Uživatelský avatar
romanm
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 06.07.2009 0:00
Bydliště: pardubice

CR-01 nepruží

ahoj mám takový problém se zadní nápravou :nedávno jsem dokončil model cr 01 a všechno bylo v pohodě ,ale dnes jsem zjistil že zadek auta je níž a sedí na těch dorazech a nepruží. Kouknul jsem na tlumiče a ty jsou v pořádku .Nevím si stím rady:-( ROMAN
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Hmm, to je zvláštní. Nemohl ti utéct olej z tlumičů? Ty origo s tím mají totiž trochu problem. Hoď sem foto ať víme víc.

Jestli nevíš jak s obrázky, tak TADYje návod :wink:
Uživatelský avatar
romanm
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 06.07.2009 0:00
Bydliště: pardubice

tak asi to bude tlumičema ,když je odpojím tak to funguje a jak je vrátím tak to nejde.zkusím je doplnit a uvidím.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Ale kdyby byly vyteklý, tak to sice poskakuje jak kočárek, ale rozhodně to nemůže mít vliv na pohyb nápravy. Jestli jsem to teda dobře pochopil...
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

Problém musí být v pérech nebo uchycení náprav. Z principu tlumič nemůže nic držet, jen eliminuje oscilaci pružiny. Tudíž v tom to není.

Není vypadlý spodní držák pružiny - taková ta mistička?
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150
Uživatelský avatar
JM
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 17.05.2009 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Ale jo, může držet :) Stačí ho blbě naplnit (přeplnit) olejem a pak se ani nehne, protože objem té tyče co zajede dovnitř se tam prostě už nevleze. To ale asi nebude případ tazatele...
Jirka Masník
Losi Mini Rock Crawler (více..)
http://masnik.dyndns.org
Uživatelský avatar
romanm
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 06.07.2009 0:00
Bydliště: pardubice

tlumiče chodí uplně hladce a když je přidělám tak to vůbec nepruží .celý se to opře těma dorazama o rám a jen když zvednu auto ,tak náprava spadne dolů.předek to nedělá ten chodí super.
Uživatelský avatar
LUB
Uživatel
Příspěvky: 427
Registrován: 25.04.2009 0:00
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele: WWW

Jestli máš možnost natočit video - třeba i mobilem, tak to bude asi nejlepší :wink: Takhle to skoro vypadá na měkké pružiny...
Hummer H2, Trail Finder, RC4WD 35T, Junfac Parts, T1 Disruptor, RC4WD Crazy Krawler, DSYS MD36DCRS

Toyota Tundra, High Lift, 4-link, Black Chrome Beadlocks, RC4WD Tomahawk 1.9, DSYS MD46DCRS

www.RCKV.cz
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Pružiny tam jsou troje. Jsou odlišené barvami podle tvrdosti.
Uživatelský avatar
romanm
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 06.07.2009 0:00
Bydliště: pardubice

já tam měl se žlutým označením .zkusím se na to až přijdu domů podívat.ještě se zeptám jestli tam jsou nutné ty stabilizátory ? mě to totiž přijde když tam dám ty tlumiče jako když se tam něco příčí.
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Stabilizátory hned vyhoď. Bez nich se to kříží desetkrát lépe. Mám to ve vlákně, tak se jukni.
Uživatelský avatar
romanm
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 06.07.2009 0:00
Bydliště: pardubice

jak přijdu domů tak je hned vyndám !!!!
Uživatelský avatar
romanm
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 06.07.2009 0:00
Bydliště: pardubice

tak teď na to koukám a já asi špatně plnil tlumiče .já je zavíral s vytaženou pistnící a v návodu je zavirají zatažené . takže když teď tlumič zmáčknu tak rychle vyjede . tak to mám asi špatně.
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak to je přesně to co napsal Jirka. Že jsou přeplněné.
Uživatelský avatar
LUB
Uživatel
Příspěvky: 427
Registrován: 25.04.2009 0:00
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele: WWW

No ale to by auto nebylo na dorazech, ale prave opacne... porad vysoko protoze by to porad vyjizdelo? Nebo to uz je stav po opetovnem plneni? :wink:
Hummer H2, Trail Finder, RC4WD 35T, Junfac Parts, T1 Disruptor, RC4WD Crazy Krawler, DSYS MD36DCRS

Toyota Tundra, High Lift, 4-link, Black Chrome Beadlocks, RC4WD Tomahawk 1.9, DSYS MD46DCRS

www.RCKV.cz

Zpět na „Tamiya“