Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: HONCHO by Patt

Ano, Slick má samozřejmě pravdu. Já osobně zatím notyra nemám a asi bych je i tak dal, ale jsem zvyklí celou dobu kardany otáčet(plasťáky ty se pak oj... a vypadá to fakt špatně) O tom že je vršek z eloxovaného hliníku jsem nevěděl a tudíž uznávám že je lepší je dát standartně. Samozřejmě až si je pořídím, budu kardany servisovat venku z modelu. Ono na modelu právě moc člověk nepozná jestli se zasouvá lehce nebo z tuha, někdy vůbec :-D
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: HONCHO by Patt

Já říkal taky svou zkušenost a proto moc nerozumím Slickovo rozhněvání. Ano, když přijdu po brodění domů, tak ho postavím na zádíčka na stojan a obepnu kardan kapesníkem a proleju. Něco se protlačí prachovkou a zbytek vyteče dirkou. Zašroubuju červík, ubrouskem dočistím kardan a otočím na kola, tudíž už pak nemá zbytkový olej kam vytéct, tak nevím na co bych čekal :-(

V předposledním článku jsem pouze řekl, že je to asi úplně jedno jak jsou a za tím si stojím.U obou případů je nějaké pro a proti.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: HONCHO by Patt

Já nejsem rozhněvaný, :-D Podle mého názoru, by to mělo být tyčkou dolů a pokud mám pro své tvrzení důvody, tak to sem samozřejmě napíšu. Ale pozor, bavíme se o mých kardanech. :-I
Asi jako výrobce napíšu tyčkou dolů a basta a pokud bude někdo uplatňovat stížnost, nebo reklamaci a já zjistím, že to měl tyčkou nahoru, tak mu ji neuznám :-D :-D :-D
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: HONCHO by Patt

Tak už stačilo kardaňáci :-D
To můžeme rozebírat podrobně v konstrukčním vláknu. Mě to příjde jak s ženskou. Když je pod Tebou tak v ní zůstane všechno jak mazivo, tak bordel. No a když je nahoře tak to všechno máš zase na koulích. :-D
Prostě jak sa komu páčí. Zajímavý by bylo jeden dát tak a druhý obráceně a pak porovnávat kterej je víc dorasenej.
Jinak včera mi přišla čistá bouda Honcha od Horala, takže se bude i stříkat a osvětlovat :HOPS: Jen musím rozmyslet do jakejch půjde barev a pak to objednat a pořádně sprasit :-D
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: HONCHO by Patt

Tak malinkej up ve stavbě. Naklonoval jsem nárazník z dinga na rám honcha. To kolo je tam jen na zkoušku.
Až mi dojde rezerva od PitaWa udělám držák rezervy :-)
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: HONCHO by Patt

Tak a bouda je usazená. Jěště udělat jinej držák předního nárazníku a jde se lakovat :-)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: HONCHO by Patt

:lol: Jsem na to Jirko zvědavý co z toho na konci vyleze :-p Hele, v pátek jsem se na poštu nedostal, dnes taky ne, ale zítra beru do práce auto já, tak ti to konečně pošlu, abych Tě nebrzdil ve stavbě ;-) :lol:
Jak tak koukám na ty fotky, tak mám pár dotazů. To jsou 103 tlumiče? Skoro mi přijde větší světlá výška než u mě, ale to bude asi vahou. Další co mě zajímá a líbí je Slickovo převodovka. Jak je to průhledné, tak jsem osobně myslel, že bude vyšší. Takto se mi to líbí. Jen vejde se tam v klidu motor? A poslední, nevím, zda jsi to už zkoušel, ale každopádně budeš muset díky Irokům zaříznout ještě drobet blatníky u prahů. Tam to bude štrejchat při křížení a rejdu dost, ale stačí ubrat necelá polovina toho lemu a je to jen tak tak, ale to jsem řezal až když to bylo už vše hotové na autě. Jediné co se mi osobně moc nelíbí je ten zadní nárazník, ale nic proti. Mě se to na Honchách nelíbilo nikdy, takže to je jen můj vkus. Tak stavěj a jak jsem psal na začátku- těším se na výsledek :OK:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: HONCHO by Patt

