Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Mira to vidi od zacatku, neboj, jen se vsude nesmi srat s prvnim prispevkem pac bych tu na foru zbyl brzy sam. :mrgreen:



No kdo ma v kolech pul kila je vocas :-D protoze to je brutus a ani predimenzovanej dil tu hybnost, potazmo setrvacnost nemuze nejak realne podchytit. Holt vymenis potrebny dil a frcime dal, tady to neni ze musis koupit pytlik 4 dilu, ze kterych na opravu potrebujes jeden :-D ja bych to tak nehrotil, zatukal si na celo ze pulkilovy kola jsou uz opravdu za zenitem a dobry :HOPS:



... 400 neco g jsem jezdil v rubiconu taky. Na origo psi kosti, co teda mely pul otacky vuli... Ale drzely. Jakykoliv cvd by udelaly papa, jako kardany junfac, furt stejna pisnicka. Slikovo reseni je hejvy duty (proto mam kardany i poloosy) a problem je jen ten, ze hevy dutý je i destak :-D


.. A neboj, prezdivku Dešťák jen tak neco neprekona

:-D


Ps
Posmivani samosebou v dobrym, jsi li opravdu duty, me to nevadi :FINE:
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

hmmmm :-D :-D :-D
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Čtyři červíky ne. To by se nejspíš povolovalo o něco snáž. Ty dva o 90° jsou ideální. Oni přimáčknou hřídel o stěny vidličky a mělo by to držet víc než ty 4. Mám pocit, že mě Slick říkal, že jsou tam navíc, kvůli tomu, kdyby někdo odvrtával a zničil závit, tak jsou jako náhradní. Už si to úplně přesně nepomatuju, tak mě dyštak opraví. Desťák má v kolech hodně, ale asi přes 100g na kolo víc než já. Jenže díky mé nehodě pužívané o 2,5 měsíce déle. Jinak jsou ježděny kolem půl roku. Také si myslím, že pokud na nich byla maličká vůle, tak to mohli způsobit velké škuby ve výjezdech a následné zaražení červíků o hřídel. Přeci jen jsou tam tlaky jako swině. Já mám vidličky na hřídel přilepenou, že už jí možná nikdy nesundám, tak věřím, že vydrží. Alespoň to můžeme vše pěkně otestovat v maximální zátěži a díky spolupráci ze Slickem, se vše stále vylepšuje, což je super :OK:

Mě osobně Desťákovo příhoda ani na chvilku neudělala sebemenší náznak pochybnosti o těchto poloosách, ale luplo to, že to byla docela pecka :-D
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Přesně.......... Je to kvalitka. Když vidím co jezdíme, občas jen mlčky koukám a říkám si, že není možný že to vydrží. Hned jak přijdou tak je oblepím jak ty, Petře..... Nedám jim nejmenší šanci klouznout.
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Tyjo půl kila v kole, to je hodně uplně :-D já měl v cécéčku něco málo přes 300G a jakš takš to drželo, pak jsem ty kola půjčil na trial kamarádovi na axiála v základu a plastový kardany udělaly pápá :-D jako sleduju to tady pravidelně, stejně jak Pítovo vlákno a musim říct že ty kluci jsou blázni jak se patří. Jedni z mála lidí kterejm nevadi projet bahnem a ne se mu vyhejbat aby se to nedostalo do ložisek. No chlapci, jen tak dál, ikdyž axíka nemám, tak poctivě sleduju a když se do toho vloží Míra tak se i bavím. :-D
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

gecko-x píše:No teda, Louskáček ;-)
K těm 4 ploškam - myslím, že to Slick už řešil. Prototyp (nejsem si jistej, jestli kardanu) měl plošky proti sobě a povolovalo se to. Někdo mu poradil plošky po90° a funguje to jak má. Možná mě sám autor opraví, jestli to tu sleduje ;-)


Čtyři plošky né, jistící šrouby (červíky) nesmí být nikdy proti sobě, nejvhodnější je jištění dva po 90°
Plošky jsem neměl nikdy proti sobě, to jsi si pravděpodobně spletl s druhým koncem, kde jsou dvě plošky proti sobě, co jdou do dif loku. ;-)

