viki
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 15.02.2014 17:51

Viki a damik a naše SCX10 honcho+rubicon

Tak sem si při výletu po USA dal za úkol přivézt axial -jelikož synek Damian nic jiného na youtube nesleduje, a když už sem sám hračička tak sem vzal i pro sebe-půvdní plán Já Honcho, a synek Rubicona- sem se hořce spletl synek mě vypekl a řekl ty máš svoje velké auto pickupa( myslel tím moje opravdové auto DODGE RAM 15000) tak já budu mět malého !!!!!!!!! :-( zděšeně sem bohužel rezignoval!!!

TAK a nyní pár otázek na zasvěcené, jelikož RC jezdím dlouho -FG1:5 baja -i závodně dříve, a máme pár dalších aut, tak se nebudu ptát na kdejaké blbosti.

Základní otázka je: máme sady RTR (já sem jen dal svoji profi pistoli-kde si nastavuju exponenciály atd.... takže mám maximální citlivost ro plyn i zatáčení)

CO BY JSTE UDĚLALI JAKO PRVNÍ A PODSTATNOU VĚC!!!!!! UPRAVIT ZKONTROLOVAT ATD.... NĚCO CO BYCH PROSTĚ MEL STOPROCENTNĚ UDĚLAT ABYCH JAKKOLIV NEUBLÍŽIL AUTŮM PŘI JEŽDĚNÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!

co se tuningu týká mám skromný( seznam- kola(závaží) , přestavět šasí aby byly těžké věci dole-baterka atd. pár hliníkových ptákovin, a světýlka (ty mě neskutečne baví) :tleskam:
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Viki a damik a naše SCX10 honcho+rubicon

Vítejte (oba) "do klubu". :tleskam:
Já myslím, že Axíkům až tak moc ublížit nejde. Pokud teda nespadnou vyloženě z výšky (mě stačilo lehce přes metr, praskl mi plastový ráfek kola, holt šetřílek), pokud se "jenom" kutálí a nepotkají třeba strom, ledacos vydrží. Není to žádnej rychlík, aby náraz do mantinelu mohl mít fatální následky. Já říkám pomalá autíčka pro nás starší pány. :-D (kdo by se za tím honil)
Závaží do kol je rozumná věc, sníží se těžiště (=stabilita), ale zase se lehce sníží výdrž baterek (vyšší hmotnost).
No a světýlka, brzdovky, zpátečky, navijáčky a podobné kravinky, to už je jenom čistá radost, že to funguje jak chceš.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Viki a damik a naše SCX10 honcho+rubicon

Zdravím a vítám vás mezi expedičáka.

viki píše:CO BY JSTE UDĚLALI JAKO PRVNÍ A PODSTATNOU VĚC!!!!!!


Já osobně bych šel jezdit, ostatní už si vyjmenoval a na zbytek je času dost :OK:
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Viki a damik a naše SCX10 honcho+rubicon

maztekk píše:Já osobně bych šel jezdit

No já se tady snažím a přemýšlím a Ty jsi to tak hezky shrnul. Souhlas. :-D
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Viki a damik a naše SCX10 honcho+rubicon

Taky tě vítám. Hezký příběh, jak jsi o Honcho přišel :-D Jó děti si umějí vybrat. Můj kamarád, co to ukázal synovy, už se sám nesvezl a když jdem spolu musím mu půjčit svoje, aby se alespoň drobet svezl.
Hele asi to nejvíc podstatné je, že ucpi v nápravách dirky určené na čtyřlink a třílink, ať tam nelítá dovnitř bordel a to je asi tak vše. Zbytek poznáš časem.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
viki
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 15.02.2014 17:51

Re: Viki a damik a naše SCX10 honcho+rubicon

oukej zacpu nápravy a hotovka, jen ale první poznatek rubicon potřebuje baterku ke středu de moc na záda!!! už se v tom hrabu-hokej a auto-snad to obojí dopadne dobře :-D, jooo jen přeci jedna k baterkám-co tam máte ? mě dali 4200 NiMh jezdili jsem zatím cca 40 minut a oukej! máte lepší nebo radši menší kapacity a vícero kusů sebou v kapse? A teda určitě není vodotěsná ta origo žebrovaná krabička(asi regulátor) upravujete vodotěsnost nebo měníte? a co voda v motoru- mě to asi nikdy nepotká ale malý to je ponorka ten projede snad i průjmovým lejnem :-D
Uživatelský avatar
Bulwa
Častý přispěvatel
Příspěvky: 621
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Vřesina

