Uživatelský avatar
Jirka F
Nově příchozí
Příspěvky: 24
Registrován: 21.06.2017 8:31
Bydliště: Broumov okr. Náchod

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Přátelé :-) dnes jsem se pustil do úpravy 4 linku na mém CC Pajero Sport. Masakr. Našel jsem si verzi kde spodní ramena jsou uchycena z boku podvozku a vrchní ramena jsou uchycena nad diferák. Jestli mohu někoho poprosit jestli by mi nedal rozměry upravených ramen (tyček) na rozvor 245. Nějak se mi to povedlo ale asi mi to o pár mm uteklo, protože mi při nájezdech škrtají zadní kola o zadek podběhu kastle. Děkuji moc.
TAMIYA CC-01 - Mitsubishi Pajero - Black Edition Sport - upraveno a pryč
AXIAL SCX10 2 - stále jiná bouda
MEX Defender D110
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Zdravim.
Mam problem. Poridil jsem kit cc 01 pajera, vse slozeno a chvili to i fungovalo. Pri testech doma vse ok, problem nastal venku. Po cca 20 -30 min jizdy prestane auto reagovat. Zpozdovani a dlouha reakce na zataceni a to same s plynem. Plyn pustim, ale auto jede tak 2 vteriny vesele dal. Pote jsou reakce jeste horsi. Po vypnuti a zapnuti jiz model nereaguje, nerozsviti se prijimac. Po hodine v klidu to zacne opet reagovat. S autem jezdeno asi dve hod cisteho casu a stalo se to uz 3x. Ve vode to zatim nebylo. Motor i regl jsou ze stavebnice, servo od kamarada hex tronik, baterka lipo turnigy 2cl, 7.4 V 60 c +lipostop, vysilacka Spektrum STX2. Nevite co s tim? Snazil jsem se forum procist, ale nic jsem nenasel.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Napiš přesné parametry serva, příčina by mohla být v něm.
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Diky za rychlost. Na servu je:
hexTronic HX12K hi-speed. Kovove prevody a nacpane vazelinou proti vode. Pri problemu se prijimac nerozsviti, ale servo piskne, takze predpokladam, ze tam proud jde.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Hm jestli je to rychlé servo (to není do cc potřeba) neznačkové, ještě utemovaný vazelinou, v kombinaci s původním reglem kde je slabý BEC, tak to bude nejspíš příčina. Napiš sem parametry toho serva (hledat to nebudu)
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Servo zbylo kamaradovi z letadla. Jeho parametry bohuzel neznam. Zkusim tedy odstranit cast vazeliny. Kdyz ani pote nic, Koupim jine servo.
Dekuji za radu.

Edit: poslal tenhle odkaz

http://www.pojezdy.eu/eshop/velka-serva ... kg-cm.html
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Myslím že nestíhá BEC tyhle serva i když nejsou až tak výkonný tak dost žerou a kamarádovi se podobným servem (Tower pro) povedlo odpálit dva régly než na to přišel. Zkus to napájet z externího zdroje a uvidíš jestli je to jak píšu...
S tou vazelinou opatrně, za chvíli se ti může dostat do poťáku a je zas problém :-(
Uživatelský avatar
ivandr
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 28.08.2010 0:00
Bydliště: Česká Lípa

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Servo je klasika , trošku lepší čína. Používal jsem ho asi 2r. Nakonec mi odešel motor. Je otázka jak dlouho ho používal kamarád.
Zkus ho odpojit a zkusit jen regl dopředu dozadu. A mělo by být jasno.
http://rcivandr.rajce.idnes.cz/
http://ivandr.galerie.cz/5597378-rc-modely
1:10 AXIAL SCX-10 HONCHO
1:10 AXIAL SCX-10 Jeep Wrangler
1:10 Ansmann Mad Rat 2WD buggy

Banda Team
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Vcera se to opakovalo, servo jsem odpojil, ale i tak se prijimac nerozsvitil. Po pul hodce zase ok. Je pravda, ze jsem jezdil venku ve vlhke trave. Servo uz vybiram, ale je toho k precteni halda. Levny plastovy, drazsi kovovy, sto lidi, sto chuti. Neco vyberu a uvidi se. Casem lepsi regl, ale to je zatim budoucnost.
Nebo ze by vadny prijimac? Vse nove.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Ještě jednou: Zkus použít místo BECu v réglu externí zdroj (4tužkovky) a uvidíš jestli je problém v réglu (BECu) nebo jinde. A nezapomeň na servokonektoru co jde z réglu do rx odpojit + (střední červený)
Od doby co používám Savoxy tak jsem neřešil problém se servem :OK:
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

dodik diky. Potreboval jsem to vysvetlit polopate. Na el jsem jelito, tece do kopce, neni videt a kope. To je proti prirode. Jeste jednou moc diky.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Zdravim. Po dodikove navodu jsem jeste pohledal a nasel tyhle "schema"

http://rc.305.cz/view.php?cisloclanku=2014050008

Prvni varianta s vyjmutym + mezi reglem a prijimacem mela za nasledek jen to, ze regl pipal a prijimac se stejne nerozsvitil, at jsem tuzkovky vrazil do prijimace kamkoliv. Druhou variantu jsem nezkousel, nechtel jsem strihat a pajet kabely. Uz je mi skoro "trapne" ptat se porad dokola, proto koupim jine servo, snad to bude fungovat.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Tak to je divné :NO: pokud bylo do Rx správně přivedeno napájení z těch tužkovek, tak by musel šlapat. Zkus to ještě jednou, z Rx všechno odpoj, zapni rádio, pak do konektoru na Rx připoj napájení z těch tužkovek (nabitých) a Rx musí signalizovat normální stav a pokud né tak je chyba v něm nebo rádiu.
Pokud to bude O.K. tak připoj servo a zkus ho, pokud to bude O.K. tak připoj régl bez toho + a zas by to mělo šlapat.
Régl pípal asi proto že neměl signál z Rx což je normální.
Se servem zatím počkej
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Zkousel jsem to nekolikrat. Ten kabel se musi za chvili uz zlomit. Tuzkovky nove z kramu, ve vysilacce makaj. Nejhorsi je, ze to mohu delat jen po nocich. Je to darek pro syna. Potrebuje pry zablacenyho dzipaka... Tak aby o nicem nevedel. Jeste to vyzkousim, ale neverim tomu. Diky.

Edit: Z tuzkovek jde stred kabel +, pravej -, na prijimaci zapojuju do prvni horni volny (aux). Druha zdirka je regl, treti servo, na ctvrte se paruje. Je to tak spravne?
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Neznám tvůj rx ale standart je 1- servo řízení, 2- régl (nebo servo plynu/brzdy u spalováku) 3-další kanál (aux) a poslední bývá párovací. Napájecí piny + a - jsou propojeny ve všech kanálových konektorech paralelně a zpravidla i s napájecím.
Na konektorech je plus vždy uprostřed a mínus "na kraj" rx , signálový je vždy nejsvětlejší (bílý, žlutý,oranžový) a bývá "dovnitř" rxat
Pokud ti to nebude chodit takhle zapojený s baterií místo réglu, tak to vypadá na chybu v RC soupravě.

Zpět na „CC-01“