Uživatelský avatar
madbull
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 17.04.2009 0:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Severeročeský jéééép

Rám to právě je.Ale pokusim se to tedy omezit na předku a křížení více zapojit na zadní část.Myslím, že ten epox nárazník bude také možnost, ale spíš bych vyřešil odpružení samotného nárazníku vůči rámu.Možná by byl u vyhoblovanej z ABSky.Jde mi o to, že minimálně u zadního počítám s doplněním o kouli na tahání vozíku.Konkrétně traileru na loď jelikož vodu já rád a jsem i dlouholetý lodičkář:-DBydlím kousek od přehrady a s malou plánuji návštěvy tohoto vodního zdroje s lodí...no a přece se cestou nebudu nudit:-DTo vše je na zimu až až plánů,ale ono se to stihne když jste mi opostatněně vymluvily už X úprav :-D
Jinak s tim těžištěm souhlasím i já ale to budu muset ještě pořešit.Aku jsem dal úplně stejně jako má zdejší komentátor pitriisek,ale potýkám se s tim, že díky dovážení rezervy bych ji potřeboval dát ještě více dopředu nebo jezdit bez rezervy.Mohl bych použít sedle packy co mám doma z buggy, ale ty bych kvůli těžišti nacpal na nášlapy pod kastlík,ale to už jsem zas o kus směrek k zadní části vozu a to jsem pochopil neni vhodné na výjezdy.Jediné co mě napadlo udělat kyvnou podložku a přes kloubek ji spojit s přední nápravou viz uložení aku jako v Ascenderu od Watery.Tim by mi aku nekolidovala se servem při propružení přední nápravy..Až budu doma asi nafotim situaci.Keci nemaj cenu...foto je lepší :-D
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Severeročeský jéééép

Hele z nápravy to závaží klidně vyhoď :-) Zeptej se zdejších lidí kolikrát použily rezervy :-D A navíc když jí nemáš přilepenou tak se stejně při jízdě hned svlékne :-D A máš hned po problému s dovážením :OK:
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
madbull
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 17.04.2009 0:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Severeročeský jéééép

asi jsi yslel z rezervy..To bych mohl,snad se mi nikde guma nesápne.Ty origo jsou takový fakt měkký.Možná jsem pocitově zblblej z bugyn a osmin spalovákú,ale asi to bude taky možný.Ostatně to závaží vyndat je otázkou chvilky...Koupil jsem závaží na al kola a jen do dooblepil elektrikářskou páskou.Jinak jestli si myslel z náprav tak tam závaží nemám a mám tam jen tu vazelínu a tu mi doporučily dát co nejdřív.Je to v podstatě celé plné vazelíny a na nápravě by to vadit nemuselo...
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Severeročeský jéééép

Jo myslel jsem z rezervy :-D Nápravy nech plný vazelíny jinak by se ti tam dostal bordel. Pokud máš ještě na přední nápravě 3link, tak zadělej dírky pro 4link ať se tudy nedostává bordel dovnitř. Co se tíká gum tak ty vydrží docela dost. U bugyn jsou tvrdší kvůli tomu aby něco vydrželi při těch točkách co to má :-)
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
madbull
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 17.04.2009 0:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Severeročeský jéééép

vepředu mám určitě 3link.Nevím jaké otvory teď myslíš,ale určitě se na to hned mrknu a zadělám to ty jsi ty linky nějak předělával a nebo nechával?Popřípadě na Jeepici to máš v plánu?
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Severeročeský jéééép

Skoro u kol, zhora nápravy jsou na každé straně dvě dírky (pokud teda máš třílink). Vraž do nich sirku/špejli, není nutno to zalepovat (kdyby jsi se v budoucnu rozhodl pro čtyřlink, obvykle se tam šroubuje držák tak ať to nemusíš složitě obnovovat).
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Alindur
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 09.01.2011 0:00
Bydliště: Liberec

Re: Severeročeský jéééép

a nebo krátkej šroub
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Severeročeský jéééép

Šroubek dá modelář, bastlíř jako já tam měl čouhající kousky špejlí (aby pak šly pinzetou ven). :-D
Jinak moje nárazníky (na Dingu) po celoPSH pokusech dopadly tak, že k původním nárazníkům mám jenom držák ze silnějšího PSH (místo těch "tyček") a šup s ním přímo do rámu. Vpředu to mám prošroubovaný navijákem a vzadu zápustné šrouby.
Naposledy upravil(a) Ming dne 10.12.2014 14:28, celkem upraveno 2 x.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Alindur
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 09.01.2011 0:00
Bydliště: Liberec

