lanysek79
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 04.08.2013 21:57
Bydliště: Háj u Duchcova

lanysek JW unlimited rubicon

Zdravím tak po více než půl roce vybírání mezi dingem a wranglerem je vybráno. wrangler g6 bohužel do cz nedorazí dříve než dubnu sem dnes koupil kit wranglera. Jmenuji se Tomáš je mi 34 a bydlím na Teplicku. čím osadit sem tu přečetl spoustu vláken, za což vám dík. Když něco chci neumím čekat,"sem prý horší než děti"
tak už vím po kom to mají. Takže i ve vybraných komponentech sem muset udělat par změn neboť neměly vše skladem.

dopadlo to tedy asi takhle:

motor: hpi crawler 55t místo groupnera speed eco
servo: mex-645bb má pouze 11kg/cm hádám že bude jen dočasně
regl: http://www.rcmodels.cz/elektronicke-reg ... or-mt100a/ tady byl původně v plánu robitronic speedstar2. ovšem na doporučení prodejce sem koupil toto. na foru sem neviděl,že by ho někdo používal, ale prodejce je ma vyzkoušeny a používá je taky.
rc souprava mám spetrum dx5 tu bych bral jen do mrakolendu na trial, jinak tu mám rc z blitze rtr tak ji použiji.

úvodem asi vše, čas začít stavět. nemám rajce na foto budu muset založit


ju hned sem objevil že chybí český návod
Uživatelský avatar
Bulwa
Častý přispěvatel
Příspěvky: 621
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Vřesina

Re: lanysek JW unlimited rubicon

Na běžné expediční ježdění by mělo 11kg servo stačit . Možná, až auto vytuníš na 4 kila a víc, bude třeba servo silnější :mrgreen: . Motor bych volil 35 závitů, spíš to ECO teda . Měl jsem v autě 45T a s 21 zubovým pastorkem to nejede nějak moc rychle.
Naposledy upravil(a) Bulwa dne 24.02.2014 23:22, celkem upraveno 1 x.
lanysek79
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 04.08.2013 21:57
Bydliště: Háj u Duchcova

Re: lanysek JW unlimited rubicon

tak dlouhý to den. kdybych věděl co mě čeká koupil bych si rtr. po 6 hodinách úsilí mám poskládaný nápravy,kardany,tlumiče a rám. největší sranda byla asi s kardany, protože není napsáno kterou ze tří možných velikostí mám poskládat. zvolil sem zlatou střední cestu. zítra zjistím zda to bude ok.
Uživatelský avatar
Bulwa
Častý přispěvatel
Příspěvky: 621
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Vřesina

Re: lanysek JW unlimited rubicon

Vždyť skládání je na tom to nejlepší a jěště si to všechno osaháš ;-)
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: lanysek JW unlimited rubicon

Přesn tak koupit hotovy model umí každý. Jde o to si to krasně posravit a jak pise bulwa rovnou si při tom osahat kde co jak je. Což ti při případných potížích prijde vhod. Drzim palce at se vse povede jak ma a tesime se na foto :tleskam:
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz
lanysek79
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 04.08.2013 21:57
Bydliště: Háj u Duchcova

Re: lanysek JW unlimited rubicon

měl bych prosbu o radu. jaksi sem poskládal ten prostřední díl co je motor spojka atd a vložil to rámu. jenže bez motoru. Dá se tam pak dát motor aniž bych musel ten střed celý zase vyndat?
Uživatelský avatar
Bulwa
Častý přispěvatel
Příspěvky: 621
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Vřesina

Re: lanysek JW unlimited rubicon

Určitě to jde, akorát je dobré demontovat spur (velké ozubené kolo) pro lepší přístup.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: lanysek JW unlimited rubicon

Jde to a bez problému. Můžeš nechat klidně i spur. Mockrát jsem takto měnil a zkoušel jiné motory...
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: lanysek JW unlimited rubicon

Vítej,jsme kousek od sebe tak až půjdem někam pojezdit tak dáme vědět :-) a v Mrakáči jsi samozdřejmě vítán :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
lanysek79
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 04.08.2013 21:57
Bydliště: Háj u Duchcova

Re: lanysek JW unlimited rubicon

tak provizorně dostavěno. nakonec ještě proběhla změna regulátoru, je tam lrp reverse crawler. bohužel tlačí mě čas tak regulátor je přilepen obou stranou lepící páskou na servo. Zítra hurá na projížďku. nějak se byl překvapen jak málo místa tam je. od neděle mě čeká zas 3 týdny v práci tak není čas na další úpravy.každopádně vůbec si nejsem jist zda mám správně nastavený pastorek se spurem. ten regl vypadá že bude v pohodě, jen ta brzda v neutrálu je od výrobce nastavená na 8 z 10 a to mě přijde slabý. jinak baterku přendat do předu za nápravu a zatěsnit komplet elektroniku mě čeká příště. jinak stavba byla celkem super až překvapivě dobrá. což se po prvním dni teda nezdálo. připadají mi divný tlumiče ale to mi snad někdo v mrakáči řekne že sem blb a poskládal sem něco špatně. pár fotek je na rajčeti tak se můžete pobavit.

Zpět na „SCX10“