PitaW píše::lol: Jsem na to Jirko zvědavý co z toho na konci vyleze :-p Hele, v pátek jsem se na poštu nedostal, dnes taky ne, ale zítra beru do práce auto já, tak ti to konečně pošlu, abych Tě nebrzdil ve stavbě ;-) :lol:
Jak tak koukám na ty fotky, tak mám pár dotazů. To jsou 103 tlumiče? Skoro mi přijde větší světlá výška než u mě, ale to bude asi vahou. Další co mě zajímá a líbí je Slickovo převodovka. Jak je to průhledné, tak jsem osobně myslel, že bude vyšší. Takto se mi to líbí. Jen vejde se tam v klidu motor? A poslední, nevím, zda jsi to už zkoušel, ale každopádně budeš muset díky Irokům zaříznout ještě drobet blatníky u prahů. Tam to bude štrejchat při křížení a rejdu dost, ale stačí ubrat necelá polovina toho lemu a je to jen tak tak, ale to jsem řezal až když to bylo už vše hotové na autě. Jediné co se mi osobně moc nelíbí je ten zadní nárazník, ale nic proti. Mě se to na Honchách nelíbilo nikdy, takže to je jen můj vkus. Tak stavěj a jak jsem psal na začátku- těším se na výsledek :OK:


V klidu Péťo žádnej spěch. Jsem se jen potřeboval na někoho vymluvit :OK:
Taky jsem za to, že je to nakopnutý nahoru. Jsou to 103ky a dal jsem na ně měkčí pruřiny, tak jsem zvědavej až se to zatíží jestli si to sedne. To místo na motor jsem dneska, když jsem navrtal a nasadil boudu taky řešil. Je tam od převodovky 55 mm tak doufám, že to bude stačit. Takhle jak je to nakopnutý nahoru to nikde nedře. Můžeš mi Péťo vyfotit Tacomu s vyvěšenejma nápravama abych mohl porovnat tu světlou výšku? Jestli si to nesedne váhou budu muset sehnat ještě měkčí pružiny a vyndat dorazy a nebo tam dám pružiny z 93jek.
S tím nárazníkem nebojuj. Je tam dočasně než se dostanu k hořáku a drátu a spáchám něco ala Píťa ;-)
Jen teď koketuju s tím že bych ten piˇa plech stříknul jinou barvou než stříbrnou nebo černou :-p
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: HONCHO by Patt

Tady jsem ti udělal takovou haluz fotku. Porovnával jsem to a ono to pak sedne. Jak tam nejsou nášlapy, tak to taky vizuelně nadzvedává a máš tam jen nenabarvený lexan. Když jsme u té barvy :-p Tak to zkus udělat třeba dvoubarevné. Když se podíváš na tu poslední fotku, tak co nabarvit jinak ten trojúhelník zboku. Vlastně ta vrchní plocha pod rezervou, nebo tak něco. Nevím barvu boudy, ale určitě máš dobrý nápad. Jinak se mi líbí jak si vyřešil ten zadek auta. Taky dobrý nápad :lol: Pružiny z 93 nedávej.To by se ti prověšovali a tvrdost by byla stejná. Já tam mám ty měkoučké a jsem ve spolupráci s tlumičema hodně spokojený.
Tady je ta fotka :lol:
Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: HONCHO by Patt

Čéče Péťo nebudeš něco objednávat z tý Číny, že by jsi mi vzal ty měkoučký péra? :-)
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: HONCHO by Patt

Hele mě je to jedno.Vyber si na Asiatees co chceš, já to objednám, zaplatím, ty mi pošleš mezitím peníze, které strhnou a bude se 8 dní čekat :-D Tento obchod mě začel moc bavit.Konečně jsem založil PayPal a už jedu :lol: Před vánoci jsem bral poprvé, trvalo to déle kvůli vánocům a psali mi to, ale 23.12 to přišlo 8o Snad při nákupu nad 70dolarů poštovné zdarma.Jinak 140 za poštu je taky bomba.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: HONCHO by Patt

trošku se nenápadně vmíchám kdyby jste teda objednávali rád se přidám pokud budu moci :OK:
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: HONCHO by Patt

PitaW píše:Hele mě je to jedno.Vyber si na Asiatees co chceš, já to objednám, zaplatím, ty mi pošleš mezitím peníze, které strhnou a bude se 8 dní čekat :-D Tento obchod mě začel moc bavit.Konečně jsem založil PayPal a už jedu :lol: Před vánoci jsem bral poprvé, trvalo to déle kvůli vánocům a psali mi to, ale 23.12 to přišlo 8o Snad při nákupu nad 70dolarů poštovné zdarma.Jinak 140 za poštu je taky bomba.

Koukal jsem tam Péťo, ale kromě origo GM pružin, které jsou k dostaní na MZ-racingu levněji jsem tam s potřebným průměrem nenašel ani jedny. :-(
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: HONCHO by Patt

Tak zase malinkej up. Došlo na barvu a nakonec to vyhrála metalgun s černou. Zadek bude taky v týhle barvě, protože se mi nechce kvůli takovýmu kousku kupovat celou barvu a taky to chci sjednotit do jednoho odstínu :-p
Obrázek
Obrázek
Obrázek
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: HONCHO by Patt

Ty barvy vypadají luxusně :FINE:

Ta metalgun je tmavší šedá s metalízou?

Zpět na „SCX10“