Uživatelský avatar
Plha4
Nově příchozí
Příspěvky: 39
Registrován: 06.02.2015 0:04
Bydliště: Rumburk

Dingo DEF ze Severu (RBK)

Čaute všichni,

měl bych pár otázek ohledně stavby KITU

1. Čím by mohlo být způsobeno nepravidelné točení předních kol, je to znát hlavně při otáčení na volho běh když auto otočí kolama vzhůru, jinak při jízdě zatím sem nic nepocítil.
2. zadní náprava konkrétně převody v ní, tak při úplném dotažení šroubů tak zuby na převodech celkem o sebe dřou. Přitom jsem ložiska a převod z kardanu domáčkl úplně nadoraz, ale pokavaď povolím šrouby na straně kde je velkej převod tak to přestane.
3. Celkem veliký problém s tlumičema, pokud tlumič naplním podle návodu nejde v ruce téměř zmáčknout. Tak bych chtěl nějaký rady zda naplnit jen částečně, a zda ještě neudělat nějakou změnu na tlumičích např. gumový váleček mi přijde, že spíš překáží než by pomohl.
4. Bych potřeboval trochu helpnout s dovybavením elektroniky(Motor, regulátor) a popřípadě dílů, které budou nejspíš potřeba

Motor uvažuji od HPI bud 35t nebo ten GT-550 ale nevím zda tenhle půjde i na klasický 7.2V a poté Graupner speed 600 7.2V a nějak to zpřevodovat a nebo ten ECO. Nevím jestli je lepší raději rychlejší motor s méně T a pořádně to zpřevodovat a nebo více T a nechat například základní 20 pastorek a 87 spur.

A co se týče regulátoru tak ted momentálně mám Robitronic Speedstar Brushless 8.5, ale našel jsem že by měl umět brzdu v neutrálu ale nějak se mi nepodařilo to nastavit a jinak uvažuji o DSYS a nebo nějaký jiný.

Předem mnohokrát děkuji.
Forum jsem tu pročítal docela dost dlouho ale nějak z toho mám zmatek.
Naposledy upravil(a) Plha4 dne 09.06.2015 23:46, celkem upraveno 1 x.
Axial SCX10 (HPI GT-550, robitronic 8.5t. FS GT3B)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: První stavba SCX10 Dingo

1. zřejmě nemáš rovnoběžně kloubky kardanů. tzn že máš asi pootočenou přední nápravu a výstupní hřídel není vodorovně
2. zkus to znovu rozebrat a zatlačit ještě víc to ložisko, ve kterém je hruška
3. Já jsem tlumiče zavíral tzv. podtlakově, zavírej ho se zasunutou pístnicí
4. pokud použiješ 20T pastorek, a spur, co byl v kitu, použil jsem motor speed 600 eco a mělo to rychlost na přejezdy a i dost síly, nemyslím, že by bylo potřeba většího převodu, už tak je tam 1/35 nebo tu kluci doporučují i GT550, ale ta si - stejně jak motor s více otáčkama - vezme víc šťávy. A na 7,2V určitě pojede :-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: První stavba SCX10 Dingo

Speed ECO 600 budeš těžko shánět. Nechá se koupit 700. To samé, jen o 1cm delší. Používám ho v Axiálu a jsem spokojenej. Mají ho například v š-hobby
Uživatelský avatar
Plha4
Nově příchozí
Příspěvky: 39
Registrován: 06.02.2015 0:04
Bydliště: Rumburk

Re: První stavba SCX10 Dingo

No tak ty kardany když auto mám na kolech tak výstup z nápravy směřuje mírně nahoru viz. tento obrázek http://moreplavec.cz/fotky/rc/osa_predni_napravy.jpg


Není tedy vodorovně s povrchem.

