Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Axial nováček

ja som myslel, ze ides vyrabat ram.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Axial nováček

Rejsek píše:Chápu dobře že se to jen s linkama dá prodloužit jako má rozvor jako Honcho čili 313 mm pokud se nepletu?


Ano dá. Koupíš si někde v OBI, nebo železářství závitovku M3 a Alu trubičku(nebo v modelářství laminátovou) a uděláš delší linky
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Rejsek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 23.08.2014 20:12
Bydliště: Praha 8- Libeň

Re: Axial nováček

Díky, už jsem domluvený se Slickem.:-) Ještě začátečnický dotaz,barvy od Tamiya jsou všechny matné?

čili když koupím tuto barvu a nastříkám jí z venku,bude matná?

http://www.mz-racing.net/ps01-white/

Matnou jsem tam našel,ale je jen na plast.
Uživatelský avatar
Kamillo
Uživatel
Příspěvky: 131
Registrován: 15.03.2010 0:00
Bydliště: Prešov

Re: Axial nováček

Bude matná. Takto vyzerá lexanové Cherokee striekané zvonku.
http://bado7907.rajce.idnes.cz/Fifth_ex ... C_0482.jpg
Jeep Cherokee - Deekay DCC90-01/004 off road expedition
Jeep Wrangler - DCL100 off road expedition
moja_paradajka
Uživatelský avatar
Rejsek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 23.08.2014 20:12
Bydliště: Praha 8- Libeň

Re: Axial nováček

Super,diky.:-)
Uživatelský avatar
Rejsek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 23.08.2014 20:12
Bydliště: Praha 8- Libeň

Re: Axial nováček

Jaký máte prosím zkušenosti s doplňkama z čajny? Našel jsem si na ali třeba rampu, naviják a další nějaký věci... Bude to chvilku fungovat?
Uživatelský avatar
pajam
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 11.02.2015 17:00

Re: Axial nováček

A co myslíš že kupuješ v obchodech po celém světě :-)
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial nováček

Rampu si nech udělat od Víťase (zde na fóru) (pokud chceš diodovej pás, kulatý světla by jsi musel koupit) a naviják ze serva. Buď si ho vyrob sám, nebo kup na marketu Katoni.
Uživatelský avatar
Rejsek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 23.08.2014 20:12
Bydliště: Praha 8- Libeň

Re: Axial nováček

O tom navijáku ze serva jsem uvažoval,ale rampu asi koupím,chtěl bych právě s kulatýma světlama.
Uživatelský avatar
Rejsek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 23.08.2014 20:12
Bydliště: Praha 8- Libeň

Re: Axial nováček

Tak jsem s tim trosku pohnul a podvozek mam hotovy a v nedeli jdu na elektriku. Podarilo se mi ztratit dva cervy na uchyceni kardanu, takze jsem je musel objednat. Trosku mi rosi jeden tlumic, asi budu muset pretahnout vicko.chtel jsem se zeptat, ty drzaky na 4 link co jsou ve stavebnici jsou dobry, nebo mam koupit hlinikovy?Nejak jsem si nevsim,ze tam jsou, takze mam zatim 3 link...

Jeste bych rad vedel, jak tam mam dat ten dil ax80009?Dyt pak preci nedam ty dva kotouce s osou vubec k sobe...
Obrázek
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial nováček

Rejsek píše:Tak jsem s tim trosku pohnul a podvozek mam hotovy a v nedeli jdu na elektriku. Podarilo se mi ztratit dva cervy na uchyceni kardanu, takze jsem je musel objednat. Trosku mi rosi jeden tlumic, asi budu muset pretahnout vicko.chtel jsem se zeptat, ty drzaky na 4 link co jsou ve stavebnici jsou dobry, nebo mam koupit hlinikovy?Nejak jsem si nevsim,ze tam jsou, takze mam zatim 3 link...

Jeste bych rad vedel, jak tam mam dat ten dil ax80009?Dyt pak preci nedam ty dva kotouce s osou vubec k sobe...
Obrázek

Červíky jsi mohl vyndat z nárazníků a dát tam šroubky.
4 link ze stavebnice bude fungovat dobře. Já jsem to na předku předělal také na 4 link. Díly najdeš na MS-technology. Ale někteří nechávají 3 link. Je to na tobě.
Tvůj poslední dotaz nechápu. Jsou to dva talíře s výstupy na kardany, mezi které sevřeš ozubené kolo aprošroubuješ 3 šroubky. Co ti tam není jasné?
Uživatelský avatar
Rejsek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 23.08.2014 20:12
Bydliště: Praha 8- Libeň

Re: Axial nováček

O červíkách vim, ale ty z nárazníků nebo z nášlapů jsou o 2mm delší a brousit se mi to nechtělo...

Jinak když se koukneš, tak co jsem pochopil, tak podle obrázku má ozubenym kolem procházet ještě plastovej váleček,ale ten jsem tam prostě nedokázal dát, páč bych nedal ty dva kulatý segmenty na kolo. Tady je větší obrázek:

[img=http://s19.postimg.org/7t3ckwx0f/Bez_n_zvu.jpg]

EDIT: Tak už na to koukám v sekci chyby v manuálu, ten váleček se tam nemá vůbec dávat, takže jsem to udělal dobře.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial nováček

Aha, tak toho jsem si při stavění ani nevšiml. Schválně se kouknu do návodu, jestli to tak mám taky :-p
Uživatelský avatar
Rejsek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 23.08.2014 20:12
Bydliště: Praha 8- Libeň

Re: Axial nováček

Tak a mam prvni problem.Dnes jsem dal elektroniku a pri pusteni motoru mi to nejde plynule,ale jakoby se to pri kazdy otacce kardanu prikouslo. Cetl jsem,ze znacky na kardanech maji byt proti sob, to tak mam,ale na predku mam cerviky 90 stupnu od sebe a na zadku 180 stupnu. Muze to i delat to,ze jsem asi uplne nedotahl spodni ocka na tlumicich? Dotahl jsem je jen rukou,tudis kdyz mam stelovaci krouzek uplne na hore,tak maji pruziny vuli,vim,budu to muset opravit, ale ma to co docineni s tim cukanim pohonu?
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial nováček

A když držíš auto v ruce a točíš koly, cuká to taky? A je to cukání motoru, nebo házejí kola? Asi bych zkusil vylučovací metodu. Odpojil bych kardan od přední nápravy a vyzkoušel, pak od zadní. atd...

Zpět na „SCX10“