Uživatelský avatar
gersa
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 12.04.2015 23:01
Bydliště: Pernikov

SCX10 + Hilux body z Pernikova

Zdravim vsechny zdejsi matadory

Jako otec 3 malych rostaku jsem na popud kamarada pro kluky cca rok nazad poridil nase prvni RC auto, konkretne Latrax Teton. Timto konickem jsem byl az do lonskeho jara nepolibeny, kdysi jako kluk jsem jako asi kazdy lepil plastikace z Kovozavodu a Smeru, ale nic vic (pominu-li ruzne pokusy babicek z Tesca a Lidlu).
Prislo mi to jako idealni program na vychazky do parku a lesa s nasi celou smeckou. Super je, ze kluky to bavi, jezdi asi lepe nez tatinek a u manzelky je velika podpora
Sam jsem vubec netusil, ze nas to doma tak moc chytne. Kluky jezdeni a tatinka ruzne basleni
Nejprve jsme zacali s jednim autem, potom jsem z dilku, ktere se nashromazdili doma a zbytek se dokoupil, poskladali dalsi (aby se ti starsi nehadali, kdo bude ridit) a ted se bavime vymyslenim kastli a osvetleni

Obrázek

Obrázek


Nerikam, ze je Teton vylozene zly auto, ale je to spis takovy hopsatko na rovny povrch (je to samozrejme jeho velikost) a chtelo by to se posunout dal. Kdyz vyrazime do lesa, tak vetsina useku je s timhle prckem nesjizdna a spis se clovek musi drzet na pevne ceste

Zahorel jsem pro Axial SCX10 Jeep Wrangler v Kitu, jelikoz si chci auto sam poskladat, osadit potrebnou elektronikou, vyuzit stavaji vysilacku Flysky GT3B a casem poridit karoserii Toyotu Hilux, ktera me chytla za srdce. Lexanku v kitu bych asi vyuzil na prvotni zajeti a vyblbnuti se s autem


Jelikoz jsou to pro me vody vice mene neprobadane, potreboval bych pomoci s vyberem spravneho vybaveni
1) Motor - Graupner Speed 600/7.2V, HPI CRAWLER motor 55závitový nebo Axial 55T? To jsou zde na foru zminovane stridave motory, s zadnym nemam zkusenosti. Jenom takova podotazecka, nestalo by za to jit do stridaku?
2) Regulator - DSYS? Je to nejlepsi varianta, nebo poradite neco jineho?
3) Servo - Turnigy TGY-1501MG MG Servo 15.5kg, bude stacit, nebo nejaky silnejsi?
4) Baterka - Tady asi vyber na HobbyKingu zvladnu, predpokladam, ze 2S bude stacit. Nabijecku uz mam
5) Tuningove dily - Ma cenu investovat do hlinikovych/tuningovych dilu? Napr Napravy, Kardany, CVD? Je neco, co vylozene trpi a stalo by za to rovnou jit do upgradu?

Dekuji za kazdou radu a nasmerovani. Za vsechny pripominky budu vdecny
Radim

PS: Omlouvam se za slohovku, mam ted v hlave plno informaci a podnetu a s manzelkou se moc dobre na toto tema pokecat neda :)
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 + Hilux body z Pernikova

Tak vítej.
Řek bych, že pro tři prcky ideální volab hobby. Akorát bych se trochu bál, že bude každej potřebovat svý auto a udržovat 4 provozuschopný káry bude celkem lítačka. A nedej bůh, aby jeden měl na autě něco lepšího, než ostatní :-D

K dotazům:
Motor bych doporučil v podstatě jakekoliv s 35 závitama (35T). Je maličko rychlejší, než 55 závitů, alepořád dost síly. 55 jsou celkem pomalý. Stříďák, to je otázka, jestli to stojí za to. Osobně si myslim, že to není nutný, určitě ne pro začátek.
Regulátor ti tady asi každej doporučí ten,co používá. Záleží hodně na tom, kolik za něj chceš dát. Je důležitý, aby měl brzdu v neutrálu (drag brake) a co nejsilnější BEC - obvod,kterej napájí servo řízení, eventuelně další serva. Já osobně používám Tekin FX-R.
Servo obecně čím silnější, tím lepší, nicméně 15kg pro začátek určitě stačí.
Baterku 2S v podstatě jakoukoliv.
Tuning má podle mě smysl jen na řízení. Dobrý jsou alu Cčka, alu těhlice a cvd nápravy. Nicmně pro fakt supr řízení doporučim set na přestavbu od Slicka, určitě na něj tady narazíš. To je ultimátní řešení. Jinak nejsem moc zastáncem alu tuningu.

