Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Hilux ti padne na scx akorát, jen mu trochu lezou kola ale to se dá vyřešit. .)
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Volil bych něco neokoukaného, třeba "osumde"
http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... -Plast-ABS
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

rc-vitek píše:Volil bych něco neokoukaného, třeba "osumde"
http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... -Plast-ABS

Ta mě taky napadla. Ale mám 117mm kola, kterých se nechci zbavovat. A myslím, že by to na LC bylo trochu moc.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Axial SCX10 z Potštejna

:-D :-D ze lepene kastle z psh nevydrzi...? :-D Kaaaamo

Zalezi z ceho lepis. A neutikej pred tim a koukej se do toho pustit sam!!! Neni to nic slozityho. Nepotrebujes zadny presny rozmery, nepotrebujes zadny technicky nakresy, staci umet malou nasobilku (prepocitat si omerene rozmery do meritka) a uz to jede. Kdyz budes lepit z 0.8 nebo 1mm no tak az te prijedu na expedici nabourat tak ti zbydou oci pro plac. Ale postav to z 2mm psh a muzes se kulit z kopce, mlatit to o kameni, bourat kolegum do zeleznych narazniku a vse vydrzi. Ja jsem blinkrem rozbil kamaradovi celyho rubicona (vyfoukla kastle), nejdriv mu kus upad vzadu, pak vpredu... 2mm psh (aspon skelet, ty zakladni tvary) a neni co resit.


.... Neboj se toho. Budes z toho mit uplne jinou radost. Neni to slozity. Davat nekomu vatu at mi to postavi je utopie, jakmile zjistis, ze od papirovy vystrihovanky se to vlastne moc nelisi.

Este beru koupit peknou pevnou vyfouklou kastli, ten zminovanj landak je skvelej, ale tyyyy veeee za stverec???

Ze se nehecnes a aspon to neprubnes.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

To Míra: Já z PSH neslepím ani krabičku jsem hrozný nemehlo :-D
Ohledně pevnosti. Na Unimogu jsme musel určité partie hodně vystužit, aby nepraskaly a momentálně bojuju s korbou. Protože sajtny jsou z 1mm a spoje moc nedrží.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Vidis. Dvojka to jisti.

Tonze neslepis krabicku je blbost. Karoserie je taky jenom krabicka.



Vemes ocelovy pravitko, podle nej rezacim nozem silou "naryhujes" plast a pak uz jen odlomis. Naplacato das na stul hrubsi smirgl, tou urizlou hranou ho drobet zkulturnis a revellackym lepidlem, drobnosti vterinakem (modelarskej znackovej, zadny tubicky z lidlu) slepis a hotovo. Kde to ma bejt drobet kulaty tak to navrstvis a nejakym klidne brutalnejsim smirglem naladis tvar (tedy kdyz slepis 4x 2mm tak vybrousis o loucek treba 6 mm, takze 6 cm na desetine, takze nemusis mit jen hranaty auto a vazne, vazne, vazne to neni slozity. Kdyz se to nekde nepovede tak uriznes, obrousis, dolepis...
Vubec neni treba bat se ze to budes mit zapatlany atd - to je uplne jedno! Nakonec to stejne cely vyhladis (zdrsnis) smirglickama a sup zaklad, barvu, lak a je to.


Zbytek jsou vymluvy.
Kdyz te to rc offroudovani bavi, timhle tomu das no ej rozmer.

To je jako bys rad a s prehledem balil holky a kdyz by doslo na to, tak by sis ho drobet pohonil a do slecny by ses vubec nepustil. Asi takovej rozdil je ten pocit udelat vlastni kastli.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

No tak ok, a co mám podle tebe vysochat? Je pravda, že se s tím můžu trápit a pak to kdyžtak hodit do koše a je to.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Si vyber. Ja si vybral Range Rover Classic. Udelej treba patrola, o par vlaken jinde se s nim mori Nivak, ma to na ccckovych napravach. Dyt ten je peknej a neokoukanej.

Normalka vem spodek axika, dej tam ty svoje oblibeny kola, zmer to jak je to siroky, rekni si jestli kola do blatniku a nebo drobet ven - podle toho ziskas max sirku karoserie a podle realnych rozmeru (ja jsem si to treba zmeril normalne na obrazku na monitoru tesarskym metrem) ziskas podilem koeficient - kazdej rozmer na real aute prozenes nasobilkou tim koeficientem a vesele si to premalujes na desku psh. A bude ti to sedet na podvozku a vubec te nezajima, jestli jsi trefil meritko 1:10,10,5 , 8 ..... Dyt je to burt, nedavno jsme objevili Ameriku ze jsou to beztak spis osminy :-D
Hlavne zachovat proporce.

Sundej narazniky, predni kola a linky neupravuj, na ty to napasuj - zadek posunes kardanem a linkama klido i na prodlouzeni sasi, jak to vyjde, a s trochou pile ti to vlastne pujde od tyhle chvile celkem snadno. Zbytek sasi na dylku doladis novejma naraznikama a jednoducha uprava scx podvozku na cokoliv je na svete. A bude to mit neuveritelnej benefit ty vlastni prace.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Axial SCX10 z Potštejna

:OK: Zkus to co se ti líbí, mrkni na nějaké obrázky offroadů a je to, určitě si vybereš. :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Nebo di do nejaky vic hardcore bugyny, tam nebude tak bit do oci jestli s proporcema drobet ustrelis :FINE: ale vyber co se ti libi, ne co pude zdanlive snadno postavit
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Hele, co je tohle za materiál? To není PSH https://www.youtube.com/watch?v=PmDWQCLWmfk
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Už to vidím, je to Komacel 3mm ale zatím nevidím, kde ho sehnat. Vypadá, že se s ním pracuje lépe jak s psh.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Myslím, že je to spíš pěněné PVC Foam
http://www.hsw.cz/katalog/profit-pvc-foam-board/
v každé reklamce mají spousty zbytků a odřezků
bflmpsvz
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

No tak po dlouhém hloubání a bádání, zvažování všech pro a proti jsem se rozhodl znovu pro lexanku Rubiconu. Hodně tomu napomohl i Maztekk,, který mi novou lexanku prodal. Moc se mi líbila tato barevná kombinace http://jeep-na-prodej.cz/2015-jeep-wran ... con-nomad/ bohužel takové barvičky sem na lexan nesehnal. Pak mě oslovila i komplet bílá, včetně střechy. No nakonec vyhraje asi tato barva https://www.google.cz/search?hl=cs&site ... Fw4L0KM%3A Uvidíme, jak bude komplet oranžová vypadat. Pokud blbě, stříknu střechu načerno zvenčí. Rád bych se vyvaroval chyb, které jsem vyšmoulil u minulé kastle, tak uvidíme.

Zpět na „SCX10“