Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Tomyho Jeep z Rakovníka

Ahoj lidi, zhruba před 2 měsíci jsem tu představoval svůj jeep byl tak jak vyjel z továrny. Už po první projíždce jsem zjistil malý rejd a špatné vyvážení a nic moc sílu v terénu. Začal jsem tedy študovat toto forum, zjistil co a jak a pustil se směle do práce. Musím tedy podotknout že mi to ze začátku dalo dost zabrat pár věci se povedlo a pár taky ne, hodně taky z důvodu že nemám skoro žádné technické zázemí. Tímto bych chtěl poděkovat lidem co mi dost pomohly bez nich by mi to trvalo o dost déle v první řadě jirka.813 jeho trpělivost semnou byla nekonečná má můj obdiv já bych se sám někdy zabil a poslal někam. Dále slick, jeho díly po technické stránce a funkční se mi dost líbí a i když s nimi nemám moc naježděno splnily vše co jsem chtěl vylepšit. Zkrátka toto forum a lidé na něm jsou ochotní a rádi poradí což se často nevidí a proto mě taky to auto baví protože to není jen o něm, ale i o lidech s kterými se dá jezdit :OK: . Tak a ted už konečně na představení auta.

Řízení je kompletně od Slicka, včetně poloos, od Slicka jsou také kardany a Gmade tlumiče 93mm, mám u něj taky objednané zadní poloosy vcelku + výplně a plato aby baterie byla napříč zatím je nad servem vepředu. Další na řadě byli bedlock disky od žíly a motor gt550, pak přišlo vodotěsné servo od hitecu, musela se posunout přední výztuha v rámu na kterém sedí baterie, protože servo mělo páku řízení více vystrčenou, než originální co tam bylo, časem tu příčku vyhodím až bude to plato napříč. Pak přišel vodotěsný regulátor, byl to takový menší risk někdo na něj nadával, někdo ho chválí já jsem zatím spokojený má silnou brzdu v neutrálu což mi vyhovuje http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... -6V-5A-BEC . Také linky prošly úpravou klasická závitová tyč 4mm a na ně nerezová trubička 6mm, také přetěsnění náprav dle návodu od Pitaw.Časem dodělám možná světla a nějaké drobnosti jinak jsem zatím spokojený ted už se nemůžu vymlouvat na auto, ale jen na mé ruce :-D. Fotky celé úpravy http://gillettenm.rajce.idnes.cz/Upravy_axialu_.- na konci alba je můj další projekt na dlouhé zimní večery to bude jak se říká jen taková leštěnka do lehkého terénu viděl jsem jí u jirky a nedalo se odolat, časem koupím kit dinga a posadím jí na něj. :OK: . Jinak včera proběhlo u Jirky poslední doláděnía taková mini expedička vše vydrželo což jsem byl rád a auto jelo super. foto http://jirka-813.rajce.idnes.cz/Pojezdeni_na_Zaborci/ :BYE:
Naposledy upravil(a) tomyprodejcz dne 06.07.2015 9:11, celkem upraveno 2 x.
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Představení SCX10 jeep wrangler

Vítám tě mezi nás :)
Axík pro začátek nejlepší volba.Pokud chceš větší rejd, musíš investovat do lepších poloos. http://www.mz-racing.net/p3588-ax30464- ... t-set-2ks/ + céčka (pod obrázkem)
Všechny linky si můžeš udělat uplně jednoduše a levně, někde to tu je na foru, koupíš 3mm závitovku v obi, přes ní trubičku větší velikosti na konce kloubky a máš to :)
S tlumičema je to podobný, taky jsem v novym kitu postupoval podle návodu a stejně ten olej vytekl, axík podle máho názoru a zkušenosti má jedny z nejlepších tlumičů, já je jezdim bez naplnění, je tam jen kapka, aby to nedřelo a maj super vlastnosti i po 2 letech, záleží pak na váze auta,ale to si vychytáš.Mě se na nich líbí, že krásně kopírujou terén a auto neskáče jak koza a zase se navyklá jak kánoj :D Napln nápravy po krk vazelínou, zadělej dírky aby ti tam nenateklo, vopatlej servo, zadělej elektroniku do krabičky, nebo balonku, přidej závaží do kol a předělej si baterku za přední nápravu a elektro dozadu :) Pro začátek postačí a postupem času budeš vychytávat a upravovat podle sebe. Pic
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Představení SCX10 jeep wrangler

