Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Moje LIZI je taky co se týká kastle 99% papír. Bylo to stavěno z papíru za účelem dosažení co nejnižšší hmotnosti na závody , ale už bych do toho asi znova nešel, rozhodně ne u auta se kterýn chci jezdit v terénu.

Obrázek

Obrázek

Bohužel PAPÍR + VODA = prů*er :mrgreen: Ač je proimpregnovaná skrznaskr , tak stačí skulinky a vlhkost okamžitě zapracuje .

Papír patří do vitríny a na naše venkovní ježdění to nejni.
OndrO
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Detva
Kontaktovat uživatele: WWW

Čím si impregnoval? Mám skúsenosti, že zmer papier+ sekunďák+ tmel + nástrek a voda veľmi šancu nemala.

V podstate pri takej aplikácií sekunďáku a následnom brúsení, tmelení, brúsení apod. ten papier sa takmer stratí, teda vlhkosť by tomu vadiť nemala. Dlhodobo to otestované nemám, ale báť sa toho nebojím :) . Teda zatiaľ.

Je pravda aj to, že v 1:10 je tá kabína dosť veľká, ale môže sa použiť aj kartón ( len nie lepenkový) a ten je po impregnácií veľmi pevný. Ako vravím, takto spracovaný papier nožnicami neroztrihnete, jedine rozlámete aj nato treba dostatočnú silu. Aspoň mne sa to tak podarilo, ale bohužaľ sa našla aj vyššia sila, ktorá tú kabínu nakoniec pokorila :arrow: nemotorná sestra :roll: . Napríklad, aj balza nemá rada vodu keď je holá, a po tmelení a nástreku vydrží. na www.rc-trial.com je Liaz 4x4 Truck Trial s balzovou kabínou, následne tmelenou a striekanou a kabína je vystavovaná ponáraniu a drží, akurát je veľmi krehká kvôli tej neupravenej balze.
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Tak je pravda, že taky jezdím za mokra a něco pobrodím a kabina zatím drží , ta byla dělaná poctivěji ale o to větší strach o ni zase mám :mrgreen:
Zadní nástavba má někdy trošku problém v místech kam stříká od kol a kde se hromadí bláto , tu jsem jen prolakoval kitnul brousil a stříkal .
Jsem prostě lenoch a nechce se mně po každým ježdění hned odbahňovat , sušit a utírat. Chci jen umýt a jít - Wash and GO !! :lol:
Proto dalšího současnýho BEJKA stavím komplet z plastu - až bláto zaschne , tak prostě opadá :mrgreen:

PS: "zmer" papier - tím myslíš co ?? Strojní karton ??
OndrO
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Detva
Kontaktovat uživatele: WWW

sorry, to mala byť zmes :)

Najlepší kartón je zadná strana od kalendárov, kartón z obrazov a podobne, to sú vysokogramážové papiere a na stavbu sú parádne, trošku zle sa ale ohýbajú.

Druhá možnosť pre mňa, ak to dlhú dobu naozaj neprežije je tiež plast, baví ma tvoriť napr z výstražných tabuliek apod :)

A to umývanie, tak moje TL 01B chúďa snáď poriadnu údržbu ani nezažilo, len po pohodím nech vyschne, sem tam oklepať blato a nanajvýš pokiaľ jazdím v prachu tak vyčistím kĺby, ale inak som voči nemu prasiak :mrgreen: . Ale LIAZ, to bude iná, k tomu mám úctu, ten bude furt jak lusk :)

PS: rotruck: veľmi by som chcel vidieť s tvojou Liazkou nejaké video alebo aspoň viac jej fotiek, na nete som pátral, ale márne :(

Zpět na „SCX10“