Uživatelský avatar
jirka.813
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 05.11.2012 18:01
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Barňácký Horri Bull

Jedna z posledních věcí co jsem potřeboval dodělat na podvozku, byl držák přídavné baterky pro osvětlení modelu. Dal jsem jej na zadní část rámu nad vypínače reglu a světel, bude tak dovažovat hlavní baterku nad přední nápravou.

Takhle vypadá samostatný držák.
Obrázek

A takhle je už namontovaný.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pro osvětlení použiji malou LiPolku 1200mAh a myslím si, že by na to měla být dostatečná. :-p

Obrázek

Na řadě je teď dodělání osvětlení kastle. Podvozek je už plně funkční a prošel první prověrkou funkčnosti při lehkém poježdění (pouze 3 hodiny). Zde je pár fotek z Bullíkovo první vyjížďky.
http://jirka-813.rajce.idnes.cz/Pojezde ... kem_parku/
Naposledy upravil(a) jirka.813 dne 09.05.2015 20:36, celkem upraveno 1 x.
RC OFF ROAD PLZEŇ
youtube
kečup


,,Je lepší mířit ke hvězdám a minout, než do hromady hnoje a trefit se."

Mercedes Unimog 1350L 1:8
Land Rover Defender Trophy
Horri Bull
Jeep Wrangler JK
Jeep Cherokee
Tamiya CC-01 - doprovoďák

Tiger I, Panther Ausf.G
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Barňácký Horri Bull

Nádherně čistá práce na celém podvozku ! A vidím,že kastle atd.. zažívají druhý a lepší,krásný život u tebe... :OK:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
jirka.813
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 05.11.2012 18:01
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Barňácký Horri Bull

Bullík zažívá své znovuzrození a zaslouží si pouze to nejlepší. ;-)
Ještě musím dodělat osvětlení, aby to bylo kompletní. :-p
RC OFF ROAD PLZEŇ
youtube
kečup


,,Je lepší mířit ke hvězdám a minout, než do hromady hnoje a trefit se."

Mercedes Unimog 1350L 1:8
Land Rover Defender Trophy
Horri Bull
Jeep Wrangler JK
Jeep Cherokee
Tamiya CC-01 - doprovoďák

Tiger I, Panther Ausf.G
Uživatelský avatar
jirka.813
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 05.11.2012 18:01
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Barňácký Horri Bull

Osvětlení modelu se přiblížilo finální podobě a s výsledkem jsem docela i spokojený. Nechtěl jsem mít spoustu drátků mezi podvozkem a kastlí, tak jsem to vyřešil přivedením voltíků přes čepy na uchycení kastle. Jímala mi hrůza jak budu válčit s drátkama pokaždý, když budu sundavat kastli a dávat na ně bacha abych je nevyškubnul nebo, aby se nedostaly mezi pastorek a spur. Čepy jsem si udělal hliníkový a do jedné dirky pro sponku na nastavení výšky čepu jsem si vyřízl závit M2. Pak už bylo relativně jednoduché naletovat drátek na plochou podložku a přitáhnout ji k čepíku šroubkem se zápustnou hlavou. Takhle jsou zapojené přední i zadní čepy.

Obrázek

Na kastli je přilepená filcová podložka a na ni leží talířová podložka ze které jsou rozvedené drátky ke světlům. Filcová podložka se dá lehce zmačknout a tlačí tak pod sebou podložku na čep a zatím se zdá, že by to mohlo fungovat. :-p Vše napájí dvoučlánek LiPolka, tak jsem potřeboval snížit voltíky, aby se ledky nerozsvítily jenom jednou a dost, tak jsou do obvodu zapojené odpory, které to dokázaly vyřešit. ;-)

Obrázek

Představa byla, že si budu moct rozsvítit libovolná světla, nebo světelnou rampu jak se mi zrovna bude chtít, tak jsem si natáhl dva nezávislé obvody a přidal třípolohový a dvoupolohový vypínač. Výsledek je, že svítí hlavní světla, pozičky, koncový světla a zrcátka v první pozici. Ve druhé svítí pouze rampa a koncová světla, třetí možnost je, že svítí úplně všechno najednou. Vypadá to docela slušně, ale těžko se to fotí, protože si s tím jasem optika foťáku nějak neví rady. (možná je chyba na straně obsluhy foťáku) :-p

Obrázek

Nepoužil jsem žádný světelný modul a řešil jsem to tou jednodušší cestou, na expedici nepotřebuju funkční blinkry a dokážu si ji užít i bez nich. Stačí mi abych viděl kam model jede a kde se zrovna vyskytuje.
RC OFF ROAD PLZEŇ
youtube
kečup


,,Je lepší mířit ke hvězdám a minout, než do hromady hnoje a trefit se."