To povolování hřídele už nějaký čas řeším, hlavně s Pitawem a Tomem. Zatím jsem došel na to, že chyba mohla být v tom, že jsem červíky na spojích jistil lepidlem, kterým lepím hřídel ve vidličce. Je tam vlastně dvojitý jištění, první je lepení samotné hřídele vysokopevnostním lepidlem do vidlice a druhý jištění je pomocí těch dvou červíků na plošku. Ze začátku to vypadalo, že to musí držet jak bejk, no není tak, protože to co drží skvěle hřídele, nedrželo červíky. Takže se koupilo další vysokopevnostní lepidlo speciálně na jištění závitových spojů a dělá se kombinace těchto dvou způsobů, lepení hřídele, lepení červíků. Pokud vím, tak Pitaw teď jezdí bez lepené hřídele, jen jištění přes červíky a zatím v pohodě. Včera jsem dostal ještě jeden typ na vysokopevnostní lepidlo od známého, tak ho taky otestuji. Hřídele jsou kalené, aby se nevymačkávali a aby se do nich nedělali rýhy od červíků, když už se stane a protočí se. Je to bohužel vývoj a ten se dá dělat jen dlouhodobým testováním, takže moc děkuji lidem co mi to testují a dostávám od nich zpětnou vazbu, protože se tyto poznatky snažím co nejrychleji aplikovat do výroby. Popravdě jsem i volal na podporu Loctite a když jsem jim řekl, co používám, na co a že se mi to povoluje, tak mi moc věřit nechtěli :-D takový jste ničitelé :-D :-D :-D

Takže tímto tady píšu, kdyby se někomu z vás cokoliv stalo s mými výrobky, zvedněte telefon, zavolejte, nebo napište na můj email a budeme to řešit. Vykecáváním se někde na FB nebo na fóru vám to neopraví!!
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Nene. Já Martine zalepil Loctite 2701 konec hřídele k vidličce. Nanesl jsem to po celém obvodu hřídele i vidličky a pak si všiml, že mě zbytečně kouká hřídel z vidličky ven a při max. rejdu do konce hřídele naráží zaoblený konec druhé vidličky. Snažil jsem se to povolit a ani ťuk. Tak šel na řadu hořák a jen tak tak jsem s tím hnul. To už lepidlo teplem bublalo a jeden červík jsem musel odvrtat. Teď to právě drží jako kráva a užívám si bezstarostného ježdění a mám takovou nějakou svojí jistotu, že už se nikdy neprotočí. Stejně to budu demontovat, až budou velké vůle na piny, ale to bude tak za 2-3 roky, takže neřeším.

Martin to píše dobře. Je třeba jezdit a testovat. případně řešit a ne jen tlachat, jak je něco na prd. My spolu konzultujeme často a díky tomu se také stále něco vylepšuje a zdokonaluje. A nekonzultujeme jen my. Pro mě jsou Slickovo díly za celou dobu nejvíc top, které jsem kdy vyzkoušel a jsem opravdu nadmíru spokojen, takže už jen proto bude mít Martin vždy mojí podporu a kladné ohlasy. Když se mi něco nelíbí, tak se nebojím to říct a o tom to je. Ta šance komunikace s výrobcem je jinde nulová a u Martina to jde, tak je škoda této šance nevyužít. Pak vznikají velmi kvalitní produkty. Díky Slicku :FRIENDS:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Ani nevíš, jak jsem rád, že jsi tam dal ten odkaz na ten Loctite 2701 a jaká je tam psaná barva? Zelená, tak jak to, že to máte červený? :-p
Já jsem ty poloosy na testováni Desťákovi lepil tímhle, jenom tímhle, nepoužil jsem ani to lepidlo na hřídel, udělal jsem jen to co píšeš ty : http://www.x-zbozi.cz/loctite-276-995.htm
Porovnej údaje a pokud jsi použil ty to co odkazuješ a já to co já a ty technické údaje jsou správně, tak si už fakt nedokážu představit, že se to povolí!!! :-I
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