Prysk: do kamene tesat. :FINE:
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Představení SCX10 jeep wrangler

Děkuji za přivítání moc děkuji za rady vše udělám, jak píšeš jen ty delší poloosy koupím až budu trochu zkušenější do začátku si nechám tyhle, ta tyč je super nápad a nemohl bys mi ještě poradit dobré kloubky co vydrží a taky moc nechápu tu tyč, to že se na ně navlékne to beru, ale jaký materiál a hlavně kde tu trubičku koupit, ted mě napadlo nestačila by místo te trubičky ta smrštovatelná teplem bužírka, možná je to blbost.
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Představení SCX10 jeep wrangler

Kloubky nejlepší poměr cena/výkon Traxxas. Jezdím je snad dva roky na dvou autech a ještě mě žádný vůbec v ničem nezklamal.

http://www.rc-store.cz/dily-traxxas-110 ... -cepy.html

je více druhů těch balení, já měl z Ameriky 20ks za 160,-

Ta tyč na linky je závitová, M3 metr za pět korun, hliníková trubka v OBI metr za 45 korun 6/4mm (vnější průměr 6, vnitřní 4) .. jinou jsem nesehnal, tak na závitovku ještě navlíknu smršťovačku, ať to na tom nelítá. Tím hliníkem se celý link vyztuží, lépe to vypadá a lépe klouže po šutrech.

Takhle to vypadá v rozkladu :lol:

Obrázek
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Skyhawk
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 12.02.2015 21:15
Bydliště: Brno

Re: Představení SCX10 jeep wrangler

Ahoj,

pokud můžu poradit, koukni na stránky MS technology http://www.mstechnology.cz/

Tady najdeš spoustu užitečných věcí na Axiála, třeba upravené řízení a s tím rejdem bych chvílu počkal,
Slick7 připravuje náhradu poloos. Cenově i kvalitou to bude jinde. Hodně věcí si tady kluci na fóru berou
a mají vyzkoušené. Je s nima pohoda domluva.
Na této stránce můžeš koupit i vše potřebné k výrobě linku, kloubky i závitovinu, tu doporučím spíš
M4 a nerez.
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Představení SCX10 jeep wrangler

TY stránky vypadaj zajímavě , jen když to bude 4mm aby to tam šlo a nedrhlo to někde případně zda ty 4mm kloubky nebudou mít vůli
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Představení SCX10 jeep wrangler

tomyprodejcz píše:TY stránky vypadaj zajímavě , jen když to bude 4mm aby to tam šlo a nedrhlo to někde případně zda ty 4mm kloubky nebudou mít vůli



Jakou vůli by měly mít? Nemají žádnou, jsou na M4 závitovku a M3 šroubek. Nemusíš se toho bát. Ještě se používají kloubky od Traxxasu, nebo od Žíly(jsou od RC4WD).
Naposledy upravil(a) tomas71 dne 05.03.2015 16:52, celkem upraveno 1 x.
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Představení SCX10 jeep wrangler

