rfuhrich
Nově příchozí
Příspěvky: 18
Registrován: 27.11.2015 20:12

Karoséria na TFL T-10

Zdravím všetkých,

plánujem sa pustiť do môjho dávneho sna - LR Defender 90 alebo 110 ako expedičný RC model.

Poprosím o radu, akú karosériu ideálne použiť na podvozok TFL T-10...

Díky

Richard
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Karoséria na TFL T-10

ehm, kde by som zacal.
1. ) tak kvoli postom asi hocijaka 1/10 karoseria z lexanu ( nie Vaterracka )
2.) ak chces ABS, tak musis si vyrobit uchyty karoseria a tymto ti prajem vela stastia s vrtanim do carbonu :NO:
3.) za 546,90 € ( 14 782,13 CZK ) si kludne mohol mat Mexinu : http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... ion-II-NEW
4.) vela stastia s nahradnymi dielmi :-(
5.) Na sprevádzkovanie modelu budete potrebovať dvojkanálovú RC súpravu, motor veľkosti 540/550 (ideálne 55 závitov a viac), elektronický regulátor otáčok, servo (ideálne vode odolné), pohonný akumulátor a nabíjač, olej do tlmičov, karosériu a maketové príslušenstvo (predný nárazník, strešnú záhradku atď.) :-I
6. ) dobra sprava je, ze budes aspon na SVK unikat :-D
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
rfuhrich
Nově příchozí
Příspěvky: 18
Registrován: 27.11.2015 20:12

Re: Karoséria na TFL T-10

díky za reakciu

to je skutočne ten podvozok tak málo rozšírený ???

prebehol som pár príspevkov a pochopil som, že stejne väčšina ľudí, čo má SCX10 tak ho následne vylepšuje...

čo samozrejme tiež niečo stojí...je to tak ?

mne v tej otázke šlo hlavne o napasovanie podvozku na rázvor na hotovej karosérii tak, aby bola čo možno najlepšia optika

o uchytenie na podvozok by som nemal obavy

a čo sa náhradných dielov týka, tak minimálne podľa toho čo som našiel na CZ a SK eshopoch tak to nevyzerá tak biedne

alebo je to inak ?

sorry za možno blbé otázky ale snažím sa zorientovať...

MEX som samozrejme pozeral, tam by som asi šiel do 110ny a tam tá cena za podvozok + kasňa je niekde okolo 1000 EUR...

aký je rozdiel medzi podvozkom MEX110 a tým T-10 ???

mne osobne čo sa rozloženia komponentov - baterka, motor...sa viac páči ten T-10

dík za Tvoj názor

Richard
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Karoséria na TFL T-10

Cau, je to peknej podvozek... To mas jedno, jestli jezdis s axialem nebo mexem. To vylepsovani jde ruku v ruce s tim, jestli jsi modelar, nebo te bavi jen jezdit. Koupis vsechno, to je jasny. Muzes si nevjat udelat od mistnich borcu karoserie, kovovy narazniky klece doplnky..... A to je pak jedno co koupis, cim zacnes. Jeste jsem teda nikoho nevidel vylepsovat tak, ze by potreboval karbonovej ram... To se dela pro odlehceni, takze crawler, trial.. Pokud nebude vylozene minimalisticka tak je na to pevna bouda (tezka) dost nelogicky reseni. Kdybys to chtel ladit co do jizdnich vlastnosti a soutezit v trialu, tak je to urcite skvelej zaklad.

Pokud ovsem hledas expedicni jezdeni, nechces to moc upravovat (a pokud je pro tebe dulezitej parametr konkretni rozvor, tak nechces, pac to je otazka zavitovky, trubicky a par kloubku, reseni za par euro, slovy dve), stacil by ti pohodlne i ten axial.

Tezko radit. Ale pokud, jak pises na zacatku, chces 110 defa, tak vazne kup rovnou toho Mexe a pokud si chces drobet zaradit v dilne, kup jen kastli 90tky, prodluz si ji (chvilka rezani, lepeni, brouseni brouseni brouseni a 110 je na svete) a kup pod ni nejlevnejsi axial. Budes mit pres celou zimu co ladit a stelovat a podvozek bude fungovat jak v uplnym zakladu, tak upravenej, muzes ladit do aleluja nebo vubec....
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Karoséria na TFL T-10

to je skutočne ten podvozok tak málo rozšírený ??? - bohuzial je, je to 2015 podvozok, malokto o nom vie + viacero ludi ide na istotu a cenu

prebehol som pár príspevkov a pochopil som, že stejne väčšina ľudí, čo má SCX10 tak ho následne vylepšuje... - vsetky podvozky sa vylepsuju, ci mas AXika, Vaterru mexa ci nieco ine