:-D Ty jo Martine, jsem ostuda a až teď mi to došlo, když jsi napsal ať to porovnám. Koukám na odkaz a fakt že tam píšou zelený. :-D Já celou dobu bral barvu obalu a ne obsahu. Už jsme konečně doma Takže jo. Je to on a obsah je skutečně zelený :oops: To už fakt nepovolí :hura:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Slick7 píše: tak si už fakt nedokážu představit, že se to povolí!!! :-I


No...... :-D Aby jsme to nezakřikli.U nás ve Vimperku s tím našim slavným kroužkem občas koukáme co dokážem 8o Ale teď vážně, už teď ty díly drží jak kráva, klobouk dolu. A komunikace je opravdu perfektní :OK: A ještě jednou velké díky Slicku :FINE:


No a k těm barvám......Sem se musel taky smát když mě to dneska Petr říkal :-D Obal a obsah :-D Jinak co ty poloosy mám, tak jedna strana byla kápnutá na červech lepidlem od traxxasu Jets-Threadlock Medio v červené doze a obsah je modrý a musím říct že na Banditu se to osvědčilo a tady musím podotknout že taky. Za půl roku se ta strana povolila až teď a červík šel v poho ven.....Toho lepidla co jsem přivezl se docela bojím už jen toho že při povolení musím buď horkovzduškou a nebo hořákem :-p


No a Litránek.....Bez těch komentářů bych už nemohl ani bejt :-D A proto sem na akce asi taky jezdí tak rád asi jako ostatní, což, Mírku ;-)
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Tak vám tu musím popřát krásné a klidné vánoce a jěště lepší novej rok než tuten :BYE: A stromek od Destiček :-D


Obrázek

A bacha na kosti :CIAO:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Destaku, von bydli ve Vimperku (=tam je les vlastne i na namesti) a ma takovou plastovou vopicarnu...


Ze ja dycky pisu takovy mily prispevky :-D .... Bych mohl este rejpat ze ti kastle muzou na stromecku aspon svitit :-D neeee vesele to prani, za to ti dik a popreju zas tobe, at neservisujes ale jezdis, a to po vsech zajimavych akcich, na ktere mas chut. Scx zdar.
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

To mě už napsal i Kuba, ať to roužnu :-D :-D :-D Jinak k těm stromkům.....Stačí když to tady režou nejihočeši, no to sem to napsal krásně, viď ? To aby se nikdo z lufťáků neurazil :-D Tak šumavákům musí stačit plasťáky ;-) Přijedeš na Homolku nebo příští rok na Narozeninovej závod v květnu? Jinak děkuju za přání ;-) Já zrovna říkal, že jak do toho moc člověk nehrabe, musí něco zákonitě povolit :-D No a ejhle.......Ale to je banalitka ;-) Alespoň si od toho našeho bláznivého kroužku odpočnu, trochu :-p No těším se teď na tu Homolku.Počasí nám tu přeje, tak doufám že bude krásně a Píťákovi se to zas povede.A jak to tak vypadá, tak tu bude zas dost lidí...........No tak jako ostatně vždy na každé akci ve Vimperku :oops: :oops: :oops: :BYE: Tak se zas nasbíraj cenné informace a na kopci opečem buřta :HOPS:
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Tak paráda kluci......Je to konečně doma a děkuju Slicku :OK: A už i namontováno :BYE: Jináč to sem musím písnout. Levé přední kolo-Poloosa jak jí poslal zalepenou Slick :-D A pravé přední naše lepidlo ;-) Tak a teď sem zvědavej co povolí :?: Ale cítím že to bude NES....... :tleskam: Nebudu psát nahlas, Slick to slovo nemá rád :-D :-D :-D


Obrázek

Další věc je ta, že jsem si podle Martinovo vzoru ořezal vložky a tudíž jsem nově nazbrojen na kluky ;-)

Obrázek
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Desťákovo Gázík z Vimperka

Já ti to chtěl už říct, že to slovo nemá Slick rád :-D Zítra tedy gumy prubneme. Už to asi nebudou takové žiletky :wink:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq

Zpět na „SCX10“