david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Honcho by DejF

Ahoj, jmenuji se David. Již delší dobu jsem pokukoval po rc modelech s tím, že si nějaké auto pořídím. Po shlédnutí spousty videí na YT jsem se rozhodl pro expedice/trial a koupil jsem Axial Honcho RTR.

Hned v sobotu proběhlo první ježdění a naprostá paráda. Dcerku to chytlo stejně tak jako mě :P V neděli jsme šli pojezdit znovu a pěkně jsme u toho zmokli.

Včera jsem naplnil obě nápravy vazelínou, páč kdo maže, ten taky jede :lol:

Zítra vyzvednu na poště balíček s alu řízením, tak bude večer co dělat. Pak mám problém s "pískáním" odněkud, tak musím vypátrat, odkud to pochází a nějak se pokusit nelibý zvuk odstranit.

Pár fotek jsem hodil na rajče, další mám ve foťáku, tak je tam postupně doplním.

:FINE: ježdění zdar :FINE:
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Honcho by DejF

Tak vítej do klubu Axialistů. Ať Ti to jezdí. :OK:
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Honcho by DejF

Taky tě vítám. Věřím, že tě to bude hodně bavit dlouhou dobu. Pak popiš blíž to pískání. Jinak jsem koukal na fotky a přijde mi, že máš o jednu dirku zvedlou celou boudu i s rámem. Zadní rám by měl sedět a kopírovat šasí. Z těch fotek to není tolik vidět, tak se možná pletu.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Mara
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 03.12.2011 0:00
Bydliště: Dobříš

Re: Honcho by DejF

Vítej mezi nás :OK:.
AXIAL SCX10 "Suzuki Samurai"
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Honcho by DejF

Fuuuj :-D takový nový hončo :-D koukej to trošku odřít :-) Vítám Tě :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Honcho by DejF

Vítej, řekl bych že sis omylem hnul s trimem plynu a régl je pořád trochu v záběru a dělá ten zvuk. Mě se to taky kolikrát, stačí stáhnout a je po zvuku. Je to ten prostřední, označen TH.Trim. :BYE:
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: Honcho by DejF

Díky všem za přivítání.

K tomu zvuku: jde o pravidelně se opakující "písknutí, resp. skřípání", jako když se točí zrezlej kolotoč. A zvuk vychází z místa předního kardanu. Zkusil jsem to nahrát na video, tak ho sem vložím večer, až přijedu z práce.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Honcho by DejF

jestli jsi zmokl, jak píšeš, tak namaž ojelíčkem kloubky kardanů :BYE:
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: Honcho by DejF

gecko-x píše:jestli jsi zmokl, jak píšeš, tak namaž ojelíčkem kloubky kardanů :BYE:


Díky za radu :FINE: :hura: :FINE: Promazal jsem kloubek kardanu a protivný zvuk je pryč.

Teď jdu namontovat alu řízení.
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Honcho by DejF

Ahoj vítej mezi námi :BYE: Mojí holku to taky chytlo a už jezdíme spolu :-) Přeji hodně zábavy
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
lebkoun
Častý přispěvatel
Příspěvky: 533
Registrován: 30.04.2012 0:00
Bydliště: Jince

Re: Honcho by DejF

Vítej mezi stejně postižený.Uplně jsem si zavzpomínal když jsem si pořídil svoje rtr.Výměnou alu řízení to začíná ale nekončí asi ničím.Pořád je co kutit a to je na tom to krásný.
Axial scx10
Traxxas Slash 4wd
Losi Rock rey
Vaterra ascender
http://www.youtube.com/user/rcluky
http://rcluky.rajce.idnes.cz/
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: Honcho by DejF

lebkoun píše:Vítej mezi stejně postižený.Uplně jsem si zavzpomínal když jsem si pořídil svoje rtr.Výměnou alu řízení to začíná ale nekončí asi ničím.Pořád je co kutit a to je na tom to krásný.



Ahoj, je to přesně, jak říkáš. Alu řízení jsem před chvílí vyměnil a už špekuluji, co přijde na řadu dalšího :P
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: Honcho by DejF

Tak jsem včera večer předělal přední 3link na 4link. Zatím jsem tedy použil ty plastové díly, ale budu objednávat něco z MZR, tak k nákupu přihodím nějaké kloubky a o víkendu předělám 4link do hliníku, trubička a závitovka je už doma. Pak jsem ještě přizvednul přední nárazník.

Pak bych moc rád auto zpomalil, protože s tím origo 27T motůrkem je to jak žihadlo, alespoň teda podle mě. Myslíte, že bude stačit vzít 55T motůrek (origo Axial) anebo mám ještě přihodit 15T pastorek? Pravděpodobně vezmu obojí a uvidím, jak se to zpomalí výměnou motůrku, případně vyměním i ten pastorek. Jde mi především o to, aby auto mělo sílu se někam vyšplhat.
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Honcho by DejF

s 55T to bude o něco rychlejší než je běžná chůze takže pokud ti to vyhovuje pak postačí ten motor
Osobně mám motor 2*55T a je to opravdu jen o kousek rychlejší než normálně jdu když zrychlím na max pořád jdu za autem a nijak se u toho nezadýchám 55T bude o žibec rychlejší, ale máš li dlouhé nohy budeš mu stíhat bez běhání :OK:

A pokud jde o šplhání tak ta 55T by měla být dostačující zatím se nestalo abych něco s Dingem nevyjel tedy jinak kde vyjeli ostatní jsem vyjel taky a někdy dokonce snadněji ( když měl někdo rychlejší motor :-) ) rozhodně se nemusíš bát že bys někam nevyšplhal :OK: spíše naopak co vyjede auto snadno ty nemusíš vyšplaht a nebo se zadýcháš :-D ( už se mi stalo auto v pohodě a já se pořádně zadýchal :-D )
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: Honcho by DejF

Bandolik píše:s 55T to bude o něco rychlejší než je běžná chůze takže pokud ti to vyhovuje pak postačí ten motor
Osobně mám motor 2*55T a je to opravdu jen o kousek rychlejší než normálně jdu když zrychlím na max pořád jdu za autem a nijak se u toho nezadýchám 55T bude o žibec rychlejší, ale máš li dlouhé nohy budeš mu stíhat bez běhání :OK:

A pokud jde o šplhání tak ta 55T by měla být dostačující zatím se nestalo abych něco s Dingem nevyjel tedy jinak kde vyjeli ostatní jsem vyjel taky a někdy dokonce snadněji ( když měl někdo rychlejší motor :-) ) rozhodně se nemusíš bát že bys někam nevyšplhal :OK: spíše naopak co vyjede auto snadno ty nemusíš vyšplaht a nebo se zadýcháš :-D ( už se mi stalo auto v pohodě a já se pořádně zadýchal :-D )


Ok, díky za radu :OK: Vezmu ten 55T motůrek a vyměním zatím jen ten.

Zpět na „SCX10“