Uživatelský avatar
Hanz-rubicon
Nově příchozí
Příspěvky: 1
Registrován: 15.05.2014 16:53

tlumiče

Čau. Cca před týdnem jsem si koupil nový axial scx10 s kovovýma orig. tlumičema. A ještě jsem stim skoro nic nenajezdil a tlumiče mi tečou zespodu jak je to černe víčko a pod nim jsou dva červene O kroužky a podložka. Je to normální? Neví nekdo jak to vyřešit?

Předem diky za rady:)
dadula
Nově příchozí
Příspěvky: 1
Registrován: 21.04.2014 18:08
Bydliště: Praha

Re: tlumiče

To samé mi udělaly plastové z RTRka. Vyřešil jsem to tím že jsem koupil nové hliníkové.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: tlumiče

no to asi nebyla odpověď, co chtěl číst :-)
já jsem to vyřešil vložením podložky pod ty plastový víčka. Utažením pak víc tlačí na ty o-kroužky a tím je donutí víc sevřít kolem pístnice a utěsní :-)


dadula píše:To samé mi udělaly plastové z RTRka. Vyřešil jsem to tím že jsem koupil nové hliníkové.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: tlumiče

Hlavně tam nedávej moc silnou podložku ať se ti ty okroužky moc nestáhnou. Pak by ti tlumič šel moc ztuha. Trochu pomůžu když tlumič rozebereš a do víčka s okroužky dáš vazelínu. Tlumič naplníš a potom zatlačíš píst skoro na doraz do tlumiče a zašroubuješ vršek tlumiče. Tím pádem bude podtlakový a tolik už nepoteče a hlavně je takhle správně nastavený do terénu ;-) Pokud budeš chtít pořádný tlumiče tak zainvestuj do tlumičů Gmade ty jsou fakt super a hlavně funkční.
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Plha4
Nově příchozí
Příspěvky: 39
Registrován: 06.02.2015 0:04
Bydliště: Rumburk

Re: tlumiče

Jen bych měl ještě dotaz skrze ty tlumiče. Co je lepší mít podtlakové tlumiče a nebo tlumiče jen trochu máznout olejem, ale nechat je zcela prázdné bez oleje.

Co lépe bude v terénu pracovat ?

Díky
Axial SCX10 (HPI GT-550, robitronic 8.5t. FS GT3B)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: tlumiče

Ten olej je tam, aby pružina pistnici "nevystrelila". Zpomalí její chod tím, ze ji klade odpor. Tzn. bez oleje to nebude fungovat jak má.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: tlumiče

Tlumiče mají být naplněné olejem a nastavení si provede každý soudruh podle sebe. Třeba já jezdím hodně v náročném terénu a tak jsem zvolil podtlakové tlumiče. Když bych jezdil rychleji po menších nerovnostech, tak bych zvolil nastavení přetlakové.
Jak nastavit tlumiče:
Podtlakové- sestavený tlumič bez vrchního uzávěru naplníme olejem a poté pístnici zatlačíme až na konec tlumiče a zašroubujeme vrchní uzávěr. Správnou funkčnost tlumiče zjistíme tím že když tlumič vytáhnete na doraz, tak by se měl sám kousek vrátit. Takto nastavený tlumič se hodí na expedice i pro tu rychlejší jízdu v hrubém terénu.
Přetlakové- sestavený tlumič bez vrchního uzávěru naplníme olejem, ale na rozdíl od podtlakového vytáhneme pístnici co nejvíc z těla tlumiče a poté zašroubujeme vrchní uzávěr. Správnou funkčnost tlumiče zjistíme tím, že při zmáčknutí tlumiče bude pístnice klást odpor. Tohle nastavení se používá většinou pro silniční vozy.
POZOR: v obou případech musí být tlumič naplněný celý olejem, takže při šroubování vrchního uzávěru vám trocha oleje vyteče ven!
Je zapotřebí mít kvalitní tlumiče aby správně fungovali a nastavení se na nich vůbec nějakým způsobem projevilo.
Tak hodně štěstí při nastavování :BYE:
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: tlumiče

Taky mi bohužel tečou tlumiče na mém novém axialu scx10, zkusím to dotáhnout, připadně jaké kvalitní tlumiče bych měl koupit a jakým olejem se plní děkuji jsem nováček tak se teprve učím co a jak funguje je to jak mit druhé auto.-)))
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: tlumiče

Jak píše Pitrisek, důležité je použít vazelínu na spodní těsnění. Na stránkách Axialu bylo několik videonávodů na perfektní sestavení tlumičů. Hustotu oleje pak použiješ podle nastavení a třeba počtu děr v pístku. 30wt olej co bývá ve stavebnicích je taková "zlatá střední cesta"...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: tlumiče

Díky moc tak už vím jak namazat nápravu a ted i tlumiče super, děkuji moc až narazím na další problém ozvu se.-))
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: tlumiče

tomyprodejcz píše:Díky moc tak už vím jak namazat nápravu a ted i tlumiče super, děkuji moc až narazím na další problém ozvu se.-))

nz ;) seš na začátku, tak je lepší pořádně poznat techniku a osvojit si její používání a údržbu. Pak třeba zjistíš, že to nějaký tuning chce. Narážím na tu výměnu tlumičů, oblíbené jsou třeba ty G-made nebo Proline scalery, ale není nutný hned "bez rozmyslu" utrácet peníze. U Axialu funguje dobře i základní výbava (správně sestavená).
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: tlumiče

Přesně jak píšeš časem určitě něco dokoupím, ale zatím budu válčit s tím co tam mám, než to zníčím.-)) Ted řeším to promazání a světelný modul a pak se uvidí.
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
ragers
Nově příchozí
Příspěvky: 63
Registrován: 12.03.2014 2:31
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: tlumiče

virtual píše:
tomyprodejcz píše:Díky moc tak už vím jak namazat nápravu a ted i tlumiče super, děkuji moc až narazím na další problém ozvu se.-))

nz ;) seš na začátku, tak je lepší pořádně poznat techniku a osvojit si její používání a údržbu. Pak třeba zjistíš, že to nějaký tuning chce. Narážím na tu výměnu tlumičů, oblíbené jsou třeba ty G-made nebo Proline scalery, ale není nutný hned "bez rozmyslu" utrácet peníze. U Axialu funguje dobře i základní výbava (správně sestavená).



Ahoj kde se dají ty tlumiče sehnat
Proline scalery
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: tlumiče

Já je viděl myslím na rcmartu.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo

Zpět na „SCX10“