Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Móóc hezké. Ale jeden dotaz bych měl. Vzadu Ti svítí koncová světla - dvě ledky nad sebou. Jedna pod blinkrem a druhá nad blinkrem. Domnívám se, že ve skutečnosti by jedno světlo mělo být koncové a druhé brzdové. Nevíte někdo jak je to u aut 1:1? Má být dole pod blinkrem brzdové nebo koncové? Chtěl bych taky navrtat karoserii na koncová světla, tak abych to nenavrtal blbě. Předem dík za rady.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

IDINEK: To bych vůbec neřešil, protože to by si to jedině musel najít na netu. U nás musí mít Pajero, stejně jako spousta dalších off-roadů dodělaná světla v nárazníku, protože původní světla jsou pro naše předpisy příliš vysoko.
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

mam takovej dojem že pod blinkrem sou brzdova i koncova svetla :?
tak to je alespon u tych co maji nad blinkrem tu černou čast,jen nevím zda ta čast nekdy sviti,koukal sem snad milion odkazu na youtrube a nic moc sem tam nevyzistil :(
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

No já jsem kvůli zadním světlům prohlídnul taky milion obrázků a postahoval hromadu manuálů skutečných aut. Problém je, že na model 93 toho nějak ke stažení moc není, spíš na pozdější modely. U těch pozdějších modelů pak svítí pouze horní část zadních světel, tj. jsou sdružený brzdovky a obrysovky, pod tím - uprostřed - jsou couvačky a blinkry, dolní část je slepá. I fotek svítících zadních světel je jak šafránu, nicméně podle tohohle -
Obrázek
u starších svítí obě části (a tipuju, že horní bude brzdový).
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Jetson
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Buštěhrad

Dolní část jsou podle mne mlhovky...
Co jsem koukal na silnici, svítila vždy horní část.
CC01 Mitsubishi Pajero Metaltop - Spectrum DX3.0
CC01 Jeep Wrangler (zatím bez laku) - Spectrum DX3
TA01 Porsche Cayenne - Spectrum DX3S
Uživatelský avatar
George_Green
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 11.06.2009 0:00
Bydliště: VYSOČINA

idinek: tak tohle jsem fakt vůbec neřešil - zásadní pro mne bylo, aby mi zadek svítil a aby to vypadalo přijatelně a hezky - teda alespoň pro mě - nemyslím si totiž, že by u tohoto modelu bylo třeba striktně řešit, která část lampy je brzda, která mlhovka atd ... jelikož primárně ani zadek PAJERA CC-01 pro osvětlení není z výroby uzpůsoben :) Na "dospělých modelech" jako jsou TAMIYA TUNDRA, HILUX atd. je to jiné a v případě HILUXU, kterého také vlastním řeším osvětlení poctivě a za pomoci regulátoru DSYS - PAJERO jsem pořešil jenom jako permanentně svítící modýlek poháněný obyčejnou TLU-nulajedničkou neobsahující sebemenší inteligenci a možnosti nastavení ... takže pokud vše výše uvedené shrnu, tak si myslím, že důležité je v první řadě mít radost z toho, že se mi něco povedlo dle mých představ a že je to hezké i s ohledem na to, že to nekoresponduje s technickým propozicemi dospělého auta :D ..... ale i tak děkuji za pochvalu :)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Nóó, Pážo má sice primárně přední a zadní sdružený svítilny vylitý plastem, áále my zas máme frézky, vrtáky, pilníky, no ne? :) - tím ovšem netvrdím, že to budu dělat :D
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak asi s tím vrtáním ještě nějaký čas počkám abych nedělal zbytečnou práci. :? Když jsem viděl obrázek co sem vložil minotaur, tak přemýšlím, že bych mohl vyrobit celý skupinovky. Nevím sice jak, ale snad někde na netu nějakou inspiraci najdu. A pokud nenajdu, navrtám to jako to má George_Green - snad po mě nebude chtít poplatky za autorská práva :D :D
Uživatelský avatar
George_Green
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 11.06.2009 0:00
Bydliště: VYSOČINA

idinek: vrtej si jak je libo, hlavně když budeš spokojen s výsledkem :D
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

a vo tom tom je hlavne ze se to libi tobe proto to delame ;)
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

A pak že to nejde. :D

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

no jo fik fik a je to,ty udelas i vejce na tvrdo s PSH :D
Uživatelský avatar
Tamiyadriver
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: 19.06.2009 0:00
Bydliště: Nový Rychnov

no takle čistě a přesně to jde asi jenom tobě a možná pár dalšim lidem a toť vše ale co my ostatní třeba jako já takovej "levák" to prostě nedá (MLUVÍM JEN NA A ZA SEBE !!!!!!!!!) :wink:
Kudy jsem jel, těžko bys šel... (s mým CC-01)

Jiří P. http://tamiyadriver.rajce.idnes.cz/

TA-02 Porshe Cayenne TRANSSYBERIA 2007, CC-01 Pajero Metal top , Ford Bronco 1973 CC-01
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Zas tak šikovnej nejsem.Dnes jsem si amputoval nožem kus prstu.Prostě mi to sjelo po kovovým úhelníku. :roll:
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

ja kdyz tvorim tak vetsinou krvacim ;)

Zpět na „CC-01“