Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

v podstatě jde o unikát vyrobený v na zakázku .... to by bylo strašně drahý :-D , ale že se ti tak líbí tak 1g ABS vyjde cca na 0,7 halířů a krabička váží 86 gramů při 22% výplni,takže by vyšla na nějakých 60 korun. Vodotěsnost by jsi si musel vyřešit sám problém je v místě průchodu kabelů jinak hrana nahoře má osazení takže tam by se voda dostat neměla. Nemám to na výdělek pořídil jsem si ji pro zábavu a modelaření takže jen materiál a pošta pokud nejsi někde z okolí.

Dneska jsem si vytisknul ještě jiný typ krabičky tedy dvě krabičky na boky a ty se mně líbí ještě víc. Mrkni do galerie. Je stáhnutá z netu takže návrh není moje práce, ale vypadá fakt dobře a krásně to vyztuží boky auta při případném pádu.
Uživatelský avatar
gersa
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 12.04.2015 23:01
Bydliště: Pernikov

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Ty krabicky jsou super... Mas jejich rozmery?
Uživatelský avatar
izzy_cloud
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 10.03.2016 21:20
Bydliště: Plzeň

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Jsem s toho úplně unešenej. Líbí se mi obě varianty. A ty podběhy jsou taky super myslíš že bychom se nějak mohli domluvit vzal bych si vše.

Já jsem zatím v téhle fázi https://goo.gl/photos/5GKvrQ2KMrKovM5o8

Barvu budu mít hodně podobnou jen asi světlejší červenou metalízu. Elektroniku mam připravenou v krabici. jen toho času mam málo tak mi to přibejvá pomalu.
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

vnitrni rozměry těch na bok jsou 91x37x29 kazda. Krasne se do nich vsechno vejde. Jinak podbehy jsou zatim ve fazi testovani jelikoz tam potrebuju jeste napasovat predni masku a stale se mne nedari. Az budou hotove tak klidne vytisknu.

Jinak barvu jsem pouzival cervenou metalizu od Tamyia. Udelal jsem dva nastriky a do druheho pridal cernou takze to slo takhle do vinova ... akorat mistama tam jsou fleky takze casem budu delat znovu a lepe.

Jinak s casem jsem na tom take blbe stavim po vecerech a ted kdyz je venku hezky tak ani vecer neni moc casu... ale uz mam v planu postavit si na zahrade malou trat abych mohl jezdit a trenovat i doma :)
Uživatelský avatar
izzy_cloud
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 10.03.2016 21:20
Bydliště: Plzeň

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Taky mam červenou metalízu od Tamia. Ale budu dávat bílý překlad aby bila světlá.
Teď právě páchám zadní paraboly z injekčních stříkaček.
A zítra bych chtěl stříkat tak se mi to snad povede bude to moje první stříkání lexanové karosérie. Tak se mi to snad povede.

Přesně jak říkáš dělám to taky po večerech.
Podběhy taky plánuji mám v dílně takový oranžový plast (je vidět na kolech dělá oporu cínu na závaží) z toho jsem to chtěl slepit.
Ale ten tisk je prostě super
Uživatelský avatar
izzy_cloud
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 10.03.2016 21:20
Bydliště: Plzeň

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Tady je moje vide z jedné Expediční procházky.

https://www.youtube.com/watch?v=2EGgIXAg4RQ
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Tak po jsem se po delší době pustil zase do stavby. Vylepšil jsem pár drobnosti na G6, ale stále jsem nebyl úplně spokojený. Takže jsem se nakonec pustil do stavby (tisku) nové karoserie zatím nemám dveře, ale vypadá to dost slibně. Zatím to je slepené jen papírovou páskou a posazené naoko na stávající podvozek. Ještě budu muset hodně tmelit a brousit.

album s fotkama: https://goo.gl/photos/i4BFzHp1MXNBty3n9


Jen bych potřeboval poradit z čeho vyrobit "skla" potřebuju něco co můžu např. za tepla vytvarovat a bude to pak držet tvar ??
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Ta kastle vypadá moc pěkně, máš vyzkoušenou pevnost, pružnost a jaká je tloušťka materiálu?
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Jsem rád, že se líbí já jsem z ní nadšenej. Tloušťka kastle je různá např. střecha, haupna a blatníky v ohybu mají cca 6 mm kvůli pevnosti naopak spodní hrana blatníků a dveří má jen 2 mm kvůli pružnosti viz obrázek

https://goo.gl/photos/AhaFJpjE6naV4ktf7

Je to tištěné z PLA s 10% vyplní ve tvaru včelích pláství takže v ohybu je takřka nemožné to rukou zlomit. Tam kde jsou rovné plochy tak případně nebude problém poškozený díl odříznou, znovu vytisknout a nalepit :). Akorát se trošku bojím váhy celé karoserie, teďka jsem na váze 250g
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Díky za info a už se těším až to budeš mít po kupě :FINE:
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Tak jsem trošku pokročil. Ne všechno na fotkách je přilepeno někde je z důvodu focení jen papírová páska. Spodní část kastle je slepena a částečně vytmelená. Bohužel jsem při převodu špatně měřil, takže je rozteč mezi koly o cca 1 cm menší. Díky tomu budu muset buď říznou do kastle, nebo zvětšit rozteč náprav. Ještě se budu muset zamyslet co bude jednodušší.

Obrázek

Obrázek

Dál jsem se pustil do tisku světel. Materiál je transparentní PETG a červený PETG. Opět dilema zda přední světla dělit bíla/červená nebo je nechat jen bílé. Ještě mě trochu štve, že transparentní barva jde trochu do mléčna. Na druhou stranu to na světlech až tak moc nevadí.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A ještě ukázka zadních světel
Obrázek

Obrázek

Budu rád za jakoukoliv kritiku.

Zpět na „SCX10“