Uživatelský avatar
maverick53
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 10.10.2011 0:00
Bydliště: NZ, Slovensko

Ďalšie Pajero z juhu SR

Zdravím!

Som už dlhší čas pasívnym divákom tejto webstránky, nasával som tu rady a informácie, ktorých je tu naozaj neúrekom :wink: . Objavil som ju v čase, keď som uvažoval nad zaobstaraním si svojho detského sna - RC modelu auta. Stránka mi pomohla zorientovať sa v obore, ktorý som doteraz poznal iba ako hobby, ktorému by som sa rád venoval, no neviem o ňom zhola nič :).

Čo sa týka samotného záujmu o RC autá, tak začnem od úplného začiatku. Sprvu som sa vynoval hlavne papierovým modelom. Vždy som túžil po nejakom diaľkovo ovládanom aute, ale v tých časoch bolo RC ešte finančne veeeľmi náročné. Doma som si teda vyrábal (s použitím súčiastok 4 áut vzniklo jedno) rôzne diaľkovo ovládané autá, ktoré namiesto RC za sebou ťahali 10 metrový dvojžilák pripojený k trafu od autodráhy :lol: To bola detská éra. Neskôr som skladal a lepil plastikové modely, až som sa nakoniec rozhodol, že je ten správny čas splniť si detský sen a zaobstaral som si prvé vážnejšie RC.

Rozhodol som sa pre Pajero na podvozku CC-01, ktoré sa mi zapáčilo najmä prepracovanou karosériou a usporiadaním podvozku (vpredu nezávislé zavesenie, vzadu tuhá náprava) Nechcel som vyslovene auto na extrémny terén, ale chcel som niečo "scale", s čím budem môcť behať na poli či v záhrade, ale v prípade nálady aj na asfalte.
Voľba padla nakoniec na RTR set. Viem bola to blbosť, ale na jednej strane som sa nevedel zorientovať hlavne v elektro časti auta, a na strane druhej RTR set vyšiel podstatne lacnejšie. Objednal som ho z Lindingeru.at s tým, že časom pristúpim k prerábke RTR modelu.

Obrázek

V podstate jedinou zmenou oproti klasickému RTR boli trochu zmenené svetlá (zakrytované). Tak som jazdil skoro rok. Teraz s príchodom jesene som si konečne mohol zriadiť svoje miestečko, kde sa môžem venovať úpravám Pajera, a tak na ňom odviesť aj nejakú poctivú modelársku prácu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak zatiaľ toľko, dúfam že som nikoho neunudil týmto dlhým úvodom, v ďalších príspevkoch opíšem, čo vlastne na Pajere upravujem a čo ešte len chcem upraviť.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Vítej :BYE: Máš pěkný fotky!
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
maverick53
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 10.10.2011 0:00
Bydliště: NZ, Slovensko

Dikes :) !

Dúfam, že časom bude aj krajšie autíčko, už sa na tom pracuje. Ale o tom potom, je na čase ísť spať :wink:
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

Že mi ten tvoj začiatok čosi pripomína :P :?:

Fotky naozaj pekné, dobré sklo sa hneď pozná.

Tak vitaj a veľa zdaru do RC modelovania :HI:
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Uživatelský avatar
DeadMan
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 07.09.2010 0:00
Bydliště: Kolta pri NZ
Kontaktovat uživatele: WWW

Si priamo z NZ? Ja som z Kolty...
Uživatelský avatar
maverick53
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 10.10.2011 0:00
Bydliště: NZ, Slovensko

JanoS: Diky moc, inak co sa tyka prednych svetiel, tak som sa snazil napodobnit tie na tvojom Pajere, hned sa mi zapacili :wink: Fotenie je mojou dalsou zalubou, a Pajero je na fotenie velice pritazlive, takze casto s nim jazdi niekto iny a ja ho len fotim :lol:

DeadMan: Nie som priamo z NZ, ale z Tvrdosoviec, poznas to tam?
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