Mercedes Unimog 1350L 1:8
Land Rover Defender Trophy
Horri Bull
Jeep Wrangler JK
Jeep Cherokee
Tamiya CC-01 - doprovoďák

Tiger I, Panther Ausf.G
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Barňácký Horri Bull

Už nevím jak bych chválil...a bojím se,čím mě ještě dorazíš !!! :-D :OK:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
jirka.813
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 05.11.2012 18:01
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Barňácký Horri Bull

Moc možností na další vychytávky už nemám, tak asi překvápko nebude. :-(
RC OFF ROAD PLZEŇ
youtube
kečup


,,Je lepší mířit ke hvězdám a minout, než do hromady hnoje a trefit se."

Mercedes Unimog 1350L 1:8
Land Rover Defender Trophy
Horri Bull
Jeep Wrangler JK
Jeep Cherokee
Tamiya CC-01 - doprovoďák

Tiger I, Panther Ausf.G
Uživatelský avatar
jirka.813
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 05.11.2012 18:01
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Barňácký Horri Bull

Jednu malou nestandardnost jsem přeci jenom použil a je to dáno tím, že jsem Bullíka skládal částečně z nových dílů a částečně z použitých. Každému se časem povede při utahování céček na nápravě strhnout závit v obalu nápravy. S jedním strženým závitem to ještě tak nějak drží, ale když se strhnou dva, tak je lepší hodit obal elegantním obloukem do koše a koupit si nový.
Vychytávka co jsem použil je prototyp ze Slickovo dílny a je to výztuha do obalu nápravy. Je to dostatečně masivní kus železa se závity M3 pro dotažení céček (to už se snad nedá ani strhnout).
Aby se to dalo použít, tak se musí vybroustit v obalu nápravy zarážka pro ložisko a zbytek původního výlisku pro šroubek. Průchozí dirky v obalu jsem si převrtal na průměr 3,2mm, pak se tam líp manipuluje se šroubkem při dotahování.

Obrázek

Obrázek

Podobnou věc používá ve svém modelu i Skyhawk, ale na zadní nápravě, já jsem si to malinko upravil (v rámci svých omezených možností) pro použití na přední nápravě. Takže už nepřekáží šroubkům pro uchycení spodního držáku tlumiče.

Obrázek

Obrázek

Díky téhle relativně jednoduché vychytávce se dají používat i poškozené obaly náprav a při dotahování céček už nehrozí stržení závitu. Úpravu a montáž zvládne úplně každý levou zadní. ;-)
RC OFF ROAD PLZEŇ
youtube
kečup


,,Je lepší mířit ke hvězdám a minout, než do hromady hnoje a trefit se."

Mercedes Unimog 1350L 1:8
Land Rover Defender Trophy
Horri Bull
Jeep Wrangler JK
Jeep Cherokee
Tamiya CC-01 - doprovoďák

Tiger I, Panther Ausf.G
Uživatelský avatar
Skyhawk
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 12.02.2015 21:15
Bydliště: Brno

Re: Barňácký Horri Bull

Jo tohle je dobrá vychytávka, sám ji už nějakou dobu vozím s Slikovou zadní osou.
Je tu ještě jedna výhoda, ten kdo chce auto dovážit, má ideální možnost, zátěž se dostane co nejníž,
nezvedá se těžiště a na rozdíl od kol, nejde o díl, který rotuje a namáhá další díly.
Uživatelský avatar
jirka.813
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 05.11.2012 18:01
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Barňácký Horri Bull

Vložky zatíží nápravu o 44 gramů na relativně vhodném místě, takže to pomůže i těžišti. ;-)
RC OFF ROAD PLZEŇ
youtube
kečup


,,Je lepší mířit ke hvězdám a minout, než do hromady hnoje a trefit se."