Doufám že jsem ten obrázek pochopil správně :-)
Axial SCX10 (HPI GT-550, robitronic 8.5t. FS GT3B)
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: První stavba SCX10 Dingo

Tam jde o to aby si měl červíky co se s nima přidělávají kardany k nápravě a k převodovce v jedné ose. Když nebudou v ose tak to dělá neplechu.
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: První stavba SCX10 Dingo

Výstupní hřídel z nápravy (diferenciálu) by měl být rovnoběžně s výstupním hřídelem z převodovky/rozvodovky. Aby kardan měl na obou koncích stejný úhel zalomení. Někde dřív tu proběhlo video, kde bylo znázorněno jak se to chová při různých úhlech (cukání).
Rejdové čepy (C-čko vs těhlice) na přední nápravě musí být v (mírném) záklonu. Sice jdou C-čka dát obráceně, ale pak to zase moc nezatáčí (resp těžko).
Naposledy upravil(a) Ming dne 13.02.2015 6:12, celkem upraveno 1 x.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Re: První stavba SCX10 Dingo

Ming měl na mysli asi toto video
[youtube_url]http://www.youtube.com/watch?v=gmV4qwLfOMY[/youtube_url]
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: První stavba SCX10 Dingo

Jj, díky. psal jsem z tabletu a nechtělo se mi to hledat.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: První stavba SCX10 Dingo

Tak to je husty.to bych nerek ze to tohle dela.du upravit linky na uhel spravnyho vystupu ze zadniho difu, mam ho do kopce s tim, ze je to husty. ...tak neni :-D
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: První stavba SCX10 Dingo

Nějakou drobnou odchylku to asi snese (taky jsem u toho nestál s úhloměrem, spíš baj voko), ale aby byl jeden konec zalomený a druhý rovně tak to nejspíš bude cukat.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Plha4
Nově příchozí
Příspěvky: 39
Registrován: 06.02.2015 0:04
Bydliště: Rumburk

Re: První stavba SCX10 Dingo

Tak sem udělal pár fotek, jak to mám a koukal jsem na to a ty kardany bych stejně víc nepoložil, kvůli linkům jedině bych musel tu vrchní trojlinku zkrátit potom by si to možná lehno víc, je tomu tak snad :D no jinak sem narazil ještě na jeden problém konečně dorazilo servo a po vyzkoušení tak když jsem dal plnej rejd tak klouby drhly o Céčka o šroub a celkem to tam pruží a při plným rejtu ani nemluvě o tom jak se kola točí, uplně se koušou.

Tady odkaz na fotky http://plha4.rajce.idnes.cz/Axial_Dingo/
Axial SCX10 (HPI GT-550, robitronic 8.5t. FS GT3B)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: První stavba SCX10 Dingo

Rozdělen spodní linky a mezi link a kloubem vlož - nasroubuj matku M3. Tím docilis správné polohy.
Na C-hubu výměn šroubky s pulkulatou hlavou za kuželovou zapustenou hlavou
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Plha4
Nově příchozí
Příspěvky: 39
Registrován: 06.02.2015 0:04
Bydliště: Rumburk

Re: První stavba SCX10 Dingo

Super díky :FINE: , zítra to hned zkusím a pak hurá první zkušební jízda

tak jsem zvědavej co se ukáže potom za potíže
Axial SCX10 (HPI GT-550, robitronic 8.5t. FS GT3B)
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: První stavba SCX10 Dingo

A abys neřekl, že jsem byl v Bandolíkově vlákně zlý, nebo že jsem nějaký morous, tak také něčím přispěju. To že se kola jakoby koušou mohou také způsobovat tyto poloosy. Ten jeden čep poloosy jezdí v drážce a v rejdu to může poškubávat. Když jsi už psal o tom servu, tak není vůbec dobré ho přetěžovat přes doraz. Tím ho můžeš spálit. Takže úhel zatáčení na servu raději drobet uber. Zkus to projet venku ať poznáš co to dělá v záběru. Já používám motor Gt550 a nedám na něj dopustit. Má sílu i umí být docela dost rychlý. Píšu z mobilu, takže se špatně vrací při psaní na další dotazy a už nevim na co dalšího ses dotazoval. Jo ty gumové dorazy tlumičů mohou být i nemusí. Záleží jak moc velké chceš křížení a aby ti kola nenarážely do kastle.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: První stavba SCX10 Dingo

Zkus se podívat jestli máš výstupy z převodovky ke kardanům proti sobě červíky. Jestli ne tak to naprav a nebude to cukat.

Zpět na „SCX10“