Tak to už ste dvaja. Môžte sadnúť do auta a prísť na pojazdenie o dva týždne. Do Borinky je to slabých 100 km. Aspoň nás bude viac Pajerákov, nie ako Bystricania sa zapredali Axíkom :P
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Uživatelský avatar
maverick53
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 10.10.2011 0:00
Bydliště: NZ, Slovensko

No keďže momentálne je Pajero v dosť rozobratom stave, tak neviem, či sú tie dva týždne reálne :lol:

Inak nastal istý progres, bol som u známeho automechanika-lakýrnika (či jak sa to píše :) a strekli sme Pajero na tmavošedú metlu, ktorá mi ešte zostala po striekaní nárazníka auta (toho, čo mám 1:1).
Svetlá sa mi zapáčili v kombinácii, v akej sa predávali u nás, t.j. také, aké má JanoS - smerovky v čiernom krycom skle. Až taký šikovný však nie som, aby som dozadu porobil aj koncové svetlá do nárazníka, takže to bude skôr nejaký hybrid medzi japonskou a našou verziou - tmavé smerovky, ale koncové tiež na rovnakom mieste.
Predné smerovky som nalakoval tiež do podobnej kombinácie.
Koniec koncov, tu je výsledok:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Takže čo sa lakovania týka, musím ešte dokončiť zadné svetlá a pridať nejaké nálepky. Potom zostáva ešte mechanická časť a doplnenie ochranných rámov a záhradky.
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Hmm, moc pěkná barva. Jako živé :)
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
maverick53
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 10.10.2011 0:00
Bydliště: NZ, Slovensko

Dikes, poteší :wink:

Veru, lakovanie bolo drahé, stálo ma sedemdecku hruškovice :lol: Ale oplatilo sa.
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Barva je moc pěkná, takže hruškovice nelituj :lol:

Na takový fotky je radost pohledět.
bado7907
Nově příchozí
Příspěvky: 79
Registrován: 02.07.2010 0:00

Ahoj máš skutočne pekné pájo a fotky sú neskutočné, chvíľami sa to tvári ako 1:1. Mna fotenie nikdy nejako nebavilo ale ako som začal s modelmi tak sa musel kupiť aj dobrý foťak. :wink:
Uživatelský avatar
maverick53
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 10.10.2011 0:00
Bydliště: NZ, Slovensko

Bado: Diky moc, no veru ako som tu už písal, Pajero je vďačným objektom fotenia, tieto dve záľuby sa navzájom dobre dopĺňajú :wink:
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Snad nejhezčí barva na Pajeru co znám. Fakt luxus, gratulace a obdiv...
Uživatelský avatar
maverick53
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 10.10.2011 0:00
Bydliště: NZ, Slovensko

Salvatore: Vďaka pekne, je to super "počuť" takúto chválu od takého váženého človeka. V každom ohľade som rád, že sa tá farba ujala.
:wink:

Medzitým pokračovali práce na mechanickej časti auta, ako prvé som nahradil originálne plastové ložiská guličkovými. To je myslím úplná klasika.

Ďalšou dosť nepodarenou vecou na CC-01 je, ako som zistil aj na fóre aj v praxi, je plastové riadenie. Riešením bolo vytvorenie riadiacej tyčky z ocele v kombinácii s guličkovými ložiskami nalisovanými v šasi. Podnet som zobral zo stránky www.tamiyausa.com. Rozdiel bol v tom, že som v robote nechal na horný koniec tyčky navariť ohnutú páčku s guľovým čapom. Do dolného konca tyčky som narezal závit M3 a z dvoch strán som zabrúsil úkosy, aby som zabránil otáčaniu v dolnej páke. Do tej som nalepil kusy plechov tak, aby sa tyčka po zatiahnutí skrutky už neotáčala a pevne sedela v páke. Pre lepšiu predstavu sú tu fotky :wink: :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zpět na „CC-01“