Re: Severeročeský jéééép

A nebo to obtáhnout izolačkou :D
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Severeročeský jéééép

a nebo rovnou udelej 4 link. veci tam na to mas, jen plato k servu bude drzet jen na dvou sroubech ale nevadi mu to. trilink se ti stejne za chvili vyjebe, musel bys ho stejne tunit, aby nevyskakoval ten treti bod z ocka na naprave. zli jazykove tvrdi, ze s trilinkem to hur krizi, ale krizi to stejne jen je to bytelnejsi..


taky jsi laboroval s baterkou - ta se vejde pohodlne napric hned dolu pred motor. napric je velmi sikovne umistena. jen si musis vymyslet elegantni drzak, nebo staci eletrikarsky zdrhovacky ;-)
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Severeročeský jéééép

Já používám krátký šroubek nebo červík. Vše M3*3mm ;-) Linky jsem nijak neupravoval. Nechal jsem je tak jak jsou a až se vymelou kloubky tak je zaměním za traxxas a budu vesele drandit dál.
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
madbull
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 17.04.2009 0:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Severeročeský jéééép

Ty dirky hned doma určitě najdu a ucpu jim tipec popř se podívám jak z toho poskládat ten 4 link.Výbava doma je :-D Od šroubků až po snad trochu šikovný ruce :-)A tu baterku mám právě před motorem napříč stejně jako jsem to okoukal od Pitriska.Tam se zatim jeví jako nej řešení, ale sadle packy jsou myslím skladnější.To ještě musim polaborovat.Ty plastový kuličky v kloubkách mně taky poněkud sejří,ale myslel jsem že najdu adekvát u MP jetu.Pokud ne mrknu po těch od traxxasu.
Když už mi radí tolik lidí optám se a v jiném vlákně jsem i četl, že kardany musí být složené nějak spešl.V návodu je jeden obrázek kde znázorňují pozici těch aretačních kolíčků vůči sobě jestli jsem pochopil.To je ono?Mělo by být ale jedno jak se ten kardan poskládá když je teleskopickej ne?
Včera jsem doma i řešil sbíhavost předních kol.Když jsem namontoval dle návodu tak mi přední kola šla do sebe(Velká sbíhavost) a ze závodních speciálů vim, že se nastavuje spíše rozbíhavost.Nevim jak u trialu, ale nastavil jsem rovnoběžně co nejvíce a tak to prozatim asi nechám, ale stejně se při plném rejdu jakoby vysvléká guma.Bohužel asi výsledek uzávěrky(podotýkám na koberci.Na sypkém povrchu čekám přijatelnější chování
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Severeročeský jéééép

S těma kardanama je to přesně jak je zobrazeno v návodu. Když to špatně složíš, tak ti bude auto poskakovat. Sbíhavost jsem ještě u axialu neřešil. Vždy mám kola rovně a nic nenastavuju. Nedal si tam omylem jinou tyčku nebo jiný kloubky?? Vzlékání gumy je doopravdy způsobeno uzávěrkami a bude to mít tendenci zout gumu a kór na koberci :-) Když chceš tunit tak se poohlédni po beadlock discích díky kterým získáš i nějakou tu váhu do kol navíc. Mě se ty lepený kola po čase začnou vždy odlepovat a to mě hrozně sralo :-D
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
madbull
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 17.04.2009 0:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Severeročeský jéééép

Zavazi v kolech je,ale mne spis bude srajdit az projedu kaluz a do kol natece voda a bide se drzet v tech molitanovejch vlozkach.tou odvzdusnovaci vlpzkpu tam zatece stopro a slepovat gumy abych vysusil vlozky to uz mam za sebou :-)dnes uz se na nic nezmuzu.podelam neco asi az o vejkendu.pripravil jsem si alespon retizky na snezne retezy.koukam z okna ze uz je snad budu brzo potrebovat. :OK:
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Severeročeský jéééép

tu dírku v disku zadělej tavkou a máš po problému :-)
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/

Zpět na „SCX10“