bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Ahoj všem, po nějaké odmlce, způsobené krizí středního věku, modelářskou deprézí a podobnými stavy jsem se odhodal k návratu mezi expediční nadšence. Původní Axial RTR je pryč a tak jsem se rozhodl, že tentokrát to bude KIT, Jeep Rubicon. Snad po té zkušenosti se servisem minulého Axiala a Traxxase nějak zvládnu. Krabice bude příští týden, tak zatím čtu návody a názory tady na fóru. Někdy z toho nejsem úplně moudrý, ale co už nadělám, nějak se to vyvrbí.

Poctivě tu čtu příspěvky, ale někdy fakt tápu. našel jsem si tu doporučení na nějakou vazelínu v tubě z bauhasu, ale není mi jasné, to tím vyplním celou nápravu? Někde jsem taky totiž četl opačný názor - celé ne. Tak nevím.

A taky nikde nemůžu najít odkaz nebo aspoň nasměrování na nějaký český eshop, kde bych sehnal poctivé kovové nezničitelné kardany, místo těch originál plastových. Tak kdybyste někdo věděl, byl bych vděčný. Hned jak přijde krabice, pustím se do toho a budu si tady stěžovat, co všechno jsem už podělal :-)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Ahoj, vazelinou naplnit celé nápravy a kardany ms-technology. Jsou to stránky i zdejšího člena slick7 :-)
Ať se daří.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Díky za tip, vyzkouším...
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Zdar. Vítej zpátky na lodi.

A co kolega, žije???
Obrázek

Jinak já používám tuto: Speciální vysoce kvalitní lithiové mazivo na bázi dvojsirníku molybdenu...
http://www.kaxl.cz/cs/oleje-a-maziva/88 ... -125g.html
ale je to asi to samé. Naplním tím celé nápravy a jen poslední cenťák (nohavice - až k ložisku) zaplním klasickou tuhou vazelínou A4).

kardany jak již bylo zmíněno: MS-technology
bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Ahoj, ten taky žije, ale staví takový monstra, že každou expedici musí obloukem objíždět. Nějakej vojenskej speciál, co má místo kanonu baterku na svícení. Projede to všechno, ale vypadá to jako z Marsu. :-) Jako klobouk dolu, co on udělá z hliníkovýho plechu s flexou na koleni, ale scale je scale, tohle pro mne neni. Ale teď se snad nechal umluvit aspoň na Wraitha, takže bude alespoň v měřítku.

Na ty kardany jsem koukal, výběr je tam ohromnej, ale musím si to ještě nějak upřesnit - jaký mám zvolit středový průměr a délku.

Když už do toho znovu narvu nějaký prachy tak to chci od začátku udělat bytelný. Čeho se bojim je to stříkání lexanový kastle, ale nějak to dopadne. Původně jsem si brousil zuby na nějakou kastli Defa, ale jak jsem koukal, všechno je to 90 a na to je ten podvozek rubikona moc dlouhej.
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Zdarec, kdyby tě časem třeba ta myšlenka na defíka nepustila. Martin prodává konverzi na axial http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... inal-parts
bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Na ten podvozek Axíka žádnýho defa nenapasuju?
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Napasuješ, ale samozřejmě s hodně úpravami a s určitými disky. Jinak to mazání je návod zde a bez té tekuté to oželí. Ber to jako jeden ze způsobů. http://www.rc4x4.cz/topic6006-570.html
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Přesně tak jak píše Píta, mrkni třeba na vlákno uživatele idinek :OK:
bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Ten návod na nápravy je super, já jsem věděl, že jsem tu něco takového viděl... Díky moc.
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

A s defem nebuď v depresi. Když to zvládnul Wolff:

Obrázek

Fanda:

Obrázek

dokonce i já :-I

Obrázek
bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Pěkný. Asi to holt dopadne tak, že zatím to bude ta lexanka z kitu, abych mohlo zase jezdit a vedle toho začnu řešit to Defa. Chtěl jsem ho koupit v 1:1, ale bylo mi to rozmluveno, tak aspoň 1:10... :-)

Koukal jsem, co tu někteří dokážou vyrobit z plastových desek, tak třeba něco takovýho zkusím. Protože že bych někde koupil kastli na SCX10, která by na to padla bez úprav podvozku (chtěl bych zachovat možnost ty kastle prohazovat), to asi nevypadá. I když bych obětoval klidně i větší peníz, nikde nic není k mání.

No zatim stejně čekám na to, až se Turek ozve, že tam mám krabici, takže jen slintám nad obrázkama, chystám si osvětlení a objednal jsem si motor, abych se trochu zklidnil. :-D
bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Chlapi, než mi dorazí bedýnka z Německa, co bych si měl obstarat na stavbu? Imbusy mám, malý voříšky mám, kabely mám, diody mám, přídavný reflektory mám. Na regulátor a RC soupravu nechvátám, motor je objednaný. Vazelínu jste mi poradili, pro tu si dojedu. Asi taky lepidlo na závity, používal jsem modrej loctite.

Napadá mě závaží do kol, lepidlo na pneu (sakryš, co mu dát nějaký hezký beadlocky?)... Nějakej jinej cajk? To RTR, které jsem měl, jezdilo skoro bez zásahu rok a půl, nebylo třeba se v tom extra vrtat, ta stavba bude asi něco úplně jiného.

No jsem zvědavej....
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

bushman píše:...než mi dorazí bedýnka z Německa...sakryš, co mu dát nějaký hezký beadlocky?... ta stavba bude asi něco úplně jiného.

Úplně cejtím to očekávání :-D beadlocky určitě a stavbu kitu si myslím užiješ!
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
bushman
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 18.11.2013 23:53

Re: Nový Axial SCX 10 Rubicon z Křemže

Axík je k vyzvednutí, tři ulice od mýho kanclu :-))))) Úplně cejtím to očekávání, asi na chvilku zdrhnu z práce... :-))))

Zpět na „SCX10“