Mercedes Unimog 1350L 1:8
Land Rover Defender Trophy
Horri Bull
Jeep Wrangler JK
Jeep Cherokee
Tamiya CC-01 - doprovoďák

Tiger I, Panther Ausf.G
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Barňácký Horri Bull

jirka.813 píše:Vložky zatíží nápravu o 44 gramů na relativně vhodném místě, takže to pomůže i těžišti. ;-)

Tak to je opravdu šikovný !!!
Uživatelský avatar
jirka.813
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 05.11.2012 18:01
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Barňácký Horri Bull

O víkendu jsem vzal Bullíka do Postřelmova, aby se nadýchal čerstvého moravského vzduchu. Po závodech jsem si zkusil projet jen tak pro zábavu pár překážek jestli to taky zvládne a nebo ne. Držel se statečně a šplhal po kamení, na hlíně i v prachu docela obstojně. Samozřejmě, že je na podobné ježdění díky rozšiřovákům moc široký a rozvor 313mm taky neni pro trial to nejlepší. Bral jsem to pouze jako rekreační ježdění a výzvu k otestování jízdních vlastostí jinde než na ušlapaných pěšinkách. Žádná újma se mu při tom nestala a je to dál leštěnka na expedičky.

Sem se dokázal vyšplhat.
Obrázek

Nějakej pařízek ho taky nerozhodil.
Obrázek

A klád se nebál ani malých ani větších.
Obrázek

Obrázek

Nakonec parkoval jako dospělý offroad.
Obrázek
Naposledy upravil(a) jirka.813 dne 28.12.2015 10:11, celkem upraveno 2 x.
RC OFF ROAD PLZEŇ
youtube
kečup


,,Je lepší mířit ke hvězdám a minout, než do hromady hnoje a trefit se."

Mercedes Unimog 1350L 1:8
Land Rover Defender Trophy
Horri Bull
Jeep Wrangler JK
Jeep Cherokee
Tamiya CC-01 - doprovoďák

Tiger I, Panther Ausf.G
standa34
Uživatel
Příspěvky: 425
Registrován: 08.10.2014 13:05
Bydliště: Brno Kameňák

Re: Barňácký Horri Bull

Vypadá dobře :OK: koukal jsem v Postřelmově 8o taky si ji chci pořídit ale rozhoduji se na barvě a na expedici bych volil asi pevnostní nárazník
Uživatelský avatar
jirka.813
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 05.11.2012 18:01
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Barňácký Horri Bull

Odříznout z kastle originál nárazník a snažit se ho nahradit pevnostňákem se mi nějak nezdá, ale třeba to může vypadat i přijatelně :-p , já do toho asi určitě nikdy neříznu. :-(

Bullík se už dostal do fáze testování jízdních vlastností a prověření odolnosti (samozřejmě opatrně, žádný brutálnosti). Byl se podívat už na třech trialových závodech a občas si cvičně něco projede a ostudu si při tom nedělá. :FINE: Něco jako pidi expedičku v lese i ve vodě už má za sebou taky a pupínky mu z toho zatím nenaskákaly. ;-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Více z jeho ježdění je v samostatném albu, které jsem oddělil od fotek ze stavby a kam bych měl občas přidat nějakou Bullíkovo fotku.
http://jirka-813.rajce.idnes.cz/Bullikovo_jezdeni/
Naposledy upravil(a) jirka.813 dne 28.12.2015 9:45, celkem upraveno 3 x.
RC OFF ROAD PLZEŇ
youtube
kečup


,,Je lepší mířit ke hvězdám a minout, než do hromady hnoje a trefit se."

Mercedes Unimog 1350L 1:8
Land Rover Defender Trophy
Horri Bull
Jeep Wrangler JK
Jeep Cherokee
Tamiya CC-01 - doprovoďák

Tiger I, Panther Ausf.G
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Barňácký Horri Bull

máš to krásně vymakaný :hura: :hura:
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
paja4x4
Nově příchozí
Příspěvky: 15
Registrován: 06.07.2010 0:00
Bydliště: turnov

Re: Barňácký Horri Bull

Ahoj chtěl bych se prosím zeptat, ten šnorchl a zahradku na kastli maš taky od vyrobce kastle nebo odkud.? Děkuju.

Zpět na „SCX10“