kami
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 21.04.2014 21:02

Broncofobia

Ahojte,

Po neskutocne dlhej dobe sa pripajam s Axikom s karoseriou Bronca.
Stavba bola celkom zaujimava, vyuzil som aj take tradicne materialy ako beton a drevo :wink:

Na uvod zatial aspon par fotiek z prvej slnecnej mini expedicie:

http://www.rajce.net/f758939850

http://www.rajce.net/f758943953
kami
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 21.04.2014 21:02

Re: Broncofobia

Postupne by som sa rad podelil so skusenostami, ktore som ziskal so stavbou tohoto modelu.
V podstate co sa tyka modelovania som zaciatocnik a umelecky analfabet. Obdivujem ludi, ktori dokazu vymodelovat karoseriu napriklad na zaklade fotiek a dokazu spravit dokonalu maketu, klobuk dole :hura:

Karoseria modelu je klasicky lexan a navody ako urobit nastrek takejto karoserie je mozne najst na nete bez problemov.

Snazil som sa trosu pohrat sa s fixou, ale na buduce si to riadne rozmyslim. Niektore detaily ako bodky na blatnikoch, viecko palivovej nadrze su celkom fajn, ale tie dvere :oops: no uz sa mi podarilo to rozchodit. Ako sa hovori co ma nezabije to ma posilni, takze som silny ako valibuk :lol: Naviac sa ta fixa aj trosku rozpijala ako som striekal farbu.

Obrázek

Obrázek

Na druhej strane sa mi celkom paci "bull ksicht" na prednej kapote aj ked nie je celkom symetricky. Bola to celkom prplacka vyrezat to do maskovacej folie a ked budem robit niekedy dalsiu karoseriu vyskusam tuto technologiu znovu.

Obrázek

Otvory pre uchytenie som do karoserie robil pomocou standardneho noveho vrtaku do dreva fi6, islo to uplne super pod karoseriou som mal podlozene drevo. Aby karoseria nedosadala priamo na umelohmotne zarazky a nehrkotala tak som z vnutra nalepil kusky samolepiaceho napojovacieho tesnenia (pouziva sa napr pri praci so sadrokartonom)

Tak zatial vsetko :wink:
Uživatelský avatar
alchrapoune
Uživatel
Příspěvky: 155
Registrován: 10.09.2012 13:15

Re: Broncofobia

ahoj,no je to dobré,nemusíš sa báť improvizovať,veď stále to bude len a len tvoj jedinečný kúsok.Budeš aj scale-ovať? na expedition ,alebo necháš len na trial.Mám tiež bronco,je to proste krásne auto-legenda https://www.facebook.com/groups/132974156770213/
rc expedition sk-cracatith
http://cracatith.rajce.idnes.cz
kami
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 21.04.2014 21:02

Re: Broncofobia

Ahoj, neviem ci priamo scalovat, ale planujem postupne dorobit narazniky, navijak, svetelnu rampu na strechu, ale to bude na dlhsie. Interier zatial neplanujem robit.

BTW Kolos je super :)
kami
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 21.04.2014 21:02

Re: Broncofobia

A pokracujem kolesami, ktore sa podla mna k autu aj celkom hodia :wink:

Obrázek

Pneumatiky su standardne Axial, najprv som rozmyslal nad inymi, ale podla informacii na forach patria tieto pneu k tomu lepsiemu a overenemu. Ako vypln som zatial pouzil nastrihane a zlepene pasiky z takeho "kopcekoviteho" molitanu.

Obrázek

Kedze som lepenie pneumatik zavrhol hned na zaciatku, vybral som si beadlock pneu od fy JunFac. Pneumatiky sa na rafik dotahuju pomocou siestich srobikov, ktore su dost blizko k stredu rafika, vdaka comu kolesa vypadaju pekne realne. Ale!!, dotahovanie je potrebne robit pomaly, postupen a do kriza. Pritiahnutie jedneho srobika vacsinou znamenalo uvolnenie protilahleho srobika. Nakoniec som srobiky z vnutornej strany pretrel lakom na nechty, nech drzia potvorky 8)
Myslim, ze vacsina beadlock rafikov, kde su srobiky na upevnenie pneumatiky na okraji rafiku tento problem nemaju.

Aj ked su rafiky celokovove a uz maju svoju vahu, nalepil som po obvode dobre zname olovene zavazicka. Celkovu vahu si uz nepamatam, ale bolo to tak "primerane".

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
alchrapoune
Uživatel
Příspěvky: 155
Registrován: 10.09.2012 13:15

Re: Broncofobia

to sú super disky,mám aj ja také.Plecháče sú asi najlepšie a biela je super, :OK:
rc expedition sk-cracatith
http://cracatith.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
flateric
Častý přispěvatel
Příspěvky: 578
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: Stupava

Re: Broncofobia

Aj ja ich mam. Ale vyzeraju lepsie ak vnutro nastriekas ciernou. Takto ti presvita cez otvory hlinik..a i
Axial scx10 jeep rubicon
Vaterra slickrock
TF2 hilux by mrak
Vaterra ascender Marauder (d90 v štýle Tomb Raider)
Jeep YJ na TF2 swb v plane
Hardbody rubicon v pláne
kami
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 21.04.2014 21:02

Re: Broncofobia

Vdaka za inspiraciu :wink: , bud zafarbim, alebo to neham na prirode :lol:
kami
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 21.04.2014 21:02

Re: Broncofobia

A ide sa dalej ;-)

Co sa tyka "liniek" spravil som si vlastne podla znamych navodov (zavitova tyc, dural trubka a Traxxas 5347). Je to uplne super, kazdy si moze spravit razvor aky potrebuje.

Obrázek

Na zadnej naprave mam pre 4 link pouzity original diel a na prednej hlinikovy diel od Level3-RC.
Zadna naprava s originalnym dielom ma mensiu volu ako predna. :sad: Ked\ze je to Axial asi to bude axialna vola :mrgreen: Vole som sa snazil vymedzit podlozkami vsade kde sa dalo, ale zostava este vyriesit vole medzi telom srobu a gulovym capom a tiez celkom velku volu otvorov v Level3-RC diele. Ak mate nejake dobre metody ako na to dajte please vediet.


Obrázek

Obrázek


Co sa tyka 4 liniek (original Axial a Level3-RC), lepsie by bolo keby boli pouzite v opacnom garde...Vdaka "sirokemu" uchyteniu liniek na Level3-RC mam malu medzeru medzi vrchnymi linkami a ramom. Na zadnej naprave by tento problem vobec nebol... niekedy to prehodim...ak sa mi bude chciet ;-)

Obrázek
kami
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 21.04.2014 21:02

Re: Broncofobia

… tak co dalej?

Chassis je standardne, pouzil som par dielov z asiatees.com, ale myslim, ze to bolo zbytocne, originalne diely su v pohode.


Motor….Najprv som chcel pouzit 45T motor, skratka nieco medzi 35 a 55 ;) ale nejak sa mi zda, ze v SK a CZ je dost slaby vyber…samy Graupner…..a tak som si vybral: HPI Saturn 35T. Tento motor vynika v jednom smere….v dlzke. Ak najdete dlhsi dajte vediet :wink:
Skratka motor mi zasahoval do srobu, ktory pripevnuje rameno. Nezostavalo nic ine, iba bud kupit novy motor alebo "skratit" motor…. b) je spravne :lol:

No a tu je vysledok:

Obrázek
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Broncofobia

:FINE: Za odvahu :hura:

Zpět na „SCX10“