Uživatelský avatar
PetrH
Častý přispěvatel
Příspěvky: 695
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Brno-město
Kontaktovat uživatele: WWW

Me se taky docela libi, jsou jakoby vic scale, pusobi uzsim dojmem.
Ale pritom nevypadaji malinkate jak 1.9-ky. Nevim jestli by pri fotce z boku nevypadaly moc vysoky, ale takhle vypadaj dobre.
Vzduch: Sea Beaver, PA-18 Piper Super Cub, MPX Lentus

Email: expohouse@expohouse.cz
Uživatelský avatar
PetrH
Častý přispěvatel
Příspěvky: 695
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Brno-město
Kontaktovat uživatele: WWW

Není moc času, takže CR-ko není ještě úplně hotové, ale něco přece jenom, tady je pár fotek ze stavby: http://balzac.rajce.idnes.cz/Stavba_CR-01/

Oproti originálu jsem vyhodil stabilizátory, jak mi všichni radili a měli pravdu. Zkusil jsem to s nima a křížení bylo hodně špatný, tak šli ven. Pak jsem vyztužil kardany tak, že jsem dovnitř našrouboval závitovou tyč 4mm, napatlanou expoxidem. Dal jsem rovnou nižší soudečkový pružiny, nalevo tvrdý, napravo medium.
Linky k servu a vyrovnávací linky zadní nápravy jsem schoval do Alu trubiček 6mm.
Servo jsem v horní části nacpal vazelínou, dal jsem ještě zvenku k tisícihranu těsnící O kroužek a celý zapatlal Plastidipem.
Těsníci kroužky tlumičů jsem taky napatlal vazelínou, snad to míň poteče.
A zatím poslední věc je, že jsem udělal zadní nárazník z Alu profilu. Nelíbí se mi ten imaginární namalovaný na kastli, tak jsem ho ustřihl a udělal pořádný, ještě ho musím pořádně nalakovat a budou v něm i zadní světla.

Motor je tam zatím MIG 600, regl bude Robitronic Speed Star Crawler Edition.
Vzduch: Sea Beaver, PA-18 Piper Super Cub, MPX Lentus

Email: expohouse@expohouse.cz
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Pěkné.
Ale proč ten nový motor? Origo je myslím v pohodě.
Jinak ještě doporučuji vyměnit páku serva. Tahle origo je sice pěkná, ale časem mi začala prokluzovat a kola se tím pádem méně otáčela. Jinak se mi líbí jak řešíte to zadní uchycení kol těma krátkýma linkama, když nepoužíváte servo. To mě nikdy nenapadlo. Bylo to někde zmíněné v návodu? Už jsem to viděl u Romana.
Uživatelský avatar
PetrH
Častý přispěvatel
Příspěvky: 695
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Brno-město
Kontaktovat uživatele: WWW

Děkuju. Motor jsem měl doma z jinýho auta a má větší krouťák než ten origo, takže s nim můžu jet, jak "rychle", tak i pomalu a v obou případech bude mít dost síly.
Páku serva mám v plánu, jen jsem neměl tu správnou teď doma, mám totiž servo s tím větším průměrem tisícihranu (ala Futaba) a na to jsem nic nenašel. A to uchycení zadních kol mě napadlo samo, připadalo mi zbytečný mít tam ty dva linky přes celou nápravu, když tam není servo. Časem stejně koupím ty pevný díly co máš ty. Zatáčet se zadkem neplánuju.

Dneska dodělávám světla do zadního nárazníku a když bude čas dodělám elektroniku, takže možná proběhne zkušení jízda. :P
Vzduch: Sea Beaver, PA-18 Piper Super Cub, MPX Lentus

Email: expohouse@expohouse.cz
Uživatelský avatar
PetrH
Častý přispěvatel
Příspěvky: 695
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Brno-město
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak dneska proběhla zkušební jízda a jsem nadšený. Bohužel foto nemám, zapomněl jsem fotit. :-(.
Nakonec jsem jel bez řetězů, protože dřely uvnitř o kameny náprav, musím je opravit. Ale i bez nich auto (s lehkým prstem na plynu) krásně stoupalo i do docela prudkých zasněžených kopců, fakt jsem si to užil. A baterka NiMh 3600mAh při -9st. vydržela 45min., pak začala vadnout. Což je pro mě super čas, jsem zvyklý z dráhy na 8-10min. intervaly. Dneska a zítra nastříkám kastli, dodělám světla a bude základ hotový.
Vzduch: Sea Beaver, PA-18 Piper Super Cub, MPX Lentus

