david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: Honcho by DejF

Včera po práci jsem na chvilku vyrazil zajezdit a jelikož je brzo tma, tak jsem zjistil, že origo osvětlení RTR Honcha je nedostatečné :-(
Do budoucna osvětlení odmontuji a na uvolněný kanál v přijímači dám naviják http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop/44-1-Navijaky-haky-sekle-Winch-etc/0/5/759-Winch-ALU-RC-Offroad-1-10-BLACK - ten mě láká mnohem víc než pár světýlek :YOP:
Osvětlení modelu naplánuji později, pravděpodobně nějakou pěknou světelnou rampou.
EXPEDIČAK Z MIROŠOVA
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 02.10.2013 21:08

Re: Honcho by DejF

55 je skvela a ma strašne dlouhou životnost, a jakou vemeš :?: ,podle mně stačí hpi nebo axial ,žadní za 700 a víc
AXIAL SCX 10 JEEP CHEROKE BLACK EDITION 55T
TAMIYA DF-02 RS MS 9.5T
EXPEDIČAK Z MIROŠOVA
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 02.10.2013 21:08

Re: Honcho by DejF

jo a navijak na origo ovladač nepude je to jenom 2 kanal
AXIAL SCX 10 JEEP CHEROKE BLACK EDITION 55T
TAMIYA DF-02 RS MS 9.5T
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Honcho by DejF

Ten na kterej odkazoval nebyl rizenej vysilackou.
Byl tam prepinac.
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: Honcho by DejF

[*]
EXPEDIČAK Z MIROŠOVA píše:55 je skvela a ma strašne dlouhou životnost, a jakou vemeš :?: ,podle mně stačí hpi nebo axial ,žadní za 700 a víc


Objednal jsem Axial 55T, našel jsem na něj zde na fóru vesměs samé kladné ohlasy.
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: Honcho by DejF

A k navijáku - jak napsal Woyta, naviják má svůj vypínač, takže to bude v pohodě. Dokonce jsem i našel, že se vyrábí s dálkovým ovládáním, což by bylo úplně nejvíc super :OK:
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: Honcho by DejF

Dneska suprový krátký poježdění za Berounem. Někdo dává do kol jako závaží olovo, já bahno :-D

Obrázek

Pár dalších fotek na rajskym.
bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Re: Honcho by DejF

Ahoj, moc hezký, jsem tady taky poměrně nový, mám Axial SCX10 Jeep Wrangler RTR a po počátečním ježdění v sériovém provedení se pomalu pouštím do úprav. Protože se brzo stmívá a mě se navíc líbí noční expedice, pořídil jsem pořádné osvětlení, pak nějaké blbinky jako plachtu, hasičák, kanystr a tak... No a teď nazrál čas udělat něco s tím řízením. Může se jenom zeptat, kde jsi objednával to ALU řízení? Sice jsem se předběžně domlouval v místním modelářském obchodě, že mi to snadno obstarají, ale zkusil bych to raději někde objednat z pohodlí domova.

Taky jsem koukal na přestavbu na 4 link, to jsi dělal pomocí těch dodaných náhradních dílů? Jak moc je to pracné?

Jinak nemůžu na Axíka říct křivé slovo, nějak si to měřím a zapisuju a mám na sériovém provedení odjeto cca 60 km a zatím bez jediného problému. Dneska zrovna jsem s kamarádem jel 4 hodinovou expedici v dost kopcovitém terénu, celkem 12 km a naprosto bez zavání... Tak ať Ti to jezdí...
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: Honcho by DejF

bushman píše:Ahoj, moc hezký, jsem tady taky poměrně nový, mám Axial SCX10 Jeep Wrangler RTR a po počátečním ježdění v sériovém provedení se pomalu pouštím do úprav. Protože se brzo stmívá a mě se navíc líbí noční expedice, pořídil jsem pořádné osvětlení, pak nějaké blbinky jako plachtu, hasičák, kanystr a tak... No a teď nazrál čas udělat něco s tím řízením. Může se jenom zeptat, kde jsi objednával to ALU řízení? Sice jsem se předběžně domlouval v místním modelářském obchodě, že mi to snadno obstarají, ale zkusil bych to raději někde objednat z pohodlí domova.

Taky jsem koukal na přestavbu na 4 link, to jsi dělal pomocí těch dodaných náhradních dílů? Jak moc je to pracné?

Jinak nemůžu na Axíka říct křivé slovo, nějak si to měřím a zapisuju a mám na sériovém provedení odjeto cca 60 km a zatím bez jediného problému. Dneska zrovna jsem s kamarádem jel 4 hodinovou expedici v dost kopcovitém terénu, celkem 12 km a naprosto bez zavání... Tak ať Ti to jezdí...


Ahoj, alu řízení jsem objednával z MZ-Racingu.

A 4link jsem vyráběl tak, že jsem došel do OBI, tam jsem si koupil závitovou tyč M3, hliníkovou trubičku pr.6mm, z MZ-R jsem objednal kloubky. Na RCCrawler.com jsem našel rozměry jednotlivých linků (oko-oko) a pak už to byla jen chvilka s pilkou.
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: Honcho by DejF

Tak už můžu jezdit i po tmě :HOPS: :HOPS: :HOPS:

Obrázek
Uživatelský avatar
ToKro
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 30.12.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: Honcho by DejF

Pěkný světýlka ;). Jinak jsem rád že je tu taky někdo z Berouna, já mám monstra, ale to neva 8)
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: Honcho by DejF

Díky. Já jsem v Berouně převážně přes tejden, na víkendy bývám v Březnici.
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: Honcho by DejF

Udělal jsem takovou malou grafickou rekapitulaci provedených úprav na Honchu. Samozřejmě že v úpravách budu pokračovat dále.

Obrázek
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Honcho by DejF

Z Berouna je nás tu víc. :wink:
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: Honcho by DejF

Já tam jsem teď krátce, sice tam už třetím rokem pracuju, ale bydlím tam od září loňského roku. A ve světě RC se teprve rozkoukávám, rád se samozřejmě zúčastním různých místních akcí.

Zpět na „SCX10“