Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Range Rover Classic

Inu...

Zdravím, jsem Míra,
před ... 3/4 rokem? jsem potkal bandu úchylů (což jsem zjistil až za čas při první vyjížďce v lese) co jezdila s expedičníma autíkama tady u nás kolem komína. Měl jsem doma nitro monstra, nějaká čína, no a shodou okolností se mi dostal do ruky RTR podvozek Axial SCX10. Velmi vážně jsem se tedy začetl zde do fóra, začal jezdit, začal s nadšením šťourat do podvozku a postupně jsem stvořil v terénu celkem schopný Jeep.

Ovšem dvoje kardany pryč, semletá ložiska, jejich laksní výměna, neustálé topení veškerého elektra, jemným pískem ve vodní suspenzi zabroušené motory :mrgreen: a nevhodně upevněné olovo v kolech nadělalo za tu krátkou dobu z jeepa ... dezolát..

Nechtěl jsem zakládat téma a prostituovat se zde skrze anonymitu internetu 8) , leč neustálé pozorování kolegů (ano, oněch zmiňovaných, povětšinou stále ve stejném lese) zapříčinilo zapálení do výroby kastle z PSH. Tedy zakládám téma a budu si tu - dle místního slovníku - "hnojit co chci" :-D a rozhodně nehodlám fotit a kecat tu o tom víc než ... nenapadá mě přirovnání něčeho sporadického a nedůležitého a nezajímavého, páč nečekám nějakej vodvaz typu místních borců. Dál než Kolardo, to je cíl.

A co jiného posadit na Axíka, než nádhernou záležitost, RRC ´87. Kdo nemá v oku, strýček Google pomůže. Amerika se zkrátka furt sypala, tak zkusíme British Leyland :wink: .

Takhle vypadá skica a hurá na to, uvidíme, kam se s tím přiblížím těm, co jsem tu na fóru zahlíd, ať naše či po světě :roll:

Obrázek
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Range Rover Classic

dej se do toho, je to prostě koníček, jsou určitě úchylnější záležitosti :-D
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Range Rover Classic

To je dobře, že si to sem konečně Míro dal. Alespoň Ti budu moc kritizovat sponky, nebo tak :-D :-D Né, jsem na tvůj výtvor zvědavý a pokud se ta kastle příblíží kartonu, tak to bude hodně pěkné a zas něco jiného, co není nikde vidět. Ať se dílo daří :FINE:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Range Rover Classic

Super, vítej Míro a dokud to nebudeš prodávat tak na Kolarda nemáš :-D
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Range Rover Classic

Disky.

Nejde jinak než mít origo, ale kde vzít tak přihlouplý kola. Bez nich by to vážně nešlo, tak bylo nutné nejdřív zkusit to. Original na rubíku trochu vybízely, že kdyby se něco uřízlo a něco dokitovalo... No a hned vím, že plnič nejni samospása, že na to nemam hrabat když to neni suchý, že mam bejt trpělivej a takový ty věci (v životě jsem neměl v ruce plnič, PSH, snad jen tu barvu ve spreji :mrgreen: ). Trochu sem netrefil ty paprsky, každá díra je jiná a díry na šrouby sou pekelně vedle :-D asi se hecnu a eště je převrtám, dělá se to blbě... Budeme tomu říkat rezerva a zastelu to někam na vozejk :BYE:

Obrázek
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Range Rover Classic

Na první pokus dost dobrý, koukám že se toho vůbec nebojíš :FINE:
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Range Rover Classic

ty woe mira se nezda :OK: a ted tu kastli :-D
Uživatelský avatar
macaiq
Častý přispěvatel
Příspěvky: 656
Registrován: 23.08.2009 0:00
Bydliště: humpolec-kejžlice

Re: Range Rover Classic

jojo připojuji se k ostatním a též držím palec ať ti to de od ruky :)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Range Rover Classic

kucííí dík za držení palců. Spíš by mi ale pomohly prachy na novej motor, tlumiče, trochu těch blinkrů a takovejch kravin, co se z PSH dělaji blbě :-D..

macaiq pěkný auto :hura: jak ho máš od předu dozadu? zní to blbě, ale sme chlapi, tak prostě - jak ho máš dlouhýho? já dýl měřil a počítal než co jinýho a je tam 50cm. Skica na obrázku výš má asi 54 (vlevo, vpravo 56 :-D )

peťo, na sponkách mě vážně nenachytáš. Tady u toho ne.. už jsi je dal pryč doufám

...no a jedna rychlofotka, naivně jsem doufal že to stihnu udělat načisto, ale chce to eště 2x jistě sahnout po kitu a to bych mohl jít pak rovnou do práce. Takže s nehotovejma housenkama místo prolisů u blatníků, a nějak mi zmizely fixou namalovaný dveře - čim já je naznačim? dá se to nějak "narýhovat"?

a nejni to zas tak křivý, matou ty zbroušený fleky

Obrázek
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Range Rover Classic

hele miro poradim ti ty fendry narez si z psh pilkou tak 3mm proužky krasne rovne zabrus ohni a prilep a nestrihej to nuzkama na plech ty barbare :-D ;-)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Range Rover Classic

hele to je figl :-D no to to este predelam. ...Ja ti dam nuzkama na plech. Fakt je to pekne rovny az se divim, akorat ta kastle bude fakt tezka mrcha. zitra se snad k tomu na chvili dostanu tak uvidime. akorat furt nevim, jak naznacit ryhy, dvere a tak..
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Range Rover Classic

Dveře atd. se dají udělat vrstvením, což v tvé případě už asi nepřipadá v úvahu. Lepíš (vrstvíš) psh o menší tloušce na sebe, uděláš si bočnici. Z dalšího kousku třeba dveře a ty přilepíš na tu bočnici.
Nebo rýhováním, vezmeš si nůž nebo třeba rýsovací jehlu a jednoduše uděláš rýhy toho co chceš naznačit, třeba ty dveře ;-)
Lepší metoda je určitě to vrstvení, když se někde třeba sekneš tak uděláš nový kousek a jeto. Pokud ti v druhém případě ujede ruka, blbě se to bude maskovat.
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Range Rover Classic

Tady máš skvělou inspiraci :)

Obrázek
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Range Rover Classic

Jeremy jak si tam hoví :-D Pěkná inspirace :OK:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Range Rover Classic

aaaaaaaa aa aaaaaaaaaaaaaaaaaa abych se priznal, bude to modry, o kus min, nez ty kola. a VELMI VAZNE jsem uvazoval, ze udelam tu verzi jeremyho rrc po tom jak ho zvednul (axial podvozek mi to jinak nedovoli) presne s tim napisem o nosni prepazce a TO ME POSER ZE SI VYHRABAL ZE TO UZ DAVNO JEZDI uaaaaaaa prave jsem mel orgasmus.. diky diky za link :-D budu se ukajet dal

Zpět na „SCX10“