Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

BOWL's Jeep

Ahoj všem,

vzhledem k tomu, že jsem (jak si někteří z vás všimli) prodal Venom Creeper, koupil jsem si k vánocům Axíka SCX10 Jeep Wrangler - KITovou verzi, plánuju udělat takový jednoduchý projekt, který se mi líbí:

Obrázek

Protože ale Ježíšek přiletí až za měsíc (a já tradice dodržuji), budu zatím trávit čas přípravou.

Kdysi jsem jako těžkej amatér koketoval i s papírovými modely, tak jsem trochu oprášil vědomosti a dovednosti a přes víkend jsem vypotil toto:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Příslušenství (mimo Jeepa) je ke stažení na oficiálních AXIAL stránkách úplně dole hned pod posledním obrázkem
http://www.axialracing.com/blog_posts/1073902112
a samotný Jeep je ke stažení taky úplně dole.
http://www.axialracing.com/products/ax90028
Protože se ale jedná o velký model, budete si ho muset v případě zájmu zmenšit. Já ho zmenšoval tuším na 35%, nebo tak nějak...

Chci se zeptat - tohle příslušenství budu vozit na zahrádce Axíka - jak ochránit papírové modely proti vodě? Lakem? Zředěným Herkulesem? Pryskyřicí? Bezbarvým sprejem? :-)
Poraďte, prosím...


Michal
Naposledy upravil(a) bowl dne 14.06.2015 13:29, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Re: CRUSH Recovery - Jeep Wrangler Unlimited

Čau,pěkný projekt.
Já ty papírové doplňky před vystřižením přelepil izolačkou(mimo lepené plošky) a vydrželo to docela dlouho.
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: CRUSH Recovery - Jeep Wrangler Unlimited

hele Michale zkus si v drogerii koupit bezbarvej lak na velký auta a jednu věc zkušebně nastříkat a uvidíš já myslím že to bude fungovat :OK: jinak gratuluju k novej káře a ať ti dobře funguje :BYE: :tleskam:
Uživatelský avatar
plutoone
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 03.01.2014 14:20

Re: CRUSH Recovery - Jeep Wrangler Unlimited

Tato barevná kombinace se mi taky zamlouvala a snažil jsem se jí přiblížit. viz zdeJakou oranžovou budeš používat? Já použil (PS07) Orange ale po podstříkání černou (což byla samozřejmě chyba) není barva taková, jakou jsem si představoval. Zítra dorazí prostředky na omytí barvy, tak přemýšlím o (PS24) Fluorescent Orange, nebo (PS62) Pure Orange. Vše bude záviset na tom, jak půjde stará barva dolů.
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: CRUSH Recovery - Jeep Wrangler Unlimited

Čím to budeš sundavat,máš něco otestovanýho? Chtěl bych schodit barvu na Vateře.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: CRUSH Recovery - Jeep Wrangler Unlimited

Ochráníš to bezbarvým lakem...Když jsem dělal papírové modely,tak jsem je lakoval a vydrželo to i ježdění venku... :-D
Ale myslím problém bude až se ti auto jednou převrátí...bude to hned pomačkané...a i když budeš jezdit slušně,určitě se ti to podaří... :wink: Takže papírové doplňky bych hodil spíše dovnitř auta.. 8)
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
plutoone
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 03.01.2014 14:20

Re: CRUSH Recovery - Jeep Wrangler Unlimited

cores píše:Čím to budeš sundavat,máš něco otestovanýho? Chtěl bych schodit barvu na Vateře.

https://www.youtube.com/watch?v=Q7VDf04fhFA
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: CRUSH Recovery - Jeep Wrangler Unlimited

Ahoj všem,

Wolffe, díky za tip... Jeden mám doma, tak to prubnu.

Plutoone,
na Tvůj projekt jsem taky koukal a moc se mi zamlouval!
Všiml jsem si, že máš oranžové "šekly", které předloha taky má.
Chci se zeptat, jestli jsou kovové s oranžovým eloxem (myslím, že je prodávají na RC4WD store), anebo jsi vzal barvou ty původní umělohmotné?

