OndrO
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Detva
Kontaktovat uživatele: WWW

Prestavba SCX 10 RTR

Dobrý deň,

mám jednu otázku, som v obore úplný nováčik, tak by som sa chcel spýtať či sa Vám zdá dobrá cena za tento model- http://www.mz-racing.net/p3744-ax90012-scx10-rtr/ , teda či to nie je predražené apod. Rád by som kúpil továrensky zostavený model, nemám skúsenosti so stavbou.

Chcel by som ale časom dať iný rám, zväčšiť rozvor a dať nato kabínu Liaz a jazdiť expedície, ako podobné Tatry. Rád by som sa teda opýtal aj na Váš názor nato, čo si o tom myslíte.

Ďakujem za každú odpoveď.
Uživatelský avatar
milan
Uživatel
Příspěvky: 179
Registrován: 18.07.2009 0:00
Bydliště: Brno

Auto je to super, taky ho mám. Ale bylo lepší třeba nápravy rozdělat a pořádně promazat a zalepit silikonem dirky. To stejné s převodovkou. Taky servo bych přetěsnil a zalepil silikonem. Ale tady je spousta rad, stačí jen hledat.
OndrO
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Detva
Kontaktovat uživatele: WWW

Vďaka za odpoveď.

To utesnenie beriem tak trochu ako samozrejmosť, už som sa presvedčil s mojim TL 01B, že tá voda robí dosť neplechu a pri väčšom množstve vie byť tá neplecha aj kus drahá :roll: :twisted:

Veľmi sa mi páči, keď vidím nejaké video z CZ expedícií a z pomedzi tých SUV vytŕčajú tie dve žlté Tatry :) Tak by som chcel aj ja niečo také, konkrétne Liaz 151.860 Afrikabus- http://liaz.cz/obrazek.php?cislo=3&adre ... us_galerie

Myslím, že predloha je veľmi pekná a v desatine by to mohol byť krásny model :wink:
Uživatelský avatar
jarmil33
Uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: 04.07.2009 0:00

tu boudu Liazu budeš stavět :?:
OndrO
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Detva
Kontaktovat uživatele: WWW

Jo, už som jednu 1:10 postavil, ale to už bolo dosť dávno, bohužaľ sa nedochovala :(

Kabína na Liaz je dosť tvrdý oriešok, ale dá sa to postaviť a to hneď viacerými spôsobmi, najlepšie je zväčšiť a prefotiť papierový model, a buď prekresliť na balzu, a vyrezať, zlepiť, tmeliť brúsiť apod.., alebo vyrobiť z laminátových dosiek.

Parádna finta je ale papier, ja ako občasný papierový modelár poznám finty ako spraviť z plastu po zlepení plast :lol: Je to super finta, ktorú môžete využiť, jedná sa o to, že napr. kabínu zlepíte z hrubšieho papiera, napr 220g na m2 tj. hrubší výkres. Na takto zlepenú kabínu nanesiete sekundové lepidlo, stačí najlacnejšie za pár centov. To lepidlo impreguje papier, vsaje sa do neho a spraví ho o poznanie tvrdším, niečo ako tenký plast. Zvnútra stačí spraviť to isté a potom je dobré vziať tmel, či už na plastové modely alebo aj autotmel, a celé to ním pretmeliť a vybrúsiť.

Výsledok je lacný, dokonale tvarovo presný narozdiel od laminovaných kabín podľa kopyta a mimoriadne pevný

Ukážka môjho známeho- http://papermodelers.sk/imgpost/images/ ... nHNTGt.jpg

Týmto postupom vyrobená karoséria veterána, ten "náklad" má takmer 1,3 kg :), čiže pevné je to až až :):) . Náklad to nesie bez deformácie, je možné do toho vŕtať, brúsiť to apod.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Prestavba scx-10 RTR

dobrej podvozek ale horší rc vybavaní v setu.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
OndrO
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Detva
Kontaktovat uživatele: WWW

No zatiaľ nemám na RC nejaké extra požiadavky ako vy profíci, takže mám zato, že na začiatok mi to bude bohate stačiť :)