čo samozrejme tiež niečo stojí...je to tak ? - hobby stale nieco stoji

mne v tej otázke šlo hlavne o napasovanie podvozku na rázvor na hotovej karosérii tak, aby bola čo možno najlepšia optika -
Technické údaje :

Dĺžka – 440mm
Šírka – 218mm
Výška – 229mm
Rázvor – 305mm
cize najst karoseriu na to, popripade ako sa spomenulo upravit kupenu kasnu, alebo ti dam kontakt na Gucciho ( mne robi karoserie ) a ti spravi namieru ABS kasnu ( co chces, mne robi Toyoty,teraz robi patrol, a ine )

o uchytenie na podvozok by som nemal obavy - uvidis ;-)

a čo sa náhradných dielov týka, tak minimálne podľa toho čo som našiel na CZ a SK eshopoch tak to nevyzerá tak biedne - to som az tak nepozeral, niektore veci su univerzalne, ten podvozok by mal byt konstrukcne kompatibilny s hocicim v 1/10

sorry za možno blbé otázky ale snažím sa zorientovať... - ziadna otaska nie je blba, len odpovede :FINE:

aký je rozdiel medzi podvozkom MEX110 a tým T-10 ??? - v konstrukcii a v komponentoch

Kazdy podvozok a kazdy komponent ma nieco charakteristicke, cize je to na tebe, co si vyberies

Ja mam Mexinu a 2 podomacky vyrobene modely. Teraz robim s Vaterou podvozkom. Vsetko ma to svoje, preto sme modelari a nie len zberatelia modelov

tu je link na ten podvozok: http://www.svetmodelov.sk/tfl-t-10-pro- ... vozok.html
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
rfuhrich
Nově příchozí
Příspěvky: 18
Registrován: 27.11.2015 20:12

Re: Karoséria na TFL T-10

ďakujem za reakcie...

je to asi skutočne otázka cena vs. práca...

čo sa týka modelariny ako takej nemám problém, robím 10 rokov modely 1:8 od Pochera...

skôr mi ide o nenáročnosť podvozku...

ešte by som sa rád spýtal na Váš názor na...

RC4WD Modell Gelande II RTR D110 Truck Kit

kasňa vyzerá OK, ale viete niečo o podvozku - robustnosť, náhradné diely...

Dík

Richard
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Karoséria na TFL T-10

pozri, nic z toho, co je na trhu, cize SCX10 axial, Vaterra, RC4WD, Mex nie je zle.
rozdiel je v prevedeni, materiale pouzitom a rieseni nejakych malickosti.
Cele je to o tom istom koncepte podvozku.
Mex pouziva komponenty RC4WD, ako napravy, rozvodovku, linky, capy atd.
Dam ti to polopate:
Axial: C - kovovy ram s plastovymi suciastkami vyrabany od r2008.
Vyhody: dostupnost nahradnych dielov, dobra spolahlivost, velka uzivatelska zakladna, uzke napravy 180mm, cena
Nevyhody: relativne maly rajd, obmnedzena moznost uprav podvozku ( dlzka )
Vaterra: C - kovovy ram s plastovymi suciastkami vyrabany od r2015
Vyhody: konkurent axialu, navrhnuty tak, aby mal vylepsenia, co axial nema, skvely rajd, nove uchytenie prednej napravy a la Lada (3-link s pankhartkou ), moznost nastavenia dlzky ramu, cena
Nevyhody: torqtwist kvoli dlhym linkom, po zuzeni naprav a skrateni podvozku je to ok ( v serii ma to giganticku lexanovu karoseriu a je o dost sirsi ako Axial ), zatial malo majitelov a kratka doba na odskusanie spolahlivosti komponentov
G-Made: C - kovovy ram s plastovymi suciastkami vyrabany od r2015
Vyhody: konkurent axialu, skvely rajd , cena a mnozstvo doplnkov v serii
Nevyhody: zatial malo majitelov a kratka doba na odskusanie spolahlivosti komponentov, trochu horsie komponenty
RC4WD: C - kovovy ram s plastovymi suciastkami vyrabany od r2015
Vyhody: skvely rajd vdaka Yotam napravam, kovove komponenty ( napravy, prevodovka, rozvodovka, kardane, tlmice ), cena ( oproti Mexu )
Nevyhody: nie je to crawler, ale expedicak
Mex: kovovy ram jednokus
Vyhody: overena kvalita, skvely rajd vdaka Yotam napravam, kovove komponenty ( napravy, prevodovka, rozvodovka, kardane, tlmice )
* novinka od Mexu ma dobru cenu ale ma plastove komponenty
Nevyhody: nie je to crawler, ale expedicak, vyssia cena

RC4WD ma komponenty, co su kompatibilne s hociktorym z podvozkov

Poznamka: C - ram pozostava z 2 rovnobeznych tvarovanych profilov v tvare C, ktore su spojene samotnymi komponentami ale aj vystuhami.