Věřim, že další přidaj svý nzory, ať to máš trošku zamotanější :-D

A pro inspiraci ohledně SCXka doporučuju Pítovo téma o Tacomě...to je studnice...
topic6006.html

Myslim si, že ať už vybereš jakkoliv, bude to nějakou dobu fungovat, časem sám zjistíš, co ti kde vadí,nebo nevyhovuje a bude postupně měnit a ladit.
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
gersa
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 12.04.2015 23:01
Bydliště: Pernikov

Re: SCX10 + Hilux body z Pernikova

Kluci jsou jeste spunti (2,3 a 6let), jezdi jen ti dva starsi a technicke detaily moc neresi. Zatim......

Dalsi dotazy -
6) Tlumice - Mate tip, nebo mam zustat u stocku? Na Tetonu byly plastaky, hodne spatny a umrely hned prvni tyden jezdeni..... takze se bojim, aby to nebylo stejny
7) SLICKuv set rizeni - Predpokladam, ze se jedna o uzivatele Slick7 a jeho nadbidku dilu - http://www.mstechnology.cz/
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: SCX10 + Hilux body z Pernikova

jojo to je slick
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: SCX10 + Hilux body z Pernikova

Jo, to je ten spravny slick :FINE: hodne lidi pouziva i jeho kardany, ale zrovna s tim muzes pockat dokud se ty origo nerozpadnou. Nekomu drzi celkem dlouho (roky).

I s velmi tezkym autem (5-6 kg) jsem jezdil na origo plastovych tlumicich (v kitu maj kovovy telo) a stacilo se o ne jen starat - udrzovat tesne O krouzky a dolejvat. Lec to me uz nebavilo a tak zase jako zastupy jinych - jakykoliv tlumice od Gmade. I ty nejlevnejsi bez pigyyback (ta nadobka na olej vedle tela tlumice) funguji skvele..
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 + Hilux body z Pernikova

Také vítám. Asi už bylo tak nějak vše řečeno. Regl musíš vybrat podle sebe. Já mám třeba rád mnoho lidmi nenáviďený DSYS. Já už každému doporučuji, ať první jezdí a pak mění díly dle chuti. Jediné co bych v první řadě udělal jsou alu linky, ať se nekroutí nápravy pod boudou všemi směry. Časem asi ty kardany a zbytek ukáže čas. Jak píše Míra, tak tlumiče a asi i dřív disky, pokud budeš chtít auto vyvážit. Motor jak píše Leprasol 35. Já mám dobrou zkušenost s Hpi Gt 550 a 14z pastorkem. Akorát rychlost a dobrý krouťák, což je vhodné i pro ty děcka, aby nejezdili moc rychle. Dal se klidně ptej. Rád odpovím.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
gersa
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 12.04.2015 23:01
Bydliště: Pernikov

Re: SCX10 + Hilux body z Pernikova

PitaW píše:Já mám dobrou zkušenost s Hpi Gt 550 .....

Je to tento motor?
http://www.rcm.cz/produkt/GT-550-motor-i47544
Pletu se, nebo pro tento motor budu potrebovat 4S LiPolky kvuli jeho vyssimu napeti?


PitaW píše:Jediné co bych v první řadě udělal jsou alu linky, ať se nekroutí nápravy pod boudou všemi směry. Časem asi ty kardany a zbytek ukáže čas. Jak píše Míra, tak tlumiče a asi i dřív disky, pokud budeš chtít auto vyvážit.

Jestli se nepletu, tak alu linky jsou u KITu v zakladu? Nicmene jsem cetl, tusim ze zrovna v tvem vlakne, ze se daji jednoduse vyrobit.

