Aron
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 23.04.2009 0:00

Chtěl bych se zeptat zda lze u SCX10 měnit sklon osy přední nápravy. Přijde mi, že kola zatáčí jakoby moc dolu, takže se podlomí. Má s tím prosím někdo zkušenost.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Sklon se dá změnit změnou délky linků. V zásadě to platí pro všechny pevné osy bez ohledu na to jestli maji nataceci "C" nebo ne.
Obrázek
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Jestli myslíš záklon rejdového čepu, tak ten jde měnit délkou horních linků. :wink: Jestli myslíš odklony, tak ty jsou fix.
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Aron
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 23.04.2009 0:00

To jsem přesně myslel -sklon rejdového čepu. Díky oboum za tip. Ja to mám vše našroubovaný na doraz, takže proto je to možná pak podseknutý. Kouknu na to pak doma co s tim vyvedu.
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Nebo přidej podložky do spodních linků, předpokládám, že jsi nenašrouboval přední Cčka obráceně na tubus nápravy.
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Aron
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 23.04.2009 0:00

Ne ne mám to správně :-) Ale nějaký vymezení do spodních linků mi skočilo hned na mysl. Doufám, že tím moc nepoposunu kola dopředu kvůli rozvoru karaoserie. Možná je to celé nastavené OK, ale mě se to prostě zdá zbytečně moc. Uvidím, otestuju a pak to stejně nechám celé originál :D

edit: možná bude celej problém spíš v optickém klamu. Totiž jak už se tu psalo o tom odválování gum do zatáčky, tak je to asi spíš to, že se mi zdá když se ty gumy bořej do země, že je to jakoby nahne. No uvidíme :-)
Uživatelský avatar
Mutant
Častý přispěvatel
Příspěvky: 566
Registrován: 05.02.2009 0:00

Tefil`s to presne v editu Arone! Nemusis se s tim vubec namahat, nijaxi nepomuzes :wink:


Jinac mate taky na svym scxku takovy vule na kolech? Na Worlushove videu jsem si vsimnul, ze kdyz ma jedno kolo ve vzduchu, a neni v tahu, taxe taky samovolne pohybuje +- pul centimetru na obvodu pneu sem a tam. Je to pekne videt v 4:40 minute toho videa - levy predni kolo. To je presne vono. Ja tam mam teda vuli, jak blazen, na vsech ctyrech. Chapu, ze z principu uchyceni a prenosu sily se to na techto modelech musi vyskytovat, ale ze to je tolik me prekvalpilo. Njn, jinak to jezdi moc pekne, scaleove, je to splhoun neskutecnej, baterka vydrzi moc moc. Pred tim jsem mel Final monster v hliniku a penez to stalo, jak sracek, pritim technika se s timdle vubec neda srovnavat. To vedet, rozslapu Finala uz na zacatku. Holt trnite jsou zacatky modelare... A drahe heh. Konec reci, je pekne, tak hura na skaly!
Uživatelský avatar
yanek
Uživatel
Příspěvky: 362
Registrován: 30.11.2008 0:00
Bydliště: Záběhlice

Ty vůle alespoň trochu kompenzují stále zavřené diferenciály a chrání převody od stálého namáhání. Pamatuji, že dříve se dělala skoro jedna otáčka (kolíček) aby to trochu zatáčelo a nebylo to pořád "na fest"
Uživatelský avatar
JirkaS
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 03.05.2009 0:00
Bydliště: Šestajovice

Zdravím kolegové, dlouho jsem se na Váš web koukal pečlivě pročítal všechna fóra až jsem neodolal a rozhodl se rozšířit vaše řady modelem SCX10. Fotky z první jízdy jsou umístěny pod tímto odkazem http://sikoun.rajce.idnes.cz/Truck/ - karosrie je ještě ve stavu polotovaru(chybí ještě osvětlení, samolepky...). Přiznám, že když jsem si pročítal tento příspěvek a četl jak se pozastavujete nad rejdem tohoto modelu trochu jsem se obával, a na chvíli znejistěl zdali jsem dobře vybral, ale po první jízdě veškeré obavy odezněli. Model mě mile překvapil jak lehce a z noblesou zdolává veškeré teréní nástahy na zahradě už se těším někam do lesa....
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Vitej mezi nama, verim ze s SCX budes spokojen...
jak tak koukam na ty foto, zda se mi to nebo je ta kastle cerno-RUZOVA???
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Podvozek je to dobry, určitě tě nezklame ani svojí odolností, akorát bych něco udělal s tím zeleným eloxem na těch kolech :wink:
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Bozicku, ona je fakt RUZOVA... :oops:

No nic...toho si nevsimej. Poridil si dobrej model. Vim o cem mluvim. Az te omrzi tahle budka muzes tam dat cokoliv jinyho. Jezdi to super. Je nas tu vic, kteri mame podvozky na bazi axiala a myslim, ze to ma svy dobry duvody.
Obrázek
Uživatelský avatar
JirkaS
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 03.05.2009 0:00
Bydliště: Šestajovice

deekay píše:Vitej mezi nama, verim ze s SCX budes spokojen...
jak tak koukam na ty foto, zda se mi to nebo je ta kastle cerno-RUZOVA???


Je pravda že to tak na fotkách vypadá, ale ve skutečnosti je to fialová metalíza od JETS konrétně VIOLA METAL JETS 0240. Původně jsem čekal, že to bude tmavší :(
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Vítej!
Podvozek je dobrá volba,ale ta bouda se mi nelíbí.Časem na to určitě pořídíš něco libovějšího. :wink:
Bílej broučín vypadá moc hezky.
Uživatelský avatar
strejda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 06.02.2009 0:00

JirkaS píše:
deekay píše:Vitej mezi nama, verim ze s SCX budes spokojen...
jak tak koukam na ty foto, zda se mi to nebo je ta kastle cerno-RUZOVA???


Je pravda že to tak na fotkách vypadá, ale ve skutečnosti je to fialová metalíza od JETS konrétně VIOLA METAL JETS 0240. Původně jsem čekal, že to bude tmavší :(

Ahoj neboj podvozek je bomba.Já tam mám tatru a bezmála 9 kg.A to je slušná váha.Můj mladej měl cc.a uš není proto čekáme na nové SCX10.a bude po starostech.

Zpět na „SCX10“