Skôr mi ide o to, či to ten podvozok bez väčších problémov znesie, nosiť na sebe také hebedo :wink:
Uživatelský avatar
jarmil33
Uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: 04.07.2009 0:00

ty papírové modely myslíš třeba řadu minibox a potom zvětšit měřítko ten minibox by se dal stáhnout na netu slyšel jsem o závodech Dakarovývh trucku v 1/14 tam to stavěj asi podle toho
OndrO
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Detva
Kontaktovat uživatele: WWW

Nie, skôr niečo takéto- http://www.liaz.cz/obrazek.php?cislo=2& ... _06_modely

Proporcionálne úplne presné, akurát dorobíš prelis nad maskou a v mojom prípade bude kabína trošku kratšia a bude mať masku inú. Toto je v mierke 1:32 od vydavateľstva Vimos. Takže zájdeš do Copy Centra a necháš si to zvačšiť 3,2x a máš kabínu v mierke. Stačí vytlačiť čiernobielo, kedže sa to bude aj tak striekať a vyrezať okná....
Uživatelský avatar
jarmil33
Uživatel
Příspěvky: 328
Registrován: 04.07.2009 0:00

vypadá to moc pěkně maj tam i Tatru :?: můžeš sem dát odkaz kde se to dá sehnat
OndrO
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Detva
Kontaktovat uživatele: WWW

Tatier je ešte viac ako Liazov :)

Papierové modely ale pokiaľ nie sú "FREE", teda voľne stiahnuteľné s dovolením autora, nie je legálne sťahovať ako oscanované z internetu, čo ale je samozrejme cesta. Ja som si ten Liaz kúpil, to je najjednoduchšia cesta, ale pokiaľ budeš hľadať, tak tie nelegálne nájdeš tiež, ale radšej nechcem hovoriť že kde, ešte to tu číta nejaký papierák a potom by ma na ich fórach ukrižovali :twisted:
Uživatelský avatar
Majlo
Častý přispěvatel
Příspěvky: 619
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Hradec Králové

Re: Prestavba SCX 10 RTR

OndrO píše:Dobrý deň,

mám jednu otázku, som v obore úplný nováčik, tak by som sa chcel spýtať či sa Vám zdá dobrá cena za tento model- http://www.mz-racing.net/p3744-ax90012-scx10-rtr/ , teda či to nie je predražené apod. Rád by som kúpil továrensky zostavený model, nemám skúsenosti so stavbou.

Chcel by som ale časom dať iný rám, zväčšiť rozvor a dať nato kabínu Liaz a jazdiť expedície, ako podobné Tatry. Rád by som sa teda opýtal aj na Váš názor nato, čo si o tom myslíte.

Ďakujem za každú odpoveď.

Cau ja sem take nemel zkusenosti se stavjenim modelu . a postavil uspesne. Jenom kdyz sem byl malej tak sem stavel neco malo z lega nebo z merkuru . A jednou az se ti treba poroucha tak si vubec nedokazu jak si to opravis . :?: :?: Vsechno je jednou poprve :wink:
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

jarmil33 píše:vypadá to moc pěkně maj tam i Tatru :?: můžeš sem dát odkaz kde se to dá sehnat


modelář, papírnictví, hračky, do stovky
bflmpsvz
OndrO
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Detva
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak tak, Papierové modely nie sú drahá záľuba a hlavne veľmi dostupná :) Takže v tomto nevidím problém, kabínu by som asi teraz neriešil. Jasné je, že mi bude teda treba nový rám. Predpokladám aj mäkšie pružiny pre plynulejšiu jazdu a výmenu linkov a tiahla serva a riadenia za kovové.

Ešte sa chcem opýtať, či by mohli kolesá s väčším priemerom robiť problém či už pri zatáčaní servu alebo tak podobne. Najlepší by bol priemer až 125 mm.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Nápad se zvětšením papírové stavebnice je výborný, jen by mne zajímalo jak hodně využíváš všech detailů, je tam opravdu velké množství dílů, tak jestli je používáš všechny, nebo jen hrubý základní rám. A také jaký papír používáš, jestli to podlepuješ, přece jen zvětšením na desetinu jsou s toho velké "plachty" a nedrží to tvar?
bflmpsvz

Zpět na „SCX10“