Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Skritek si koupil RC a bude z toho RRC

tak ty skritku nevis co je stridavej motor tak to je ten co jsem ho mel v tom aute na slozisti takze bys porad jezdil po zadnich :-D :-D nebo koukni sem formula-offroad-f49/ :CIAO:ale musis si to vsechno precist :HOPS:
Uživatelský avatar
skritek
Uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 15.08.2013 21:16
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Skritek si koupil RC a bude z toho RRC

wolff píše:tak ty skritku nevis co je stridavej motor tak to je ten co jsem ho mel v tom aute na slozisti takze bys porad jezdil po zadnich :-D :-D nebo koukni sem formula-offroad-f49/ :CIAO:ale musis si to vsechno precist :HOPS:

dobře odhalil jsi me vim co je stridavy motor ale znam jen ty velky co mi pohani kompresor nebo cilkularku v auticku si ho nedokazu představit hlavne nevim co k tomu potrebuju no a tim cos jezdil na slozisti by mi tedy moc nepomohlo uz vidim jak jedu v lese s tim silene rychlim hovadem které se ani nedalo ridit :-( :-( :OK: :OK: takze to zatím necham tak jak je s tim jsem spokojeny se zeptej Misaka ten z toho byl taky unesenej vklidu a pomalu jsem si tal lezl po cem slo a pak jsem tomu nandal prepnul na rychlej motor a jezdil driftem
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Skritek si koupil RC a bude z toho RRC

no ja doufam ze to uvidim v nedeli laif :OK:
Uživatelský avatar
skritek
Uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 15.08.2013 21:16
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Skritek si koupil RC a bude z toho RRC

to taky doufam v tu nedeli bych sel zase odpoledne a pojezdili a udelali nejakou tu trat na Wotokabi. Co projedem tak bude trat co ne tak to upravime aby jsme měli naskok :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Uživatelský avatar
Bifi13
Častý přispěvatel
Příspěvky: 556
Registrován: 25.10.2009 0:00
Bydliště: Rudolfov City
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Skritek si koupil RC a bude z toho RRC

a já tam pak přijdu s brankama a udlám trať podle sebe :CIAO: :CIAO:
No ale Wolfík tak nějak ví co je třeba upravit, hlavně tam nechte nějaká místa kam narveme mostíky.
Axial SCX10 Oshkos M-ATV
Axial nápravy Oshkosh Hemmt 6x6
http://bifi13cz.rajce.idnes.cz/Oshkosh_M-ATV_na_SCXu/
Uživatelský avatar
skritek
Uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 15.08.2013 21:16
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Skritek si koupil RC a bude z toho RRC

tak zadni spera funguje uz na vysílačku. jen musim vymyslet vypinani na predek protože tak jak jsem to chtěl puvodne to neslo (servo na ram a lankem vypínat) takze servo je na naprave a lankem vypinam ale nevik kam dat servo dopředu no něco snad vymyslim.

Priznavam ze dva motory jsou uplne super ale baterka moc nevydržela je pravda ze jsem neustale jezdil na rychlý motor a na plny plyn delal kraviny a prepinal dopředu a dozadu takze zítra pujdu vyzkoušet jak dlouho vydrzi v lese ale uz vymyslim jak motory mechanicky odpojovat tedy alespoň tem pomalý.

nekde jsem slysel ze ten 27zavit ma cca 21 000 otáček aten 55zavit cca 6 000. A když jdedu max na pomalý motor tak ten 27 z. se toci ještě pomaleji cca 4692 otáček takze zadny problém ale obracene když jedu na rychlý motor na max tak se 55z musí tocit ještě rychleji cca 26 853 otáček takze ztraty fakt velky takze udelam lehci upravu a pomaly motor se ještě po prepnuti odpoji mechanicky
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Skritek si koupil RC a bude z toho RRC

Já si to myslel. Ono 55ka má pěkný odpor i v ruce na volno. Ta to sakra musí brzdit. Já prve myslel, že se ti celý úchyt motorů bude hýbat do stran, jestli mě chápeš. Že bude jeden motor úplně mimo spur. Jsem zvědavý jak to vymyslíš, ale věřím, že to vychytáš. Jinak ten předek, co udělat servo řízení v šasí na stojáka a tu uzávěrku, nějak na původní místo serva, nebo opačně, nějak přes to lanko.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
skritek
Uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 15.08.2013 21:16
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Skritek si koupil RC a bude z toho RRC

PitaW píše:Já si to myslel. Ono 55ka má pěkný odpor i v ruce na volno. Ta to sakra musí brzdit. Já prve myslel, že se ti celý úchyt motorů bude hýbat do stran, jestli mě chápeš. Že bude jeden motor úplně mimo spur. Jsem zvědavý jak to vymyslíš, ale věřím, že to vychytáš. Jinak ten předek, co udělat servo řízení v šasí na stojáka a tu uzávěrku, nějak na původní místo serva, nebo opačně, nějak přes to lanko.



tak teoreticky by to jit mělo vzdyt dospely off ma taky rizeni na ramu takze by mi místo rizeni slo dat servo na speru jak pises také jsem o tom tak nejak premyslel.

