Uživatelský avatar
Pech
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 18.11.2009 0:00
Bydliště: (okr.-Strakonice)

Tak to potom jo. :wink:
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

deekay píše:Lipolky se ve vode neutralizuji :) Sice ji mam v hardcase ale voda se tam dostat muze, stejne tak na balancovaci konektor. Do Balonku dat jde, ale vzhledem k umisteni baterky v mym aute, by se mohl lehce o neco poskodit.


Aha, tak to je pro mě novinka, to si LiPolky ještě teda rozmyslim.....
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

deekay píše:Lipolky se ve vode neutralizuji :) Sice ji mam v hardcase ale voda se tam dostat muze, stejne tak na balancovaci konektor. Do Balonku dat jde, ale vzhledem k umisteni baterky v mym aute, by se mohl lehce o neco poskodit.


Pro mně je to také novinka, odkud jsi načerpal tuto vlasnost LiPol??? :o
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

trebas tady http://radiocontrol.wikia.com/wiki/Lithium_polymer

a vono Lithium jako takovy taky s vodou celkem slusne reaguje :)

Samozrejme muzeme verit tomu, ze vyrobce udelal ten "sacek" vodotesnej...
ale ja bych nerad, aby me autak shorel :mrgreen:
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

deekay píše:trebas tady http://radiocontrol.wikia.com/wiki/Lithium_polymer

a vono Lithium jako takovy taky s vodou celkem slusne reaguje :)

Samozrejme muzeme verit tomu, ze vyrobce udelal ten "sacek" vodotesnej...
ale ja bych nerad, aby me autak shorel :mrgreen:


Po pečlivém přečtení tam nepíšou, že se články při styku s vodou neutralizují :mrgreen: Tak pro ostatní: voda škodí LiPol článkům asi stejně jako článkům NiCd/NiNh a to tak, že maximálně po nějakém čase můžou zoxidovat přívodní kabely(stejně jako všechno ostatní kovové na aute, šrouby, pera atd) :lol: . Plastové pytlíky samozřejmě jsou a musí být vodotěsné, ba i vzduchotěsné. při poškození těsnosti dojde ke zničení ať ve vodě, tak i na vzduchu. ten obrázek na který poukazuje kolega je úmyslné vybití a likvidace v nádobě se slanou vodou, před vyhozením starých nevýkonných článků. takto se likviduje zbytkový náboj aby třeba pri vyhození do popelnice nedošlo ke zkratu a následnému výbuchu. Na důkaz jsem ochoten hodit své LiPolky do jakékoliv louže, pokud mi jí deekay před tím neosolí :mrgreen:
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

yanek: Tak se obsah lipolek se neutralizuje slanou vodou a s normalni lithium reaguje...tak ti nevim co je lepsi :mrgreen:
Jak sem napsal, mam je v hardcasu a stejne tem cinanum co to delaji neverim :mrgreen: Minimalne se to muze zkratnout pres nezapojenej balancovaci konektor a zkouset co to udela nebudu, ale muzes to zkusit ty rad se podivam na ohnostroj :)

Jinak na Drakulovi jezdil Nohajz pod vodou s MRC s lipolkama a nevyhorel, nicmene me k tomu nikdo nedonuti, mam k tydle technologii v tomdle prirozenou neduveru, pod heslem, co muze explodovat nebo shoret, to mi taky exploduje nebo shori :mrgreen:
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

šlo o to , že zbytečně plašíš lidi, jako bys chtěl jezdit lipolky jenom sám. Voda jim proste nevadí. Ostatní pravidla jsou všeobecně známá a lehce dohledatelná.
;-)
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Li-polkam voda vadí stejně jako ostatním druhům baterií, když se jela v Blansku 12ti hodinovka na okruhu, tak celý den pršelo, z baterek se statečně při výměně vylévala voda a nic nebouchlo. :wink:
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

yanek: plasim lidi stejne tak jako ostatni plasili me dyz sem na ne prechazel, zcela neumyslne :D
A rozhodne to neni tim, ze bych je chtel jezdit sam, myslim ze Salvatore napriklad moc dobre pamatuje, ze se me do nich vubec nechtelo, prave z duvodu ze muzou shoret, dyz se zkratnou. Nakonec zvitezila nizka vaha.
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
Pech
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 18.11.2009 0:00
Bydliště: (okr.-Strakonice)

Mam velikej problem,nevim jak nabít baterku,protože vůbec nevim jak ji mam propojit s nabíječkou???Poradí mi někdo prosím!!!!Nabíječka Raytronic C12 a baterka NiMH 7,2V 4600 Nosram.
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

To si ale děláš legraci ne?
1/ jsi naprosto ve špatným tématu
2/ zkus zapnout mozek - že by červenej na červenej, a černej na černej?
3/ použít tl. hledat tě neučili?
Uživatelský avatar
Pech
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 18.11.2009 0:00
Bydliště: (okr.-Strakonice)

Aby si se nezbláznil náhodou :!: ,zas tak blbej nejsem.Mam ale jinej problem,nevěděl jsem že si k nabíječce musim objednat i nabíjecí kabel,takže sorry za OT a záhadu jsem už vyřešil.

Zpět na „SCX10“