Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Bombastické, naprosto. A redbull samozřejmě taky .... už jsem přemýšlel taky o nějakém plechovkovém airbrushi, ale třeba Big shock, ať se neopičím :lol: ale kašlu to
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

No postav co chceš. Jelikož plánuji nákup nového vozu, tak CRko půjde do původního stavu a časem možná i do světa (když bude mít někdo zájem ) :wink:
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

ten Runner je fakt dobrej
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Jo, jo. Tenkrát jsem o něm hodně přemýšlel. Rozměrově to vycházelo asi na 1:9 což pro velký podvozek CRka bylo velmi vhodné.
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Takže dnes jsem se pustil do stavby originálního podvozku CR-01.
Jediné co bude jiné oproti originálu je uchycení tlumičů. Jelikož jsem při předchozí úpravě na Redbulla odstranil z náprav pár ok na uchycení pružin a teď my tam chybí, zvolil jsem variantu, kterou má většina ostatních modelů. Použiji klasické tlumiče s vnější pružinou.

A vypadat by to mělo nějak takhle...

Obrázek

Celé to ještě začistím a zabrousím. Možná přibudou ještě nějaké díry, ale zatím to dělám od oka. Po přidání tlumičů budu vědět více. Ale ty sou ještě na druhém šásku. Zatím tam mám sedmadvacítku motor, aby to mělo odpich a byla s tím nějaká legrace, ale možná časem přidám pětačtyřicítku co mám v záloze.

A to nejdůležitější...

Obrázek
MODRÁ YOTA OPĚT POVSTANE Z MRTVÝCH ;-)
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Dneska byla chvilka volna a tak jsem něco málo posmontoval.
Yota je skoro hotová. Ještě musím udělat díry na držáky kastle a pěkně proříznout předek a zadek pro kola, jelikož jsem malinko natáhl rozvor kvůli lepšímu pracování kardanů.
Kola zřejmě budu užívat dvoje.
Menší origo bez závaží, aby to nebylo moc těžké na blbnutí v lese apod.

Obrázek

Obrázek

Větší Chisely na Junfacích se závažím si nechám na nějaké lehčí poježdění na kamení ;-)

Obrázek

Obrázek

Ještě přemýšlím, že předělám servo a uchytím ho takhle, jako to má borec na fotce.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

Ou na těch Chiselech to je monstrózní 8) :twisted:
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

stara dobra je zpatky, to je dobre

ne, ze by tvoje odbocka nebyla zajimava
ale tohle auto mam radsi :)
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

No chtěl jsem s tím více crawlit, redbull byl ideál, ale po neúspěchu s digem by to stále špatně zatáčelo. Chtěl jsem dát dozadu servo, jenže pak jsem si vybavil, že nemám třetí kanál třípolohový. Bez něj se zadek ovládá špatně. A nová vysílajda se mi kupovat nechce. Tak jsem zpátky postavil CRko. Trošku ještě prořežu kastli a budu jí drtit v terénu. Dokonce uvažuji o menším zrychlení. Jen nevím jak na to. Větší pastorek?
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Ta Toyka je super kastle, tu ti závidím, jen je to už moc bigfoot ... to se mi už moc nelíbí. Chápu to teda správně, že celý ten redbull crawle projekt padnul do propadliště dějin a už je rozebrán?? to je škoda ...
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Jo, jo. Budu drandit s Yotkou.
Alespoň mám teď čas na bobíka.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

carlos46 píše:Větší Chisely na Junfacích ....


Zadny junfacy...GMady :mrgreen:

No dig sice nefungoval, ale zacrawlit sme mohli. Ja sem zkousel cr-ko s goatem+18.5 a celkem to jelo. zadna formule, ale dobry. Nicmene s tou puvodni 27 to taky lita...chces jeste rychlejsi ????
Obrázek
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Tý jo, máš pravdu. G-made. Jsem na to úplně zapomněl. A to tady mám asi deset samolepek.
No chtěl jsem to malinko zrychlit. Nějaká svižnější jízda podobná ccčku by někdy bodla. Uvidíme ;-)
Nicméně malinké svezení na kamenech jistě zvládnu. I když už to tak moc nekříží, ajko s origo pružinama. Přeci jen tyhle tlumiče s tímhle sklonem a uchycení toho tolik nedovolují co jsem zatím koukal. Ale ještě jsem to netestnul venku.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Ty jo, Carlos já už to nestíhám. To je zase Red Bull zrušenej?
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

No jo Míro, chtěl jsem alespoň malého konkurenta axíkům apod. Jenže to nebylo tak lehké jak jsem myslel. CRko má špatný poloměr zatáčení. S funkčností nebo spíše nefunkčností digu o kterém jsem si myslel, že vyřeší můj problém, jsem nebyl úplně spokojený. V jednu chvíli už jsem myslel, že se všeho zbavím a budu chodit krmit holuby. Pak jsem začal přemýšlet o servu na zadek, jenže k tomu zase nemám přizpůsobenou vysílajdu. A novou zatím nechci, když slouží stávající. Tak jsem to zatím odložil na neurčito. Chci se občas svézt a tak jsem to dal alespoň takhle dohromady. Uvidím co přinese čas. Vsadím se, že ještě minimálně jednou to v budoucnu celé rozkopu a předělám. Popravdě nejsem s tím nikdy dostatečně spokojený ;-)
O tom ta modelařina, ale je, ne?

Zpět na „Tamiya“