bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Tak jsem provedl dvě zatěžkávací jízdy. První skončila po deseti minutách banální závadou - ty ocelové kardany nemají pro připevnění šteft se závitem, ale dva červíky roti sobě. Moc se mi to nezdálo a obavy se potvrdily - červíky se povolily a kardan se protáčel na vývodu z převodovky. Tak jsem zatím nahodil originál kardany se štefty a hned objednal pytlík šteftů do těch ocelových, to už bude ok.


Dneska jsem vyrazil, vše v cajku, jen občas slyším někde asi od přední nápravy takové jako popiskování. Jakoby ložisko nebo něco. Točí se to dobře, jede to, ale ten zvuk tam je. Co myslíte, mám to rozhodit a znova přeskládat, nebo počkat pár jízd, co to udělá, jestli si to třeba nesedne? Možná to moc poslouchám, ale neumím prostě jezdit, dokud se kola točí a pak to teprve řešit. :-)
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Já bych ti poradil, ale všichni by mi napsali, že jsem idiot, tak budu radši mlčet :-[
bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

No uvidím, budu ještě dávat ty nové kardany, tak uvidím, z které části se to pískání line (někdo tu psal, že kardany). Ale že by se mi chtělo rozebírat nápravu... :-(
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Myl jsi auto? Pokud ano, prostříkej silikonem, nebo teflonem klouby zatáčení na přední nápravě a křížky kardanů.
bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

No možná máš pravdu - nepískalo to, jezdilo se v kalužích píská... Mrknu na to, díky moc.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Já mažu po každém mytí. Jinak auto píská jak čert. 'Te´d jsem z WDčka přešel na teflon, kterej by měl být po zaschnutí suchej, čili by se na něj neměly lepit nečistoty. Taky po každý větší expedici doporučuji kardany sundat a vyprat v benzínu. ale samozřejmě co člověk to názor. Někdo to nedělá. Pak když vidím auta se zvukem stavebného kolečka, které stálo přes zimu pod okapem, je to smutný. :-D
bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Já to prostříkávám po každé jízdě. Sundal jsem včera originál kardany a protočil obě nápravy - nepískají. Dal jsem ty kovové kardany, zašrouboval štefty (s lepidlem na závity) a promázl kříže. Dneska to projedu a uvidím.

Taky absolutně nesnáším jakékoliv pazvuky - na velkým i malým autě. :-)
bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Tak jsem dnes udělal dvě úpravy:

- třílink přední nápravy jsem předělal na čtyřlink. Tím jsem ale přišel o jeden šroubek ze tří, které drží plato pro servo, tak snad to nebude vadit. Ten třílink totiž uměl cestovat asi dva milimetry dopředu a dozadu, jak se nacvakl nebo vycvakl ten kulový čep na jeho konci.

- Zároveň jsem vybrousil trochu tu druhou plastovou vzpěru ( druhá od předu) mezi nosníky šasi - občas za ni chytala páka serva. Tím jsem ji sice zeslabil, ale přijde mi, že tam zas tak moc nedrží. Dokonce jsem zvažoval i úplné ostranění, ale to je už moc.

S tím čtyřlinkem to zítra vyzkouším, ale nepředpokládám nějaké výrazné změny v jízdě. Spíš je to tak pro klid duše, že se to tady dost doporučuje.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

bushman píše:Tak jsem dnes udělal dvě úpravy:

- třílink přední nápravy jsem předělal na čtyřlink. Tím jsem ale přišel o jeden šroubek ze tří, které drží plato pro servo, tak snad to nebude vadit. Ten třílink totiž uměl cestovat asi dva milimetry dopředu a dozadu, jak se nacvakl nebo vycvakl ten kulový čep na jeho konci.

Nafotit, taky mě to cvakání sejří.
bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Provedu! Ale ve dne, teď už ne :-)

Zpět na „SCX10“