Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Pajero z Ostravy (Bandolik)

Dobrý den,
jsem nový tady i ve vodách RC modelů takže asi takle koupil jsem Pajero a po prvním vyskoušení je děsně rychlé a budu s tím muset něco udělat ale jinak se mi to autičko líbí :lol:
Pročítal jsem forum a asi mne ukamenujete ale nemohl by mi nekdo přes SZ vysvětlit jaký koupit motor a předpokládám i ten regulator a jak to tam potom vyměnit uplně idalní by bylo kdyby to byl Ostravák a zasvětil mne do tajů modelařiny ja zatim jen skládal papír :-) a to mi ted nijak nepomuže :-) díky moc za každou cennou radu.
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Tož vitaj :) A než ti někdo z CCčkářů odpoví, tak pokračuj v pročítání fóra, protože téměř všechno co jsme chtěli o CC vědět, ale báli jsme se zeptat, už tady je :)
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

jo ja to už jednou ( nejmín) četl ale ted to nemužu najít když to chci popravdě pročítam toto forum už asi tyden takže už v tom mám guláš :roll:
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Cauves, jsem sice z druhyho konce republiky ale pokusim se poradit.. Z vlastni zkusenosti vim, ze hledat neni uplne jednoduchy a kolikrat najit presnou a relevantni odpoved trva dlouho..

Motor : Mas na vyber nekolik motoru, ted mas pravdepodobne "plechovku" s 27 zavitama, ta je dobra na cross, do rally aut a podobne.. Do CC se doporucuji motory rady 540 od 45 do 70 zavitu, ja osobne jezdil 65ku od Integy a bylo to v pohode, rychlost prijemna.. Pred rokem sem presedlal na Graupner Speed ECO 600 a nedam na nej dopustit, ten je ale rychlejsi a musi se na nej s citem, ale kdyz se s autem naucis, vyplati se.. Ma cca 40 zavitu a je ucinnejsi.. Co jsou zavity, respektive co znamena je jich pocet ? Jednoduse receno, cim vice zavitu, tim nizsi rychlost auta, nizsi otacky a vyssi kroutici moment a naopak.. Idealni pomer rychlosti a sily pro CC je asi 55 nebo 65 zavitu, pokud nepocitam vyse zminovany motor rady 600..

Regl : Osobne nic proti TEU reglu nemam, kamarad Droxa ho jezdi od zacatku a co s nim predvadi to je neskutecny.. Je blbuvzdornej, neznicitelnej, levnej, temer vzdy funkcni a vykonove pro CC naprosto postacuje.. Jedina vec co chybi je brzda v neutralu ale i bez ni se da v pohode jezdit.. Pokud nechces investovat velke penize doporucuju resit spis vymenu gum, rizeni a 4linku popripade tlumicu, nez vymenovat regl..

To je tak ve zktratce co bych poradil pro zacatek, snad to pomuze, kdyztak napis SZ.. ;-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Přátelé měl bych další neskromnou otázku : když přidávám pomalu plyn auto reaguje správně při jízde dopředu pomalu se rozjíždí, když však chci totéž udělat smerem vzad tak reaguje se spožděním a rozhodně né tak plynule nebo rovnou zabere na plný pecky. Takže otázka zní je to tím origo motorem? ještě jsem mu novej nekoupil nebo dělám chybu nekde já a nebo je to v něčem uplně jiném ? díky za pomoc. Jo koupil jsem novou RC a nastavil tam ABS tak to není tak znát ale když ABS vypnu dělá to stejny jak s původní vysilačkou.
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak jsem se dnes pustil do výměny ložisek a co myslíte na dve jsem zapoměl takže tu budu muset rozebrat ještě jednou :-)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Jak se říká, co není v hlavě, to je v rukách :mrgreen: To se ještě našroubuješ, ber to jako trénink. Jinak vítám :BYE:
Problém s motorem - dle návodu k regulátoru bych nechal znova "očuchat" nastavení neutrálu a krajních poloh plynu vysílačky. ABS vypni.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

díky za přivítaní a hned doplňující otázka kde nejdu návod k regulátoru když to byla sestavená verze ? :-) tohle Pajero tu má nebo mělo spoustu lidí jak jsem pochopil takže nějaký jednoduše popsany navávod by někdo neměl ? děkuji předem ( regulátor je TEU 101BK)
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Vážení modeláři a šikovní kutilové mám další možná hloupou otázku jak uzavřu ty diferencialy na Pajeru ?
Po pročítání fora jsem dospěl k názoru že stačí vzít tavnou pistoli a do dif. mezi ty malý ozubený kolečka stříknout ale po této operaci to sice opravdu kola točí společně ale vychází z toho takové cvakání jako by tam nějak přeskakovaly zuby a to asi není správně. Děkuji za radu co jsem udělal špatně .

Jěště mám jednu otázku jak má být auto hlučné při provozu? konkrétně když stojí je ticho ale jakmile začnu přidávat plyn začně to tak zvláštně bzučet, jsem nováček a pokud je to normální tak se na mne nezlobte. Díky za pomoc.
Uživatelský avatar
mrak03
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2034
Registrován: 07.02.2010 0:00
Bydliště: Louny

ohledně uzávěrek, Jirka má odlitý orig ,cena100kč za nápravu a určitě se to nezačne protáčet jako u tafky(zkušenosti téměř osobní), jinak převody sou dost tichý
MRAKOLEND-rc park
Hitec-2,4GHz
OT64-SKOT
LIAZ-plachta
MITSUBISHI PAJERO-CC01 trial
Holídajka by MRAK
MITSUBISHI PAJERO WAGON-CC-01
HAJZLTEAM -patřím k nim
http://rc-listany.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/DOLUBOBO
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Takove to popiskavani a bzuceni je u TEU reglu normalni a rekl bych ze pokud ho slysis, tak mas auto po strance prevodu v poradku a jede dostatecne tise.. Co se tyce uzavirani diferencialu, tak sem s tavnou pistoli nikdy nemel nejmensi problem, staci nalit dostatek lepidla mezi planetky a jete "za tepla" to stahnout.. ;-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

tak ty odlitky by mne zajímaly, jinak hluk nedělají převody ale elektronika asi regulátor řekl byc neb to začne dřív jak se to dá do pohybu. Jak jsem psal již dříve není tu nějaký Ostravak osobní konzultace by mi asi pomohla a neobtěžoval bych forum možná zbytečnými dotazy :lol:
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

aha za tepla to mi uniklo tak to vyndam a udělám znova to jsem potřeboval vědět :-) díky
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz

Zpět na „CC-01“