tomyprodejcz píše:Ahoj lidi, jmenuji se Tomáš a po dlouhých uvahách jsem se rozhodl vrátit k RC modelům hodně jsem jezdil jako pubertak a pak přišly jiné starosti, ale ted si myslím že uzrál čas a pořídil jsem si Axíka, byl jsem s ním jen jednou zatím spokojenost, až na pískání z kardanu, musím ho vyčistit. Ale přeci pár věcí mi trochu vadí tečoucí tlumiče jsem už našel zde na foru a zkusím utáhnout a máznout vazelínou, dále mě čeká rozebrání napráv a namazání podle návodu zdejších borců, utěsnění proti vodě a poté světelný systém, nevím jaký ještě vybrat světelný moduly, pak plánují plátěnou střechu, výbavu ale to až časem. Ted bych rád ten světelný modul kdybyste mi mohly pomoct je jich tolik a tak aby fungovalo vše bez problémů pokud má někdo tento model a má v něm modul, který funguje budu rád za pomoc zatím uvažuji o http://rc-svetla.cz/index.php?g=carlights píše se tu na něj jen chvála diody a odpory si už dopočítám jsem vyučený elektrikář.-). Dále malý rejd mě se teda zdá možná je to normální, zda se dá nějak upravit tyčí řízení podotýkám, že všechny tyče mám v plastu což se mi též nelíbý, pokud by někdo poradil kovové tyčky jak na řízení tak i ostatní v autě budu je rád, případně jsme tu četl, že jsi je nějací borci dělají i doma. Forum už čtu asi týden dost věcí tam je, ale radši se ptám at mám jistotu že neobjednám blbost. Děkuji všem za pomoc a omlouvám se, ale je dost věcí co k tomu člověk potřebuje znát a jinak, než že se zeptám zkušených to nevyřeším. Foto: http://gillettenm.rajce.idnes.cz/Axik


Ahoj, ten modul nevypadá špatně pokud ti stačí základní funkce.
Šikovný moduly se spoustou funkcí na míru modelu dělá Bandolik.
Zrovna se chystám jeden dávat do Axika - jediná nevýhoda je jeho velikost.
http://abcrcmodels.rajce.idnes.cz/svetelny_modul/#modul.jpg
Uživatelský avatar
Skyhawk
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 12.02.2015 21:15
Bydliště: Brno

Re: Představení SCX10 jeep wrangler

tomyprodejcz píše:TY stránky vypadaj zajímavě , jen když to bude 4mm aby to tam šlo a nedrhlo to někde případně zda ty 4mm kloubky nebudou mít vůli


já je mám na autě namontovaný a v pohodě, v modelářství jsem koupil mosaznou trubičku, která bez úprav pasuje a teď jsem koupil tyto nerezové trubičky http://nozirske-oceli.cz/nyty-cepy-a-casti-nozu/trubičky/trubicka-nerez-6x1x500mm, budu teď zkoušet

mosaz viz foto
Obrázek
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Představení SCX10 jeep wrangler

Tak já bych vzal ty nerezové jak jsi mi radil , ale ty tyče co oni prodávají mají 10 cm na dílku a já tu tyč mám od středu kloubu k druhému 12 cm, to by ten kloube musel být dost velký aby tu mezeru zaplnil.
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Představení SCX10 jeep wrangler

Dojdi do železářství a kup si závitovou tyč(1 m), nemusí to být nerez. Stačí pozink. Nebo v OBI to mají i v nerezu
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
ragers
Nově příchozí
Příspěvky: 63
Registrován: 12.03.2014 2:31
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: Představení SCX10 jeep wrangler

Ahoj,trochu se dá i rejd zlepšit, když původní zaobleny šrouby nahradíš plochými a tzv. zapustíš.
Psí kosti budou dostávat trochu více, ale záleží na stylu jízdy. Měl jsem to půl roku a Úplně v pohodě.
http://ragers.rajce.idnes.cz/rejd/
tady jsou 2 fotky jak to myslím
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Představení SCX10 jeep wrangler

S tím šroubem mi to už radil Jirka.813 určitě to udělám a časem předělám celou nápravu. Jinak zítra vyrazím do železářství koupit materiál, at už můžu jezdit.-)))
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
Skyhawk
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 12.02.2015 21:15
Bydliště: Brno

Re: Představení SCX10 jeep wrangler

tomyprodejcz píše:Tak já bych vzal ty nerezové jak jsi mi radil , ale ty tyče co oni prodávají mají 10 cm na dílku a já tu tyč mám od středu kloubu k druhému 12 cm, to by ten kloube musel být dost velký aby tu mezeru zaplnil.


Závitovinu koupíš i železářství, ale se Slickem se dá domluvit a může ti poslat i větší kus v celku.
zkoušel jsem ty nerezové trubičky a závitovina M4 do nich krásně sedne.

Zpět na „SCX10“