Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak kluci, zvolte si někoho, kdo bude hlídat všechny nově příchozí a bude je vítat :CIAO: . No a ten zrovna může přivítat všechny zpětně. Já to ale být nechci :-( .
SCX-10 s karoserií Defendra D-90
TT-01 rally Škoda Fabia
mail.: idinek@seznam.cz
http://idinek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Tamiyadriver
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: 19.06.2009 0:00
Bydliště: Nový Rychnov

Cores s tim svim VELCOME :lol:
Kudy jsem jel, těžko bys šel... (s mým CC-01)

Jiří P. http://tamiyadriver.rajce.idnes.cz/

TA-02 Porshe Cayenne TRANSSYBERIA 2007, CC-01 Pajero Metal top , Ford Bronco 1973 CC-01
Uživatelský avatar
jarmil33
Uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: 04.07.2009 0:00

Tamiyadriver píše:Cores s tim svim VELCOME :lol:
;-) :hura:
Steak
Píšu hodně
Příspěvky: 1228
Registrován: 29.08.2009 0:00

Jo souhlasim pro corese a měl by si připravit nějaký proslov.(to se upíše :lol:)
:tleskam:
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Hlavně si myslím, že uživatel shadowneemo musí být velmi šťastný, že jsme mu to tu tak pěkně zaplnili přínosnou, inspirující a tvůrčí debatou...

Kdyžtak se mi ozvi, já to tu pročistím!
Uživatelský avatar
shadowneemo
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 07.10.2009 0:00

Mno zatim mi cc nedorazilo tak jen laboruju nad tím, jak začít s tou karoserií. Nejspíš asi z psh desek, ale nevím jak se dají tvarovat do kulatých tvarů, mám totiž v plánu stavět mitsubishi triton a to je samá křivka... mno uvidíme zatím mam plánky v měřítku a je to pekelně dlouhý přesne 50cm a rozvor je 30cm. Zkusim asi udělat kopyto a pak to natáhnu laminátem a nebo ty psh desky.... ?!?

jo a díky za přivítání :D
Uživatelský avatar
shadowneemo
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 07.10.2009 0:00

Tak CC01 je již postavené.

Po chvilce ježdění se z převodovky začli ozívat nelíbivé zvuky:) Ta Tak jsem to rozebral a našel jsem povolený pastorek motoru, budu ho zřejmě muset zafixovat lepidlem.

A tady zatím nějaké obrázky http://cz.fotoalbum.eu/shadowneemo/a371272
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Doporučuju naprosto všechny šrouby, hlavně pak v diferáku zalepit Tamiya zeleným/modrým lepidlem co bylo určitě přiloženo, jináč bude zle...
Uživatelský avatar
shadowneemo
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 07.10.2009 0:00

Tak zrovna jsem se pustil do předělání řízení, protože jak už tu bylo řečeno ty vůle jsou fakt STRAŠNÝ!! Krom toho se mi moc nelíbí ta tenká spojovačka uprostřed. Řízení nebudu předělávat do předu ale nechám ho tam kde je. Jen sloupek osadím ložisky a celej ten bazmek zkusím udělat kovovej. Jen co něco budu mít tak nafotím a dám sem... Sám jsem zvědavej jak to dopadne :lol:
Uživatelský avatar
shadowneemo
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 07.10.2009 0:00

Tak řízení mám skoro hotové, ještě linky a je to... Přidávám fotky tak kritizujte :lol:

http://cz.fotoalbum.eu/shadowneemo/a373932

Po prvních testech a použití jiných kuláků to vypadá že je vůle pryč, ale ještě musím vymezit kameny... Chjo já se k tý kastli asi nedostanu.. :lol:
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Hmmm hmmm hmmm... :D To vypada hodne dobre, to by melo i hooodne dobre fungovat.. Napadlo me udelat jeste dvojitou paku rizeni ale tohle samo o sobe vypada bytelne a bez vuli takze neni treba.. Dobra prace.. :)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
MartinB
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 10.06.2009 0:00
Bydliště: Teplice

shadowneemo píše:Tak řízení mám skoro hotové, ještě linky a je to... Přidávám fotky tak kritizujte :lol:

http://cz.fotoalbum.eu/shadowneemo/a373932

Po prvních testech a použití jiných kuláků to vypadá že je vůle pryč, ale ještě musím vymezit kameny... Chjo já se k tý kastli asi nedostanu.. :lol:


Také jsem se stal novým majitelem Pajera a teď na základě informací ze zdejšího fóra začínám s úpravami. Zatím jsem vyměnil komplet ložiska a původní motor nahradil motorem 55T. Teď uvažuji na základě zdejších rad na úpravě řízení (i když se mi zdá, že můj model příliš velké vůle nemá). Zkoumal jsem úpravu dle uvedeného příspěvku a není mi zcela jasné řešení v dolní části. Domnívám se, že je vyřazena ta původní zahnutá spojovací tyčka a že obě spojovačky řízení jsou nyní různě dlouhé a napojeny na kulové klouby dle nového řešení. A ještě nevím proč jsou dolní kulové klouby otočeny nahoru, když původně byly směrem dolů.
Uživatelský avatar
shadowneemo
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 07.10.2009 0:00

To: MartinB

Je to tak ta tenka spojovačka tam není a místo toho je jedna delší, kterou jsem musel trochu ohnout aby nedrhla při propružení. Ale hlavne bych chtel říct že tenhle zbůsob řízení je prototip, zatím jsem to zkoušel jen doma na stole... :wink: Vůle v řízení by ani tolik nevadili, spíš mě vadila ta tenká středová spojovačka, která nemá žádné čepy a točí se jen v plastu. Spíš jsem se snažil udělat takovou ůpravu abych nijek moc nezasahoval do konstrukce podvozku. Třeba úprava s servem v předu a panhardkou mi příjde moc brutální. :lol:

Jsem v RC nováček tak bych nerad aby po mě někdo něco udělal a pak zjistil že to nefunguje... Ještě lepsí řešení mi příjde toto http://www.dusoft.cz/Splash_0/CCC12.jpg A možná to ještě předělám na něco podobného.
MartinB
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 10.06.2009 0:00
Bydliště: Teplice

To: shadowneemo

Díky za tip, jsem také začátečník a sbírám rozumy kde se dá, ale hlavně na tomto fóru. Zatím ještě s úpravou počkám, model je nový, takže ty vůle podle mne ještě nejsou tak velké a možná se časem najde i nějaké další řešení.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

ty vůle jsou tam už od výrobce, to není otázka opotřebení, když uzavřeš diferák (pro jízdu v terénu nezbytnost) tak díky vůlím nezatočíš, všichni s CC to musí řešit, jinak je to hračka na asfaltové parkoviště... :sad:

Zpět na „CC-01“