Email: expohouse@expohouse.cz
Uživatelský avatar
PetrH
Častý přispěvatel
Příspěvky: 695
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Brno-město
Kontaktovat uživatele: WWW

Ahojte, tak mám základ hotový, dal jsem fotky na svoje Rajče.

http://balzac.rajce.idnes.cz/Stavba_CR-01/#DSCN1083.jpg

Dál plánuju osvětlení, vč. rampy na střechu. Pak nějaký doplňky, jako kanystry, atd. Zahradu na střechu zatím asi nee, nechci to moc přeplácávat.
Taky jsem přemýšlel o držáku rezervy na zadní nárazník (mám hotový prototyp, ale úplně nesedí, tak to budu dělat znova) a o interiéru, ale uvidíme kolik bude času. Zatím Petr.
Vzduch: Sea Beaver, PA-18 Piper Super Cub, MPX Lentus

Email: expohouse@expohouse.cz
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Vypadá to pěkně. Ale jednu věc bych přeci jen předělal.
A to zadní lemy blatníku. Dal bych je celé do černa a nebo odstranil ty černé proužky, které mají srovnat nesrovnalost při nástřiku.
Uživatelský avatar
PetrH
Častý přispěvatel
Příspěvky: 695
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Brno-město
Kontaktovat uživatele: WWW

Hm, taky jsem nad nima uvažoval, asi máš pravdu. A taky ty tažný oka na zadním nárazníku jsem dal do stříbrné, ty žlutý mi tam neseděly.

Jinak děkuju a už mi to svítí: http://balzac.rajce.idnes.cz/Stavba_CR-01/#DSCN1088.jpg
Vzduch: Sea Beaver, PA-18 Piper Super Cub, MPX Lentus

Email: expohouse@expohouse.cz
Uživatelský avatar
PetrH
Častý přispěvatel
Příspěvky: 695
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Brno-město
Kontaktovat uživatele: WWW

Toyotka prošla technickou a je na značkách :-), taky přibyly troubítka, šeklíky dopředu (děkuju Alonzovi) a ve výrobě je světelná rampa na střechu.

http://balzac.rajce.idnes.cz/Stavba_CR-01/#DSCN1090.jpg
Vzduch: Sea Beaver, PA-18 Piper Super Cub, MPX Lentus

Email: expohouse@expohouse.cz
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Vypadá velmi dobře! Co okna, zatmavíš, nebo časem uděláš nějaký interier?
Uživatelský avatar
PetrH
Častý přispěvatel
Příspěvky: 695
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Brno-město
Kontaktovat uživatele: WWW

Děkuju za pochvalu.

Mám v plánu interiér, ale bude to asi na delší dobu, času teď začíná být čím dál míň. Uvidíme.
Vzduch: Sea Beaver, PA-18 Piper Super Cub, MPX Lentus

Email: expohouse@expohouse.cz
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Koukám, že jsi sunda ty černé přechodové pásky. Je to takhle o moc lepší.
Uživatelský avatar
PetrH
Častý přispěvatel
Příspěvky: 695
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Brno-město
Kontaktovat uživatele: WWW

Jasan, jak jsem psal, taky jsem si tím nebyl jistý a když ses přidal Ty, bylo jasno.
Vzduch: Sea Beaver, PA-18 Piper Super Cub, MPX Lentus

Email: expohouse@expohouse.cz
Uživatelský avatar
PetrH
Častý přispěvatel
Příspěvky: 695
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Brno-město
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak zas něco novýho na CR-ko, kousek světelné rampy, šnorchlu a kanystru: http://balzac.rajce.idnes.cz/Stavba_CR-01/#DSCN1094.jpg

Rampa bude ovládaná přes elektroniku starýho serva, třetím kanálem (děkuju za radu Komaare).
Vzduch: Sea Beaver, PA-18 Piper Super Cub, MPX Lentus

Email: expohouse@expohouse.cz
Uživatelský avatar
PetrH
Častý přispěvatel
Příspěvky: 695
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Brno-město
Kontaktovat uživatele: WWW

Ahoj, tady pár fotek z další práce: http://balzac.rajce.idnes.cz/Stavba_CR-01/#DSCN1112.jpg
Vzduch: Sea Beaver, PA-18 Piper Super Cub, MPX Lentus

Email: expohouse@expohouse.cz

Zpět na „Tamiya“