Uživatelský avatar
4me
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.06.2011 0:00
Bydliště: Mochov

LR Discovery III by 4me

Ahoj všem,
rád bych Vám představil svůj další projekt, ale nejdřív jak to začalo...původně jsem pořídil kastli Bowler Wildcat a k ní po čase nové CC-01 (Pajero kit), aby bylo s čím jezdit a netrápil jsem stále nedodělanou Dakarku...nedávno jsem ale od jednoho slovenského kolegy pořídil tuhle kastli LR Discovery III od fy. Rastar...sice lehce poškozenou, ale nic co by nešlo opravit nebo dodělat :wink:, tak jsem se počátkem měsíce konečně pustil do stavby. Celkem mě inspirovalo Disco Kuby93 zde na foru, jen s tím rozdílem, že bych rád zachoval kompletní interier.
Podvozek je zatím komplet oložiskovaný, osazený převody, motorem Speed600 ECO a předními rameny (včetně zvětšení propadu a vymezení vůlí). Použil jsem kola původně určená pro Bowler - stříknuté disky Tamiya Celica GT-Four, omotané olověným plechem (cca 100g/kolo), středně tvrdé vložky Modelex a pneu od J.Pstružiny. Momentálně přišlo na řadu napasování kastle...zatím stále jenom něco řežu a brousim, ale už to celkem sedí... :wink:
Disco bych rád nechal jako leštěnku, časem možná šnorchl a schovaný naviják...i když moc nevim kam ho nacpat, protože tam není místo ani na regl, přijímač a na baterku už vůbec... :-p

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zbytek foto najdete TADY.
Naposledy upravil(a) 4me dne 01.05.2013 4:03, celkem upraveno 1 x.
Under construction:
- Tatra 815 Dakar 2011(André de Azevedo)
- LR Discovery III(CC-01)
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: LR Discovery III by 4me

Moc pěkně si začal, tak ať se ti daří a je co nejdřív pojízdná :tleskam:
Uživatelský avatar
patran77
Častý přispěvatel
Příspěvky: 985
Registrován: 28.07.2010 0:00

Re: LR Discovery III by 4me

Tak ať se daří :tleskam:
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: LR Discovery III by 4me

Zacina to pekne.. :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
kobzik
Nově příchozí
Příspěvky: 90
Registrován: 16.09.2011 0:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: LR Discovery III by 4me

Já teď u Disca řeším usazení kastle na podvozku, podběhy a podobně, tak snad pochytám tady inspiraci. Držím palce, zatím to vypadá pěkně.
Tamiya CC01 - Land Rover Discovery III - už taky 2,4GHz

http://petrkotyza.rajce.idnes.cz/Tamiya ... overy_III/
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: LR Discovery III by 4me

moja kastla :tleskam: ty si znej dal dole iron cross 8o

pekná stavba :OK:

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
4me
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.06.2011 0:00
Bydliště: Mochov

Re: LR Discovery III by 4me

Díky pánové :-)
...už jsem trochu pokročil, jen nějak nebyl čas hodit sem info, tak to rovnou napravim...po tom co jsem podvozek i kastli všemožně prořezal přišla řada na zprovoznění podvozku.
Nahrubo jsem vyměřil rozvor, složil zadní nápravu (včetně ložisek a vymezovacího dílu od Slicka7), udělal zadní linky - klasika závitovka, mosazná trubička a smršťovačka, k nim uchycení tlumičů z 2mm AL pásku. Tlumiče jsou vpředu Axial, vzadu Tamiya s pružinami Axial. Těsně před Ještědem jsem dodělal řízení (podobné jako jsem dělal bratrovi na Moga, jen servu jsem fiknul úchyty a je naležato) a kardan - origo Tamiya prodloužený AL trubičkou a zajištěný červíky. Hotovo bylo přesně v sobotu v 5:00, a v 10:00 už sem uháněl na první testovací jízdu, a rovnou na Ještěd :lol: Podvozek to zvládnul až na drobné poruchy (dolepení gum a povolené řízení) nahoru i dolu. :FINE:

