nebudou ale pneu moc tvrdý?
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
hpridal
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 29.08.2011 0:00

Ufo: Vyzkouším to o víkendu, ale příjdou mi právě docela v pohodě, nicméně zatím v nich nemám žádnou vatu a uvidím co to bude dělat..
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

S těmahle gumama to vypadá zajímavě :tleskam:
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/

Zpět na „CC-01“