Já budu používat PS-61.
Vím, že se moc nepřiblížím předloze, protože originál není metalíza, ale budu to stříkat na stejnou barvu, jako mám placku 1/10 na drift, takže mi budou auta ladit :-)

Ty papírové modely budou spíš jen tak trochu recese, protože nepočítám s dlouhou výdrží :-)
Nicméně ten model Rubiconu a hliníkový kufr budou v autě (hezky pod klecí), protože v tomhle měřítku mi dalo auto docela zabrat 8o
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: CRUSH Recovery - Jeep Wrangler Unlimited

no, z toho papiru je to vtipny. ale papirovej navijak je mozna preci jen prilis. ... :-)

rozhodne se to da osetrit zahozenim a vyrobou z psh... ale maly auto je supr :-)
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: CRUSH Recovery - Jeep Wrangler Unlimited

Mám nechané původní plastové, natřené na oranžovo. Vydrží to podle toho, jak jezdíš, ale když je odřeš, jen to přetřeš a jede se dál.
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: CRUSH Recovery - Jeep Wrangler Unlimited

Ahoj všem,

přes Vánoce jsem máknul a tady je výsledek:
Obrázek
Obrázek

Taky jsem udělal nějaký doplňky:
Obrázek

A tady si můžete prohlédnout, jak jsem dával do kol závaží:
Je to koupený olověný plech v rybářských potřebách (myslím, že proužek 50g 4x20 cm stál něco kolem 17 Kč, jestli se nepletu), který jsem nastříhal na šířku toho vnitřního "proužku" kola, namotal jsem 3 plátky olova, obmotal a utáhl jsem olovo vázacím drátem a nakonec jsem to omotal elektrikářskou páskou. Páska má tu výhodu, že se tahem deformuje přesně kolem omotávaného povrchu :-I
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ještě potřebuji dodělat (nechat vypálit vodním paprskem) zahrádku, abych měl kam dát to příslušenství :OK:

Michal
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: CRUSH Recovery - Jeep Wrangler Unlimited

ja daval tohohle plechu do kazdyho kola 200g. ale byl to uz moc vysokej sloupec a po nejaky dobe se zdeformoval a dojebalo se to. ale 50 g do toho plastovyho disku... to je jako bys tam nic nedal.. vazaci drat ok ale ta paska se ti ve vode rozlepi a akorat ti to udela hnus flus... nech jenom drat... ;-)
skotty
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: 12.02.2011 0:00
Bydliště: Kousek od Pryglu
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: CRUSH Recovery - Jeep Wrangler Unlimited

Zajimavý názor, nicméně říká vám něco duše z kola? Nádherně to drží a blbuvzdorně se dá navléci a během let ježdění žádnej problém.Zbytečný laborovat s dratkama, páskama a podobnýma komponentama vhodnýma tak akorát na nasrání.Prosté jednoduché lety vyzkoušené... :YOP: Ale máš to pěkné :OK:
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: CRUSH Recovery - Jeep Wrangler Unlimited

Barva se povedla a až se bude třpytit na slunku :OK:
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: CRUSH Recovery - Jeep Wrangler Unlimited

Ahoj všem,

týýýjo, tolik tam fakt dáváte?!

mně se to moje závaží zdálo málo, ale 200g? Maso :-)

Jinak tyhle disky byly tak nějak provizorní, protože chci kupovat tohle:
http://www.ebay.com/itm/SET-RC-Car-Combined-Beadlock-Wheel-Rim-For-1-10-Rock-Crawler-Black-Gold-4037-/251709721971?pt=AU_Toys_Hobbies_Radio_Controlled_Vehicles&hash=item3a9b118d73

Myslíte si, že za tu cenu to budou slušný disky?
Jsou to beadlocky a navíc mají oranžový beadlock kroužek (hliníkový), který zapadá do mého projektu Crush recovery :-p

Zpět na „SCX10“