Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Uz to maka. Rodinu jsem vyhnal ven, abych mohl zkouset. Problem byl v bateriovem boxiku, kde nedolehala desticka k polu. Paratko vse vyresilo. Predpokladam, ze to vyresi externi BEC.
Diky dodiku za radu a trpelivost se mnou.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Tak hlavně že se ti zadařilo :tleskam:
Použij tedy buď jak říkáš externí BEC nebo zrovna jiný régl se silnějším BECem kde se třeba dá i něco nastavit je to docela fajn...
Tak ať CéCé dělá radost :BYE:
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Zdravim.
Problem bohuzel pokracuje.
Cely problem byl v prijimaci. V pripade vymeny rc soupravy vse fungovalo. Nechal jsem rc reklamovat a prisla odpoved, ze to meli zapnute tri hodiny a vse bylo v poradku. Reklamace byla zamitnuta. Co s tim? Bude mit u prodejce nejakou vahu natocene video s problemem?
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Od prodejce prislo vyjadreni, ze pres technikovo vyjadreni nejede vlak. Doporucil mi koupi regulatoru. V el. se nevyznam. Jak to, ze prijimac zhasne, i kdyz je napajen pres BEC? Motor je v modelu puvodni 27 zavitu, baterie Turnigy 5000 mAh, 3A BEC, orig regl TBLE-02 S. Servo hexTronic HX12K hi-speed. Vyresi jiny regulator (popr napiste prosim jaky) problem? Nerad bych koupil neco, co nebude k nicemu, pred vanoci neni penez nikdy dost. Jelikoz se v problemu nevyznam a ani nevim o nikom z okoli, jsem z toho vcelku nestastny. Zacinam litovat toho, ze jsem do toho sel.
Pro vas to jsou asi hloupe otazky, ale verte, ze kdybych nemusel, nepsal bych sem.
Predem dekuju za odpoved.
Edit: prodejce nabidl i novou rc soupravu, ze by stavajici (spektrum STX2) vzal protiuctem. Mel jsem od letadylkare pujcenou starou FM rc a vse fungovalo bez problemu, tak nevim kudy se pustit dal...
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1752
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Měl jsem obdobnou zkušenost. Je to už dlouho a nepamatuju si podrobnosti, ale problém byl v nekompatibilitě Spektra DX2 a reglu. Rádio nemusí být špatné.
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

zax: orig regl Tamiya TBLE-02 S.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1752
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Jj, už jsem si toho všimnul v předchozím příspěvku, s tímhle nemám bohužel zkušenosti.
Můžu ti napsat jaký regl používám já, ale to ti nezaručí bezproblémový chod.
Kdyby jsi měl cestu kolem Kladna/Prahy můžeme se někde potkat a otestovat ty co mám.
Ideální by bylo, kdyby se vyjádřil někdo, kdo používá stejné rádio co máš ty...
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

zax: Diky za nabídku, vazim si toho. Mam to sice z ruky, ale pokud nebude jina moznost, rad ji vyuziju. Idealni by byl nekdo z okoli Kralovic, Rakovnika, Plzne. Zkusim jeste pohledat nejake lidi zde na foru z okoli a pres SZ se "vetrit". Snad to nebude vadit.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1752
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Kdyžtak napiš pm, vlákna někdy zmiznou v denního přehledu jako by nic.
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Zdravim.
Nevzpomenete si prosim nekdo cim je zpusobeno "hvizdani" prevodovky? Pri procitani fora jsem na to nekde narazil, ale nemohu si vzpomenout kde. Jinak od vanoc ma prcek najezdeno uz pres deset hodin a ocividne ho to bavi. Nejradsi je, kdyz je auto po okna ve vode nebo bahno az na strese :-).
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Je otázka , jestli ti hvízdá převodovka , nebo motor (stejnosměr se hvízdáním projevuje častěji)
Je li to motor , tak zkus lehce očistit profouknout a pak máznout ložiska motoru kapkou oleje s následným protočením rukou. Pozor , olej by se neměl dostat dovnitř do motoru.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Pokud vyndam motor a protocim ho na prazdno, zvuk je normalni. Vpredu je otevrenej dif, po otoceni kol taky nic. Ten nezdravej zvuk vychazi z pod vika prevodu. Jeste jedem drandit, tak vecer zkusim prevody vycistit a znovu slozit. Vymezovaci podlozku v prevodech jeste nemam.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Když nekviká pŕi protočení naprázdno tak v tom připadě by měl být motor OK a jde to opravdu asi z převodovky ......
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Problem je asi pastorek. Po vyndani kola mezi spurem(kdyztak mne opravte) a kleci diferaku na predku a vyndani ozub kola na kardanu, kdy je v zaberu jen pastorek a spur rachot pretrvava. Myslel jsem si, ze ten origo vydrzi dele.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Zdravim, jsem tu zase s nejakou otazkou. Nevite o nejakem odkazu na rizeni od p. Pstruziny? Zkousel jsem hledat, ale asi spatne. Z toho, co jsem pochopil je to uprava bez rezani a velkych uprav. Cihlu jeste nechci rezat, protoze puvodni srnkolam odvadi 100% praci a vydrzel zachazeni opravdu prasacke.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport

Zpět na „CC-01“