Obrázek

Obrázek

Na Ještědu mi jeden ochotný kolega podrobně ukázal jeho řešení podvozku Diska na CC-01, tak jsem hned spáchal obdobnou úpravu uložení kardanu - origo jsem ještě trochu zkrátil, udělal futro ze 4mm hliníku a nalisoval do něj ložisko 5x11x4. Kardan je skrz ložisko protažen pomocí 5mm hřídele a dvou kardanových kloubů z Modelexu. Zatím to funguje dobře, kardan je pěkně "schovaný" za linky.

Obrázek

Obrázek

Pak už přišlo samotné usazení kastle - vzadu je podvozek nastaven konstrukcí z hliníkového "L" profilu, doděláno uchycení tlumičů. Zadní stěnou se profil opírá o podlahu interieru, na stranách je další profil proti posunu a na konci jsou do profilu přidělány plast. sloupky, které se nasunou do kastle. Vepředu je uchycení vyřešeno blokem vrstveného PSH, chyceným šrouby ke zbytku "cihly" a na karoserii do původních úchytů.
..takže kastle se nasazuje nasunutím sloupků vzadu a dvěma šrouby vpředu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Taky jsem vyndal maketu motoru a do vzniklého prostoru se vměstná většina elektro, včetně baterky, která vychází za nápravu...teď se to pěkně šplhá do kopců :YOP: V sobotu jsem to cca 2 hodiny projel v Říčanech u potoka a zatím spokojenost....

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) 4me dne 14.12.2013 7:20, celkem upraveno 2 x.
Under construction:
- Tatra 815 Dakar 2011(André de Azevedo)
- LR Discovery III(CC-01)
Uživatelský avatar
4me
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.06.2011 0:00
Bydliště: Mochov

Re: LR Discovery III by 4me

kobzik píše:Já teď u Disca řeším usazení kastle na podvozku, podběhy a podobně, tak snad pochytám tady inspiraci. Držím palce, zatím to vypadá pěkně.

Tak usazení už mám naštěstí za sebou, ale ještě to utěsnit, zamaskovat co jsem vyřezal, natahat osvětlení, atd...mno mám toho taky ještě dost ;-)

baracuda píše:moja kastla :tleskam: ty si znej dal dole iron cross 8o

pekná stavba :OK:


Po sobotním testu jsem si říkal, že bych měl napsat původnímu majiteli, že už to jezdí ;-)....vůbec jsem si nespojil, že jsi to ty :-D
Asi Tě nepotěším, ale i ostatní "iron cross" půjdou dolů :-[
Under construction:
- Tatra 815 Dakar 2011(André de Azevedo)
- LR Discovery III(CC-01)
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: LR Discovery III by 4me

vyzerá to celé velmi dobre! ja som mal túto kastlu asi rok, bola na ta-01 ale nemal som šťastie, nešlo to tak ako som chcel, pri 3min. Jazde sa mi zle pripevnena kastla 2x prevratila (moc silné brzdy) a raz sa zakliesnila pod vyfuk fabie, preto to okno (moc slabé brzdy) :-D

pekne postupuješ, držím palce, pekne spravený podvozok

a irony, to je jedno, ja ich dávam skoro na každé auto, čo pre mna aspoň trochu niečo znamená a som rád že moc ludí to nemá :-)

na svetlách sú tmavé fólie, ak sa ti to nepáči kludne môžeš dať dole aj tie, podla môjho názoru to ale vyzerá krajšie, hodnotnejšie.. :-)

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: LR Discovery III by 4me

Máš to pěkné, ještě by to chtělo celý spodek zakrýt plechem, bude to lépe klouzat když někde chytneš břichem... :OK:
bflmpsvz

Zpět na „CC-01“