Ked mas nejake otasky, tak mi daj vediet cez Spravu, ti poslem cislo na seba a mozes sa spytat, co chces cez mobil ( nemam neobmedzeny pausal )
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Karoséria na TFL T-10

Veľmi veľa záleží od toho, čo chceš s modelom jazdiť. Od toho by sa mala odvíjať Tvoja voľba podvozku.

Pokiaľ chceš mať scale auto a páčia sa Ti jazdné vlastnosti podobné reálnym autám, volil by som medzi Mexom a DCC podvozkom, ktorý je tuším stále na predaj tu na bazári. Gelande 2 od RC4WD tiež nieje zlá voľba, ale železo je železo (môj názor)

Ak chceš mať defa na trial, alebo je pre Teba dôležitá prejazdnosť terénom, volil by som iný podvozok. Napr. Vaterra Ascender.

Čo sa týka karosérie, na výber máš myslím kasne od RC4WD a .. neviem :mrgreen: .. kedysi to bola čína od nejakého chlapíka
rfuhrich
Nově příchozí
Příspěvky: 18
Registrován: 27.11.2015 20:12

Re: Karoséria na TFL T-10

Ďakujem za všetky reakcie...

no mám nad čím rozmýšlať...

tak snáď čoskoro sem prídem s nejakým výsledkom, ktorý bude stáť za to prezentovať ho (((-;

Richard
JirkaCH
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 05.04.2016 8:24
Bydliště: Brno

Re: Karoséria na TFL T-10

Zdravím Vás všechny,
tak jsem se stal (ne)dobrovolným majitelem T-10 podvozku (proč a jak zde prosím neřešte).
Po té co jsem si zde přečetl to není asi žádná výhra ale vyhodit je ho asi taky škoda.
Nicméně mám dotaz. Jestli je tu na foru někde rozebráno stačí mi link.
U tohoto podvozku je na nápravě v pouzdru diferenciálu pevný převod tzn. hruška a kolo,
ale chtěl bych nápravu s klasickým diferenciálem tzn. s klecí a planetami.
Existuje nějaké řešení - náprava s diferenciálem, nebo dají se dokoupit planety?
prosím poraďte, děkuji
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Karoséria na TFL T-10

Jestli chceš jezdit terénem, differenciály určitě neodemykej.
JirkaCH
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 05.04.2016 8:24
Bydliště: Brno

Re: Karoséria na TFL T-10

je mi jasný že v terénu musí být dif. zamknutý, jenže tady nejsou, tady je převod napevno.
Při plné výchylce kol, to hrne gumy a jede téměř rovně.
To auto s těmi pevnými převody vůbec nezatáčí, proto se ptám po diferenciálu,
chtěl bych aby to pěkně jezdilo.
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Karoséria na TFL T-10

Na pevném povrchu je to v normě.
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
JirkaCH
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 05.04.2016 8:24
Bydliště: Brno

Re: Karoséria na TFL T-10

Děkuji za Vám za podporu, že to tak asi má být vyplývá z toho že je to u většiny podvozků.
Plánuji tam motor 55T Cravler Special3, takže by to mělo jezdit celkem pomalu (snad).
Ale přesto se vrátím k mému původnímu dotazu na nápravu s diferenciálem (klec a planety)?
Chápejte jsem tu nový a i když jsem si toho dost přečetl, tak vše vědět nemůžu.
Jakmile se stavba trochu rozběhne dám vědět a když se zadaří tak budu i jezdit.

díky.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Karoséria na TFL T-10

Třeba u SXC10 je možno nápravu differencialem doplnit. Jak je to však zde to netuším. Ale uvidíš sám, že až se dostaneš na povrch s nízkou adhezí, nebo s velkými nerovnostmi (kořeny, kameny) tak s otevřeným differencialem toho moc nepřejedeš. Mám dva kamarády, co to měli u SCX10 otevřené a oba to zase uzamknuli.
Jinak co se týče motoru, nevím, jaký je zde převodový poměr a co chceš jezdit, ale na expedici je tak akorát 35závitů. (zase porovnávám s SCX10)

Zpět na „SCX10“