To me privadi na myslenku, ze bych misto KITu koupil RTR, potrebny veci (jako linky, rizeni.....) dodelal/dokoupil. Upotrebil bych regl, vysilacku a prijmac, vymenil motor, pro zacatek nechal stock lexanku nez si udelam svou dle svych predstav, dokoupil baterku a zacal jezdit

BTW tvoje auto, Pita, to je radost pohledet...... pustil jsem se do procitani tveho vlakna, ale jde to pomalu ;)
a Leprasol - Tvuj Hilux, jednoduse krasa.....
Naposledy upravil(a) gersa dne 01.03.2016 12:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 + Hilux body z Pernikova

Jj, ten motor je on. Normálně stačí 2 článek. Jen půjde na půl, ale věř že to na krouťáku nic nemění. Já ho jezdím už 3 roky. Tedy čas od času vyměním za nový. Pak jen střídam pastorky dle chuti.

Ano, v KITu jsou linky v kovu. S tím RTR záleží jen na Tvém rozhodnutí. Je dobré že k tomu je třeba jen baterie a nabíječ, ale to jsi psal že máš. Tedy krom baterky. Linky vyjdou na pár korun a výroba je jednoduchá. Já začal také na Rtr. Bylo to tedy hlavně kvůli tomu, že jsem tomu nerozuměl a chtěl jsem jezdit. No a pak už jsem vyměňovat, předělával a to dělám do dnes :lol:
Pokud čteš mé vlákno, tak to máš co dělat, ale díky za pochvalu :lol: Já to také často využívám dle obsahu, co jsem kdy dělal, kolik co váží atd. Je to takový můj technický deník.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
gersa
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 12.04.2015 23:01
Bydliště: Pernikov

Re: SCX10 + Hilux body z Pernikova

Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: SCX10 + Hilux body z Pernikova

Já jezdím HPI 550GT jako Pitaw a naprostá spokojenost. Dobře se jeví i http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... 40-35T-RCM a jak jsi psal, že by jsi chtěl GT3B, opravdu popřemýšlej nad GT3C je mnohem lepší a finanční rozdíl je malý.
Jinak volba mezi KITem a RTRkem, určitě vezmi KIT.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: SCX10 + Hilux body z Pernikova

Jinak se mi mooc líbí toto provedení https://www.youtube.com/watch?v=ohZqn7d1wGc ale má kola z dinga.
Uživatelský avatar
gersa
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 12.04.2015 23:01
Bydliště: Pernikov

Re: SCX10 + Hilux body z Pernikova

GT3B uz mam, takze tuhle volbu uz mam vyresenou :)
Pokud koupim KIT, dak jen dokoupim z HobbyKingu prijmac a budu mit na Tetona i Axika jednu vysilacku. Kdyz koupim RTR, tak prohodim vysilacku/prijmac s Tetonem

Kola jsem zatim jeste neresil, nad tim budu asi dumat az s kastli, aby to ladilo a jeste dobre fungovalo, ale musim ze ty kola vypadaji dobre
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: SCX10 + Hilux body z Pernikova

Když čtu, jak tě to baví, tak KIT ti poskytne spoustu radosti a doplňkových dílů a dílů ve vyšší kvalitě, než u RTR. Např: Kovové tlumiče, linky, a linky řízení. Ještě pokud budeš chtít kupovat kastli Hiluxe, tak nová kastle Rubiconu z KITu se prodá lépe, než nastříkaná z RTR a nebo kastle Dinga. To jen pár rad na okraj.
Uživatelský avatar
gersa
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 12.04.2015 23:01
Bydliště: Pernikov

Re: SCX10 + Hilux body z Pernikova

Kdyz to vezmu ekonomicky, RTR Deadbolt stoji 7500kc, KIT je za 7000kc. Kastli bych si nechal asi v obou pripadech do zacatku, nez si vyparadim Hiluxe, linky si udelam. Takze budu mit horsi tlumice ale kombo vysilacku/prijmac, regl a motor navic

Motor asi tedy objednam GT550, maji ho v mistnim shopu, muzu si pro nej zajit osobne :)
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 + Hilux body z Pernikova

Hele za tyhle situace bych videl Deadbolta RTR jako dobrou volbu. Muzes hned jezdit a postupne vylepsovat. Treba ti bude vyhovovat i origo motor.
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**

Zpět na „SCX10“