Re: Viki a damik a naše SCX10 honcho+rubicon

Co se týká baterek , tak většina jezdíme Li-pol +/- 5000 mAh
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Viki a damik a naše SCX10 honcho+rubicon

Baterku má osvědčenou takhle, lepší fotku zrovna nemám ale myslím že to pochopíš :-(

Obrázek

Elektro a ten box vodotěsné není bacha na to!!! Motoru voda nevadí, jen bordel v ní :YOP: Bahno, kamínky atd.
Jezdí se většinou lipolky výdrž u origo axíka cca tři hoďky, podle stylu jízdy i déle.
viki
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 15.02.2014 17:51

Re: Viki a damik a naše SCX10 honcho+rubicon

maztekk píše:Baterku má osvědčenou takhle, lepší fotku zrovna nemám ale myslím že to pochopíš :-(



Elektro a ten box vodotěsné není bacha na to!!! Motoru voda nevadí, jen bordel v ní :YOP: Bahno, kamínky atd.
Jezdí se většinou lipolky výdrž u origo axíka cca tři hoďky, podle stylu jízdy i déle.



:tleskam: tak aniž bych mrkl na tvou fotku, sem si baterku převrtal za motor a převodovku napříč jako ty- jen jak řikám za-mezi motor a zadní nápravu :FINE: a super mám opřenou knížku o gauč a je to o dost lepší než jde na záda!! procenta uhlu ALE NETUSIM :-(
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Viki a damik a naše SCX10 honcho+rubicon

Osobně si myslím že je to lepší před převodovku, za přední nápravu ale určitě uvidíš rozdíl i tak :-) Krabičky sis určitě taky všimnul, je v ní origo elektro. Pak už jen zapipovat servo a nebo koupit rovnou vodotěsné a až to, pro sichr zadipovat :mrgreen:
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Viki a damik a naše SCX10 honcho+rubicon

Pokud by si chtěl kupovat beadlock disky doporučuji ti k nim koupit i jiné gumy :-)
viki
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 15.02.2014 17:51

Re: Viki a damik a naše SCX10 honcho+rubicon

POČASÍ ROZHODLO:

Hrál sem si a bláto nemá šanci a taky sem si pohrál s polohou vypínače-nemusím obracet auto a lovit pod kastlí
Přílohy
IMAG0862.jpg
IMAG0862.jpg (123.97 KiB) Zobrazeno 4503 x
IMAG0861.jpg
IMAG0861.jpg (110.91 KiB) Zobrazeno 4503 x
IMAG0860.jpg
IMAG0860.jpg (117.27 KiB) Zobrazeno 4503 x
viki
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 15.02.2014 17:51

Re: Viki a damik a naše SCX10 honcho+rubicon

:BYE:
Přílohy
IMAG0867.jpg
IMAG0867.jpg (128.98 KiB) Zobrazeno 4500 x
IMAG0865.jpg
IMAG0865.jpg (106.5 KiB) Zobrazeno 4500 x
IMAG0864.jpg
IMAG0864.jpg (103.45 KiB) Zobrazeno 4500 x
viki
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 15.02.2014 17:51

Re: Viki a damik a naše SCX10 honcho+rubicon

tak to je poslední, a uřezal sem kabinu- to si asi každý všiml , ale byla hnusná!!! s tím rámem až dozadu, tam si vytvořím malou ohrádku z drátů , a naložím tam ptákoviny jako kanystry, lopatu , psa, ............. atd
Přílohy
IMAG0870.jpg
IMAG0870.jpg (100.05 KiB) Zobrazeno 4498 x
IMAG0868.jpg
IMAG0868.jpg (134.49 KiB) Zobrazeno 4498 x
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Viki a damik a naše SCX10 honcho+rubicon

Pěkný podběhy, ale ten ufiklej rám v zadní části vypadá strašně :-( ;-)
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...

Zpět na „SCX10“