Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Australský pejsek DINGO

dobrý den,
na rady a doporučení zdejších zkušenějších offrouďáku, jsem si pořídil stavebnici DINGO, hračka je doma a začínám skládat, teda nejdříve jsem si prošel návod a pak začal vybalovat díly, a narazil jsem na něco co jsem v návodu nenašel, můžete mi prosím poradit k čemu slouží díly na fotce? nerad bych hned na začátku na něco zapoměl a pak to musel skládat znova, konkrétně ty zelené kopečky s dezénem pneu, bíla tuba a červená samolepící páska?, teda od kolegy deewy který má vedle své vlákno ze stavby JEEPU, jsem se dozvěděl, že ta bíla tuba je mazivo na diferáky, až budu skládat nápravy, mám tím namazat jen diferáky a zbytek celé nápravy vyplnit jinou vazelínou nebo mám rovnou vše namazat jinou vazelínou jelikož v té tubě toho asi moc nebude ?
předem velice děkuji za vaše rady a budu jich potřebavat asi hodně, jelikož má dosavadní a jediná modelářská zkušenost je jen s modelem 1:18 od Buraga, který jsem secvakal a sešrouboval
děkuji
http://nascar88.rajce.idnes.cz/1-_Dingo-stavba/
Naposledy upravil(a) Net dne 23.03.2014 12:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Australský pejsek DINGO

Zelený půlbalonky neřeš,kluci je třeba používaj jako vytyčení trasy pro drift,prostě to jsou takový branky,tý vazelíny je fakt málo a ta modrá lahvička je lepidlo na červíky(závity) na kardany apod. :-)
A tady se mrkni jak co a čim mazat :-),myslim že PitaW to má nafoceno víc než názorně :-)

axial-scx10-f31/scx10-honcho-z-vimperka-t6006-570.html

Hodně štěstí a radosti při stavbě :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
kenny89
Uživatel
Příspěvky: 309
Registrován: 11.05.2013 13:58
Bydliště: Jedlí

Re: Australský pejsek DINGO

Dalši do party. Vitam te tu:-) A preju hodne stesti pri stavbe.
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Re: Australský pejsek DINGO

Pozor! Zelený půlbalónek je třeba mít během stavby na hlavě! Druhý je rezervní.
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Australský pejsek DINGO

Taky tě tu vítám ;-) Až budeš zalepovat ty červíky v kardanech tak tam dej opravdu trošku toho lepidla.Já ho tam dal moc a pak nejdou povolit.Jinak přeju příjemnou zábavu při stavbě :OK:
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Australský pejsek DINGO

Matezz píše:Pozor! Zelený půlbalónek je třeba mít během stavby na hlavě! Druhý je rezervní.



:-D já jsem si hned myslel, že ty zelený tentononci k něčemu budou, jen jsem do nich musel udělat dirky a provlíknout gumičku, protože mi pořád z hlavy padal, jak jsem s ní kroutil z té strašné hromady součástek, ted mi drží krásně na hlavě a gumičkou pod bradou, a smeknu až bude Dingo hotové, dřív ne

jinak děkuji všem, držte mi palce, mějte se mnou trpělivost až se vás budu pořád na něco ptát
a ted dost řečí a hurá do díla

p.s. jak se sem vkládají fotky? chtěl jsem sem dát fotku ale napsalo mi to že je překročená kapacita, přitom fotka měla malé rozlišení, může sem dávat fotky každý, nebo jen ten s úrčitým počtem příspěvků?
a nebo je nejlepší dávat fotky ze stavby na rajče jako to tady má většina z vás?
děkuji
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Net dne 23.03.2014 12:54, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Australský pejsek DINGO

Možná ti to pomůže pravidla-a-informace-f6/jak-vkladat-obrazky-a-hypertextove-odkazy-t2343.html
Já vkládám obrázky z rajčete a jde to v pohodě ;-)
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Australský pejsek DINGO

Tak tě i já vítám mezi námi :BYE:

držím palce při stavbě a jsem zvědavý na výsledek.

PS: jak psal pitrisek nic na vkládání fotek není chce to jen zkusit. :tleskam:
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Australský pejsek DINGO

Pitrisek píše:Taky tě tu vítám ;-) Až budeš zalepovat ty červíky v kardanech tak tam dej opravdu trošku toho lepidla.Já ho tam dal moc a pak nejdou povolit.Jinak přeju příjemnou zábavu při stavbě :OK:


tak jsem otevřel tu lahvičku s threadlockem, a jak to leželo v krabici, byl upatlaný ten uzávěr-pár kapek, otřel jsem ho ubrouskem a cca po třech hodinách jsem si všiml, že ten papír není tím lepidlem slepený, je to vůbec lepidlo? není to náhodou dvousložkové a nepatří k tomu ještě jedna lahvička?, neměl bych raději ty červíky zajistit vteřinákem?
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Australský pejsek DINGO

Pitrisek píše:Možná ti to pomůže pravidla-a-informace-f6/jak-vkladat-obrazky-a-hypertextove-odkazy-t2343.html
Já vkládám obrázky z rajčete a jde to v pohodě ;-)


návod je supr, děkuji
ještě dotaz, jak vložím do podpisu odkaz na rajče, aby se na to dalo kliknout?
dal jsem si tam odkaz, ale nedá se na to kliknout
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: Australský pejsek DINGO

Net píše:
Pitrisek píše:Taky tě tu vítám ;-) Až budeš zalepovat ty červíky v kardanech tak tam dej opravdu trošku toho lepidla.Já ho tam dal moc a pak nejdou povolit.Jinak přeju příjemnou zábavu při stavbě :OK:


tak jsem otevřel tu lahvičku s threadlockem, a jak to leželo v krabici, byl upatlaný ten uzávěr-pár kapek, otřel jsem ho ubrouskem a cca po třech hodinách jsem si všiml, že ten papír není tím lepidlem slepený, je to vůbec lepidlo? není to náhodou dvousložkové a nepatří k tomu ještě jedna lahvička?, neměl bych raději ty červíky zajistit vteřinákem?



Je to lepidlo, které vytvrdne až když k němu nemůže vzduch - v ubrousku by teoreticky nemělo ztvrdnout nikdy, kdežto v závitu je tvrdé za chvíli.
Macarony
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 16.12.2012 20:34
Bydliště: Táborsko

Re: Australský pejsek DINGO

stejně, jako jsi to dával nahoře do 1. příspěvku :OK:
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Australský pejsek DINGO

nevíte někdo zda se dá koupit lexanový podběh pro SCX10 Dingo ?
našel jsem ho jen pro Honcho a to má 313mm
děkuji
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Net dne 23.03.2014 13:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Re: Australský pejsek DINGO

Na kratší rozvor jsem to nikdy neviděl. Jestli neplánuješ nějaké velké bahnění, tak to ale ani nepotřebuješ. Případně si můžeš vyrobit aspoň podběhy kolem kol např. z plastové krabky na cédéčka Obrázek
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: Australský pejsek DINGO

no to jsou věci, asi se budu muset pořádně dívat kolem sebe, a přemýšlet co by se dalo k stavbě modelu použít
bahýnko a voda mě lákají

ještě prosba, co je ta červená samolepicí páska v balíčku na obrázku v prvním příspěvku, to je nějaká podložka pod něco?

Zpět na „SCX10“