Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Ok, jdu do něj. Díky
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Ahoj, další dotaz. Štve mě přední uložení třílinku na přední nápravě. Už má vůli a náprava cuká. Ikdyž dám nové komponenty, je to taková oprava na prd. Viděl jsem, nějaké předělávky na 4 link. Můj dotaz zní: Pokud servo přijde touto úpravou o jeden opěrný bod, nebude to na škodu? Je tato úprava krok správným směrem? Díky za Info
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

No a teď jsem náhodou našel tohle http://www.mstechnology.cz/drzak-linku-predni-d81.htm to by mi mohlo poměrně ulehčit situaci.
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Servo drží úplně v pohodě na těch dvouch s originál čtyřlinkem ;-)
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Ahoj a nejdřív musím říct že to máš moc pěkný :OK: no a pak mám dotaz :-D ten podstavec (držák) na podvozek je podomácku dělanej nebo koupenej? Dík a měj se :BYE:
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Ahoj. To je samodomo. Neni nijak extra, ale funguje dobre. Mnohem lepsi je ale nechat to od nekoho vypalit laserem z kovu. Aby to bylo pevnejsi.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Ahoj, malý dotaz. Používám toto servo http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ ... 12sec-22kg
co se výkonu týče je super. Ale již jsem ho 2x reklamoval. Dojedu expedici, po pár dnech auto vytáhnu, zapnu a nic. Dám jiné servo, funguje. Dám vadné servo do jiného auta, stále nic. Takže problém je v servu. Než koupím Sawöxe za 2200, nemáte někdo radu na lacinější variantu? Díky
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Abych nebyl v podezření, že to flákám, dostal Rubicon pár vylepšení:
Servo řízení Sawöx s nějakými 22kg tahu-zatím se jeví velmi dobře.
Servo navijáku s 12kg tahu. Potenciometr jsme nahradil rezistory. Je to lepší. Možná, že to napíšu blbě, ale přijde mi, že za studena někdy ujíždí, jak odvinu a navinu, funguje na 100% čím víc se používá, tím lépe funguje. Nechápu to.
Přední náprava dostala nová ložiska, výztuhy náprav a 3 link jsem předělal na 4 link včetně nového plata. Vše made in Slick - super zpracování, musím jen chválit, jen malou výtku bych měl k tomu, že by mohl přidávat k výztuhám nápravy i šroubky. Jsou totiž potřeba delší než origo (doufám, abych tady křivě nehanil) a hodně dlouho jsem štrachal, než jsem doma našel vhodné.
Udělal jsem nějaké fotky, ale když není nic vidět, není ani co fotit :-D
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Toto mě celkem zaujalo http://www.mz-racing.net/p12758-ax31150 ... eel-wells/
Jen jestli není lepší si za ty prachy koupit jeden kardan od Slicka.
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Je to moc pěkný ani jsem nevěděl že axial něco takového dělá. Podběhy jsem chtěl z obalů cd, ale tohle se mi líbí více. Jdu se podívat do prasátka zda tam něco najdu ;-) díky za nápad
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Podbehy jsou super. Ale za osm stovaku je udelas tak desetkrat. Obaly na CD, krabicky na svaciny, nebo to proste vysochat z PSH. Jakmile prestane bejt auto pod karoserii pruhledny, bude vypadat dospeleji. To spis setri az budes mit na kardany dva (oooo jak ja se trapil s kardany nez jsem dal ty slikovo) a tadyto vyrob z dostupnych veci...
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Já na ně šetřit nemusím, jen je mi líto korunek. ;-) S těmi podběhy něco udělám. Momentálně nemám co kutit, tak se na to vrhnu.
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Drahé to je jako vše od axialu, když to tady tak čtu jak si to každý udělá skoro zadarmo sám zkusím to také, maxiálně to zkazím a pak si to teprve koupím :OK:
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

To je asi správný přístup. Někde jsem viděl podběhy vytisknuté na 3D tiskárně a vypadalo to super perfektně. Je pravda, že teď se budou na zimu hodit a že na CC-01 jsem ještě neměnil žádnou diodu a na SCX10 je to furt něco, jak se jezdí lesem, kolo nabere klacek, ten se vzpříčí o kabely od diody a je to.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Včera jsem zkusil ty blatníky. Nepovedlo se mi sehnat obaly od CD, tak jsem za 16kč koupil 2 hranatý květináče. Není to úplná katastrofa. Problém je, že květináče jsou kónický, takýe se ode dna rozšiřují. Což vypadá do podběhů velmi efektně, ale překáží to kastli. Ještě to musím trochu pokoumat. Možná horkovzduškou. :-p

Zpět na „SCX10“