co se tyce tech motoru tak ještě uvidim po zitrku v lese jezdim na 55z a pokud tam to bude v pohode tak to resit fakt nebudu ten rychlej mi jde jen o nejaky dlouhy vyjezdy kde clovek potřebuje rychlost terba naopak udelam vypinaci 27z protože většinu casu budu jezdit na 55ku a nebo se naseru a udelam vypinaci oba :tleskam: :tleskam:
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Skritek si koupil RC a bude z toho RRC

Ta 27ka by takový odpor mít neměla.To bude asi ztráta minimální. To uchycení na šasí tady pár lidí má, ale musíš udělat ještě jednu spojovací tyč na nápravu a šasí, jinak mám pocit, že jim to vytrhávalo nějaké kloubky. Toho provedení je na netu spousty. Já třeba používám nejvíc HPI GT500 a na 20z to vyjede takřka vše i při málo plynu a na trial tam dávám Ecospeed se 14z pastorkem a nebo ty pastorky kombinuju.To už není taková práce přehodit. Tak přeju ať to pořádně vykoumáš :FINE:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
skritek
Uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 15.08.2013 21:16
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Skritek si koupil RC a bude z toho RRC

tak jsem to nevydrzel zaprvé zena lezi v nemocnici a cekam kdy mi zavola ze rodi a za druhé se mi nechtělo cekat do zitrka a sel jsem na orty sam a můžete se do me pustit a roztrhat me :-( Nerad uznavam porážku (ale na rozdil od vetsiny to dokazu priznat) funguje to sice naprosto skvele ale..... po 30 minutach byli moturky halvne 27z tak varici ze se z nej uz i kouřilo a tak myslim ze je po nem :-( takze jdu vymyslet něco jiného no a co se spery tyce tak taky super ale.... hlinik je spatnej musí to byt ze zeleza bohužel se 6ti hran nakonec protocil no takze když to schrnu tak s 2 motorama koncim a speru musim predelat a domeček nechat vyrobit zelezny.
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Skritek si koupil RC a bude z toho RRC

Dej tam jeden stříďak a máš pokoj, má to sílu a když tomu šlapneš tak rychlost, a hlavně nemusíš řešit nake odpojování 2 motoru
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
bavorak
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 29.09.2009 0:00

Re: Skritek si koupil RC a bude z toho RRC

matbre píše:Dej tam jeden stříďak a máš pokoj, má to sílu a když tomu šlapneš tak rychlost, a hlavně nemusíš řešit nake odpojování 2 motoru

Střídák jsem měl.....byl skvělej, akorát ho vyřadila s provozu kdejaká trochu hlubší kaluž vody. A na tu na expedici 100% někde narazí...a není nic lepšího ,neždo ní vlítnout a porochnit se vní :hura:
Se střídákem tam bude stát a čučet jak se ostatní brodí stračkama a on jen tak trochu do poloviny kol :-p
Jeep Wrangler JK - SCX10 -
Toyota Tundra - SCX10 - (v depozitu) / Spektrum 2.4Gh
-->FOTOKUKUČ<--
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Skritek si koupil RC a bude z toho RRC

Jezdím 2 roky combo od Robitroniku, bez utěsnění a bez problému, vodu moc nemusím, ale lehce přes nášlapy tam občas zajedu a vůbec mu nevadí, takže pokud se utěsní tak problém nebude.

Ale jestli je lepší každou hodinu měnit uvařený motor tak do toho kecat nebudu :-D :-D
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
bavorak
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 29.09.2009 0:00

Re: Skritek si koupil RC a bude z toho RRC

nikdo netvrdí ,že je lepší měnit každou chvilku motor.....nechápu co se čertíš... :roll:
jenom píšu, co jsem zažil a vyzkoušel
Takže pokud si bude chtít udělat přejezd přes potok nebo trochu hlubší kaluž, tak se mu může stát, že v daný okamžik dojezdil, dokud nerozdělá a nevysuší motor.
Vše záleží na situaci...muže to 20krát projít a pak jednou ne!
Jeep Wrangler JK - SCX10 -
Toyota Tundra - SCX10 - (v depozitu) / Spektrum 2.4Gh
-->FOTOKUKUČ<--
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Skritek si koupil RC a bude z toho RRC

Stříďák je mnohem odolnější, než stejnosměrný motor. Už jsem to někde psal: lodičkáři používají stříďák přímo pod vodou, kde na hřídel dají přímo lodní šroub a tělem celýho stříďáku točí pod vodou do prava a doleva coby kormidlem ... Takže obava může být pouze z kamínků a bahna, ale to je stejný problém, jako u stejnosměrného motoru. Je k tomu potřeba kvalitní regulátor, co umí točit motorem od minimálních otáček - v podstatě úplně stejně, jako stejnosměrný regulátor, nebo i ještě líp. Hlavní výhodou je ale mnohem plošší křivka účinnosti, takže motor má sílu jak v malých otáčkách, tak i ve vysokých - což je dost velká slabina stejnosměrných motorů, které jsou na tom dobře kolem 85% maximálních otáček a jakmile motor zatížíš a otáčky klesnou, tak rapidně klesá účinnost a motor spíš topí, než táhne.

Zpět na „SCX10“