Yautja
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 25.04.2016 16:01

AXIAL SCX10 Ram Power Wagon_pomoc

Dobry den,
stal som sa novym majitelom uvedenho modelu, doposial sme so synom jazdili 1/18, na zaciatk Latrax (Traxxas SST rychle auto), potom ECX Temper, Vaterra Slick Rock a teraz uvedeny model.
Prva 5000 mah Nimh bateria dojazd 3hodiny (roviny, kopce, lozenie; Hainburg, dorazal som ju v BA/Raci na kopci nad kupaliskom), no pocas druhej jazdy mi "vyzulo" prednu "Y" linku z miesta pod servom - vypadla z uchytenia na naprave. Na mieste neopravitelne, islo vsadit ale nie zatlacit aby drzala, doma som rozobral, mal som co robit aby som tam ten maly klbovy "hribik" zatlacil a von uz nechcel ist... potom som dotiahol srob a drzi. Pre istotu som pod srob zohnal podlozku
Ako sa take nieco moze stat? Neviem si predstavit ako velmi by som musel o nieco zavadit aby sa to vytrhlo, a asi len pri cuvani (v smere vytiahnutia). je pravdepodobne ze to bolo zle od vyroby?
Teraz co sme pojazdili neni problem, ani sa to nepohlo, ale clovek ide s vedomym a kazdych 5 minut otacame model a pozerame mu na brucho ci to drzi. Ma to byt pohyblivo vsadene, alebo napevno?
Cital som, ze 3link sa da prerobit na 4link vpredu, pozeral som aj video na youtube.
Podla vsetkeho by v balicku dielov malo byt vsetko, len sroby treba zohnat, rozmery uz viem, uz len cesta do Hornbachu...
Mate obdobnu skusenost niekto zeby Vam to vyskocilo? Ci casom a opotrebovanim sa to moze stat?
Dakujem
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: AXIAL SCX10 Ram Power Wagon_pomoc

zdar, prosím tě toto je úplně normální jev. Dej podložky z obou stran kloubku a máš vyhráno.

Taky tu máš vlákno kde se vše dozvíš a nemusíš zbytečnosti zjišťovat topic6006.html

:BYE:
Yautja
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 25.04.2016 16:01

Re: AXIAL SCX10 Ram Power Wagon_pomoc

maztekk píše:zdar, prosím tě toto je úplně normální jev. Dej podložky z obou stran kloubku a máš vyhráno.

Taky tu máš vlákno kde se vše dozvíš a nemusíš zbytečnosti zjišťovat topic6006.html

:BYE:


Dakujem velmi pekne za odpoved, vedel by si mi poslat foto? Pretoze podlozku som dal len pod hlavicku srobiku, ktory to cele drzi po kope - cize je pod servom. A tam dostat podlozku, hocico sa tam nezmesti, kedze zvrchu obmedzuje doska pod servom a zdola naprava.
Ma zmysel davat podlozku aj z druhej strany?
Dakujem
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: AXIAL SCX10 Ram Power Wagon_pomoc

Pokud budeš chtít předělat 3 link na 4 link tak koukni sem http://www.mstechnology.cz/drzak-linku-predni-d81.htm
Yautja
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 25.04.2016 16:01

Re: AXIAL SCX10 Ram Power Wagon_pomoc

plutoone84 píše:Pokud budeš chtít předělat 3 link na 4 link tak koukni sem http://www.mstechnology.cz/drzak-linku-predni-d81.htm


Diky moc, je tam kopa aj ineho zaujimaveho prislusenstva a hlavne za normalne ceny, diky moc
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: AXIAL SCX10 Ram Power Wagon_pomoc

Jo se Slickem je velmi dobrá spolupráce a má opravdu kvalitní věci.
Yautja
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 25.04.2016 16:01

Re: AXIAL SCX10 Ram Power Wagon_pomoc

Chalani pls pokial vymenim povodny motor Axial 27 zavitovy za 35 zavitovy, je znacne citelne spomalenie?
Zistil som, ze v motore mam vylamane 3 lopatky vrtule/chladica...
motor ide bez problemov, auto riadne jazdi, vo vyjazdoch sa vobec nehreje, ale keby... mozno mat rezervny v supliku nie je zle
akosi sa neviem dopatrat k original motorceku

bolo by riesenie cez vetraky nejaka vzdusna sietka a stiahnut plastovou eskapaskou?
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: AXIAL SCX10 Ram Power Wagon_pomoc

Síťky někteří kluci používají. Já ne. Nikdy jsem žádnou lopatku neulomil a měl bych strach, že se mi síťka zanese a neumožní přístup vzduchu. Ale to je opravdu věc názoru. Jinak myslím, že 3 lopatky motoru opravdu chybět nebudou. Je to podle otáček za minutu, které motor produkuje. Ale myslím, že 35T je na expedici akorát. Má dost síly i švihu na případné rychlé výjezdy.
Yautja
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 25.04.2016 16:01

Re: AXIAL SCX10 Ram Power Wagon_pomoc

plutoone84 píše:Síťky někteří kluci používají. Já ne. Nikdy jsem žádnou lopatku neulomil a měl bych strach, že se mi síťka zanese a neumožní přístup vzduchu. Ale to je opravdu věc názoru. Jinak myslím, že 3 lopatky motoru opravdu chybět nebudou. Je to podle otáček za minutu, které motor produkuje. Ale myslím, že 35T je na expedici akorát. Má dost síly i švihu na případné rychlé výjezdy.


Dakujem za odpoved

Zpět na „SCX10“