Uživatelský avatar
Knedlousek
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 12.02.2011 0:00
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Kontaktovat uživatele: WWW

Jupiter, no to sem rád že nejsme tady u nás jediný kdo ty klasický skla cpe k DSLR, já takhle běžně fotil s koužkama makro na heliose, pak sem to prodal, ale Helios mám doma furt a PRaktiku taky sem tam vytáhnu když mám náladu. Jinak Pájo moc hezký.
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

Parádna fotka. A ten objektív je teda riadne číslo. Priznám sa že takto kombinovať kadejaké adaptéry a staré objektívy som sa neodvážil. Ale v robote sa mi podarilo zachrániť pred vyhodením pár starých Flexaretov, Kyjevov, Praktík a nejakú Exaktu, tak sa teším keď ich dám do funkčného stavu. Len kedy bude na to času :-p

K veci: Som rád že niekoho takto inšpirujem :oops: Rám som robil podľa originálu na Pajero. Máš pravdu spájkovať cínom nie je ktovie aká výhra, ale keď je to dobre spravené, tak to vydrží dosť. Ja som rám robil hlavne kvôli ochrane navijáku a svetiel, ktoré zvykli pri krútení kasne vypadávať i keď boli prilepené. Možno by bolo dobré skúsiť to spájkovať striebornou spájkou, ale je to drahšie a treba poriadne prehriať hrubšie tyčky na ráme. Pozri Lee-ho vlákná, on je na takéto experimenty macher.
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Uživatelský avatar
maverick53
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 10.10.2011 0:00
Bydliště: NZ, Slovensko

Minotaur: Veru, origo Soviet, poctivý polkilový objektív z kovu :lol: Ale rád s ním fotím, hlavne portréty, aj keď tých 85mm by bolo na portréty oveľa lepších, to by sa fotilo :wink:
Sľubujem, že na to TLU sa dneska pozriem, aj keď už dopredu mám obavy, či sa mi zas niečo nepodarí "odfajčiť" :roll: Potom hodím info. Inak, keby sa náhodou ukázalo, že TLU je zlé, dajú sa diódy pripojiť nejak napriamo na baterku s pomocou odporov :?:

Knedlousek: No asi nás nie je moc veľa, Heliosom som už fotil, v dohľadnom čase si ho plánujem aj zohnať, páči sa mi. Osobne mám k DSLRke ešte jeden manuál, a to japonský Vivitar S1 70-210mm/f3,5. S tým sa dajú robiť tiež fajn fotky, ale človek musí mať kondičku, aby ho udržal, má skoro kilo :lol: Dík za pochvalu!

JanoS: Ak sa ti hentak podarilo zachrániť pár objektívov, tak treba kúpiť adaptér a vyskúšať s nimi fotiť, netreba mať obavy, keď si človek zvykne na manuálne ostrenie, tak sa dajú robiť super fotky! :wink:
Veru, práve to, že to tvoje je inšpirované skutočným Pajerom sa mi páči. Dúfam, že cez víkend sa mi podarí dokončiť ako rám, tak aj záhradku, poletované sú tak, ako sú, ale držia poriadne. Uvidíme koľko vydržia.

Inak, ako riešite upevnenie rámu? O šasi alebo o kasňu? Skrutkami, či plechom? Mám v hlave nejaké riešenia, len neviem, či správne :|
Uživatelský avatar
DeadMan
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 07.09.2010 0:00
Bydliště: Kolta pri NZ
Kontaktovat uživatele: WWW

LEDky sa dajú pripojiť aj priamo na baterku...
Tu je pomôcka - http://www.somr.genezis.eu/elektro/Vypo ... ruLED.html

Akurát pre bielu LED daj Uf= 3 až 3,5V a pre červenú cca 2 - 2,5V alebo tak... Napätie zdroja je 7,2V, alebo 7,4 keď máš LiPo baterky. A desatinnú čiarku tam dávaj ako bodku... :)

A tu máš aj nejakú teóriu k LEDkám - http://lukas.cerro.sk/351/aky-rezistor-na-led-diodu


Nárazník - ja mám môj pevnostný upvenený pomocou "U"čka ktoré je vidno tu na obrázku - http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/4/4206 ... 010951.JPG
a to Učko je uchytené o vnútornú stranu predných blatníkov...
Uživatelský avatar
maverick53
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 10.10.2011 0:00
Bydliště: NZ, Slovensko

DeadMan: Ojojoooj, tak teraz si ma potešil, thx za rady :wink: Teraz už viem, že keď TLU bude naďalej raplovať, tak sa na to vykašlem a pripojím svetlá na furt, super!

K tomu nárazníku, vidím, že to musí držať jak hovado. Ja by som však nárazník chcel ponechať pôvodný a pridať len ochranný rám, vyzerajúci približne tak, ako má JanoS. Takže upevniť ho budem musieť asi nejak odspodu, ešte však neviem jak. :?:
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

Ja to mám upevnené na tú "kocku", čo každý odreže aby mal čo najväčší nájazdový uhol, avšak netušia, že tým pádom odfaklili chladič :mrgreen:



A ešte jeden tip. Ak máš možnosť, tak daj dopredu tzv. warm white LED. Svetlo z takýchto diód má nažltlú farbu, ktorá pripomína halogénové svetlo. Podľa mňa toto Pajeru sadne ako riť na šerbeľ. Nepôsobí to tak násilne ako tie "xenóny" čo dávame obyčajne.
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

Ja to mám upevnené na tú "kocku", čo každý odreže aby mal čo najväčší nájazdový uhol, avšak netušia, že tým pádom odfaklili chladič :mrgreen:

Obrázek

A ešte jeden tip. Ak máš možnosť, tak daj dopredu tzv. warm white LED. Svetlo z takýchto diód má nažltlú farbu, ktorá pripomína halogénové svetlo. Podľa mňa toto Pajeru sadne ako riť na šerbeľ. Nepôsobí to tak násilne ako tie "xenóny" čo dávame obyčajne.
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Uživatelský avatar
maverick53
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 10.10.2011 0:00
Bydliště: NZ, Slovensko

Skvelé foto, Arnie riadne zapózoval :lol: Sakramentsky sa mi páči ten tvo rám :SUPER:
Aj ja som uvažoval nad upevnením na tú "tehlu", priznám sa však, že som ani neuvažoval že to je vlastne v reále chladič. Vidím, že ty ho máš laknutý na strieborno, je to asi práve kvôli "scale" efektu, nie?
Dobre vidím, že tam máš iba jednu skrutku na každej strane? Ja som uvažoval aspoň o dvoch, kvôli tomu, aby sa v prípade uvoľnenia jednej rám neotočil dopredu. Alebo to máš ešte nejako doriešené?

Jaj, a k tým diódam - v modelárstve, kde som bol nakúpiť, mali len klasické biele, možno ich vyskúšam natrieť tamiyáckou priesvitnou žltou, že čo sa stane..
Uživatelský avatar
DeadMan
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 07.09.2010 0:00
Bydliště: Kolta pri NZ
Kontaktovat uživatele: WWW

V Zámkoch v PDA elektro majú aj teplé biele LEDky... Takto to vyzerá -
Vľavo klasická LED, vpravo teplá
http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/4/4034 ... 010784.JPG

Dole teplé, hore klasické -
http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/4/4034 ... 010827.jpg
http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/4/4034 ... 010831.jpg
Uživatelský avatar
maverick53
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 10.10.2011 0:00
Bydliště: NZ, Slovensko

No tak tie teplé sú fakt o niečom inom, čo sa reálnosti týka, vyzerajú parádne. PDA je neďaleko Billy, že? Pozriem sa tam, oplatí sa.
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

maverick53 píše:Skvelé foto, Arnie riadne zapózoval :lol: Sakramentsky sa mi páči ten tvo rám :SUPER:
Aj ja som uvažoval nad upevnením na tú "tehlu", priznám sa však, že som ani neuvažoval že to je vlastne v reále chladič. Vidím, že ty ho máš laknutý na strieborno, je to asi práve kvôli "scale" efektu, nie?
Dobre vidím, že tam máš iba jednu skrutku na každej strane? Ja som uvažoval aspoň o dvoch, kvôli tomu, aby sa v prípade uvoľnenia jednej rám neotočil dopredu. Alebo to máš ešte nejako doriešené?


Chladič nie je nalakovaný na strieborno, ale to strieborné je "šusplech" aby auto práve o tú "kocku" - chladič nezadrhávalo na kažhom konári alebo kameni. Rám je ohnutý tak aby prekrýval nárazník a bol v jednej rovine s rolnami navijáku. Upevnený je o spodok "kocky". Tá je prevŕtaná krížom, a je cez ňu a rám je prevlečená závitová tyč, myslím, že M3. Matičkami je to stiahnuté tak, aby rám nelietal, resp. sa nepreklápal. Z hora je poistený chráničkami kapoty a predného skla (tie lanká) pred vetvami a krami, ktoré sú upevnemé na strešný nosič. Toto riešenie umožňuje rám sklápať a zjednoduší tak odstrojenie kasne od podvozku bez demontáže rámu.
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Uživatelský avatar
maverick53
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 10.10.2011 0:00
Bydliště: NZ, Slovensko

No nejaký čas vlákno nežilo, tak teraz aktualizujem: Na Pajere sa mi podarilo cez víkend dokončiť záhradku plus predný ochranný rám, ďalej som vyriešil osvetlenie zadku cez TLU-01, dokončil som nové krytovanie predných svetiel. Čaká ma ešte drobnosť - lakovanie zadných svetiel do tunajšej verzie - do podobnej kombinácie ako predný blinker plus parkovačka, ďalej prerábka 4-linku (ešte vždy nemajú v nitrianskom modelárstve guľové čapy MP JET :| )

Prikladám fotky z tvorby záhradky + rámu:

Obrázek

Obrázek

Je úplne zvláštne vidieť to auto v červenej, už som si zvykol na šedú :lol:

Obrázek

Obrázek

Predný rám je upevnený rovnakým systémom ako má JanoS, záhradka je upevnená v podstate samosvorne, keďže je do dier na kasni vložená napružene, tak tam dosť drží, časom vymyslím nejaké praktické rozoberateľné riešenie.
Na záhradku aj na rám som použil mosadzné drôty 2,3,4mm, samozrejme obyčajný cín, pištolovú spájkovačku a výplet je z nejakého držiaka na perá, ktorý som mal v robote na stole a akonáhle som si všimol, že materiál sa môže hodiť, tak držiak putoval do tašky (starý komunistický systém :mrgreen: )

Rám aj záhradku som strekol základom a následne čiernym matným sprejom - výsledok v ďalšom príspevku :wink:
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

Pěkné, zahrádka se mi líbí s tim rámkem vepředu! pěkné :wink:
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
maverick53
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 10.10.2011 0:00
Bydliště: NZ, Slovensko

Takže výsledok snaženia je tu (ešte v dielni):

Obrázek

Obrázek

Dneska napriek tomu hnusnému počasiu, čo bolo vonku, som neodolal a Pajero zobral von, aby som mohol pofotiť pár fotiek, už viac-menej vcelku definitívnej podobe:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tie kvapky asi nepôsobia moc "scale", že? :lol:
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

Super :wink: Toto je opravdu krásné Pajo :wink: I barevně to působí moc dobře :tleskam:
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz

Zpět na „CC-01“