Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Jeep z Rakovníka

Ahoj lidi potřeboval bych poradit s výběrem diod přesněji s jejich svítivostí je tam velký rozsah a nechci aby to oslňovalo, v noci moc jezdit zatím neplánuji jakou tedy svítivost dopředu a dozadu díky :-p .
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Tomyho Jeep z Rakovníka

Nevím, jak ostatní, ale mě svítí vpřed 46 3mm a 4 5mm diody. Pokud nekoukáš přímo do světla a ve tmě, tak tě to neoslní. Pokud máš SCX 10 a dáš 2x5mm do nárazníku a 2x5mm do světlometů, tak tě neoslní. Já jsem světýlkovej, takže mám rád, když to svítí. Sem tam, kor v zimě po tmě jedeš a pak se to hodí.
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Jeep z Rakovníka

Ahoj lidi na Jeepu proběhly drobné úpravy na Vodník Jeep dostal 115 cm dlouhé ocelové lano, které jsem nakonec potáhl smršťovačkou, je tak pevné že bych se na něm mohl i oběsit zkoušet to nebudu :-D :-D , bál jsem se že bude tuhé, ale chová se skoro jako provaz. Do zadního nárazníku jsem umístil tažné oka a zatím za šofera jen plyšáka než si vyberu pěknou figurku a nakonec po vzoru píti jsem si nabarvil písmo na kolech a toť vše ;-) a huráááá na Vodník ten čas se ale strašně vleče :HOPS:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Více fotek od této dále http://gillettenm.rajce.idnes.cz/Upravy ... M_1273.jpg
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tomyho Jeep z Rakovníka

Tome proč to máš tak strašně zvedlé? To už je i na můj vkus moc, ale pokud se ti to líbí, tak nic proti ;-)
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Jeep z Rakovníka

Upřímně vůbec se mi to nelíbí koukat se na to moc nedá ,ale nějak nevím co s tím musel jsem dát dozadu nastavitelný držák tlumiče jako je vepředu a zvednou celé auto abych nenarážel ze spodu do plata baterie co je napříč rámem tak to vzniklo, ale jak to tak vidím radši vepředu přitvrdím tlumiče a dám to níže :-(
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Jeep z Rakovníka

Tak jsme dal tu kasty vepředu o 1 cm níž a vzadu o půl cm a kousek, už je to lepší, zvládnu na to už koukat Obrázek
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tomyho Jeep z Rakovníka

Ty jo toho nakoplého předku jsem si předtím ani nevšiml, kdybys to nenapsal. :lol: Co ti tedy vadí? Že kdybys to dal na držákách níž, tak by ti kola naráželi do toho plata na baterku?

Obrázek

Než mít nakoplou kozu, tak bych Tome to plato na baterku uřízl. Já to mám uložené podobně a je to jen tak tak. A ještě bych se pokusil ten držák u domků tlumičů vypodložit, aby se víc baterka naklonila. Pokaď to plato bude široké jak baterka na fotce, tak ti to vyjde v rejdu dobře a štrejchat nebude. Nemáš to originální plato Axial. Tam bys vrtnul 2 díry a máš hotovo bez složitých komplikací.

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Jeep z Rakovníka

Je to přesně jak píšeš jak je to plato dlouhé, tak jsem měl problém s narážením kol do plata, vyřešil jsem to oddálením náprav od rámu pomocí těch nastavitelných držáků tlumičů. Funkční to sice je, jen se z toho stala jak píšeš vysoká koza což určitě nechci. Původní plato stále mám , ale zkusím zkrátit tohle na velikost originálního a jak píšeš trochu ho naklopím, držáky tlumičů do původní polohy a to by bylo aby to nefungovalo a nevypadalo to už dobře :OK:. Díky moc, že jsi mě do toho nakopnul a taky děkuji za rady, už delší dobu mě to štvalo :OK:
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tomyho Jeep z Rakovníka

Není zač. Od toho máme přeci fórum :-) Držím palce ať se povede. Auto máš hezké a škoda aby díky držáku, který není ani vidět trpěl vzhled.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Tomyho Jeep z Rakovníka

Pošeptej mi, čím si zamáčknul ty konce lana. Díky
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Jeep z Rakovníka

Koupil jsem k tomu lanu takové hliníkové oválky a pak už jen velké sikovky a síla stěhováka a bylo to a drží to na jedničku, ale určitě by to šlo i ve svěráku ;-)
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Jeep z Rakovníka

Ahoj lidi, s Jeepem máme za sebou Vodník nejlepší akci na které jsem kdy byli. Jeep to přežil bez poškození, koupil jsem mu tam pár nových dílů, kovové plato převodovky, kovové oka a karimatku :-D. Dnes jsem se pustil do montování plata a při tom jsem udělal rozborku a sborku celokovové převodovky po 3 měsících, je úplně v pohodě vyčistil jsme jí v benzínu a znovu pořádně napěchoval vazelínou. Také jsem Jeepa spustil o 1 cm k zemi a to je dnes vše. Do konce týdne bych rád na Pítovu radu upravil plato baterie, vyčistil a znovu naplnil nápravy.
Jeep má u mz pár dílů, ale to si nechám jako překvapení do 10 dnů by to mělo dorazit :-) :BYE:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Jeep z Rakovníka

Ahoj lidi tak za posledních 14 dní proběhla na Jeepu jedna z velkých úprav. Dorazila nová kastle, vysílačka která mi umožní servo pustit na 150 procent a využít plný potenciál slickového řízení, dále Hitec servo se sílou 29 Kg, mám ho připojené rovnou na baterku, světelná rampa od Axialu, pár doplňků a hlavně mám konečně auto bez vypouklých světel a krásně osvětlené, už se těším na nějakou noční expedičku. Dalo mi to dost práce, ale musím říct že jsem si to užíval a jsem s výsledkem spokojený, pár věcí se bude ještě dodělávat, např naviják ze serva, zrcátka, stěrače, nájezdové plechy a mám tu regulátor od Dsys časem ho tam dám :-D. S kritikou jen do mě, já to snesu dokonalé to není, ale je to moje. :OK: Více fotek od této dále http://gillettenm.rajce.idnes.cz/Jeep_p ... M_1331.jpg
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Tomyho Jeep z Rakovníka

Covece a mne se to dost libi a to nejsem kdovijakej zastance lexanek, zvlast rubiconu. Ty zadni svetla sou pekny, zajimave udelany, vypada to dobre. Predek hodne prokouk.



... Mozna se mi to na prvni kouknuti zalibilo, pac jsem rok provozoval podobne vypadajiciho rubicona :HOPS: ...ale ten tvuj je hezci :-)
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Jeep z Rakovníka

Díky za pochvalu, je to sice jen lexan, ale pár plastových doplňků trochu lásky a je to hned lepší. Já zatím a nejsem a nejspíš ani nebudu takový pan modelář jako borci co si auto navrhnou a sami vytvoří.
Ale abych se nechlubil jen já, pár lidí mi radilo a pomohlo za to jim moc děkuji. Jirka mi pomohl s platem a držáky vypínačů, dále Rosťa mi dal typ na světelnou rampu a také jak elegantně vyřešit zadní světla a pak už to byli jen hodiny práce.
Teď bych potřeboval poradit ohledně šoféra, jak velký se tam vejde, případně kde ho koupit, podotýkám že v zahraničí jsem nikdy nenakupoval, díky za rady a tipy.
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)

Zpět na „SCX10“