Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Wraník z Kaplice

Ani bych si ty nozni upravy nevsim, je to fajn. Hod fotku celyho, takhle vidime prd
Uživatelský avatar
skabry22
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2013 12:53
Bydliště: Okres Č.K.

Re: Wraník z Kaplice

A jo, jsem si ani neuvědomil, že jsem sem nedal fotku kompletního auta, jenom detaily. Děkuju Míro za upozornění...
Tož tu je:

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Re: Wraník z Kaplice

Ta kastle má takové zvláštní proporce, že jsem myslel, že jsi ji zkracoval, abys nemusel zkracovat rozvor :) Zadní dveře jsou nějaké uzounké. A pak jsem mrknul na Aliexpress a ono je to tak už z fabriky. Asi verze pro Číňánky. Ti prolezou. Asi bych ty zadní dveře "zrušil" úplně. Nějak zakamufloval, a udělal z toho jakože dvoudvéřový pickup s nástavbou.

Obrázek

nebo

Obrázek
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Wraník z Kaplice

Vidíš, ty tady koukáš na zadní dveře a máš pravdu - jsou fakt divný.
Já obdivoval Árnýho, jak poskromnu začal s modrou hlavičkou a pár drátkama, v takovýho chlapáka, úplnej Terminátor!!!!
Uživatelský avatar
skabry22
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2013 12:53
Bydliště: Okres Č.K.

Re: Wraník z Kaplice

Pravdou je, že se klucí mrňavý asijský docela minuli co se týče zadních dveří nevím jakej k tomu měli důvod ale už je to... Jinak se jim ta kastle docela povedla co se týče vzhledu. No až na zadek. Bez rezervy vypadá tak nějak nedomr...
Ale s tím už plány mám, budu dělat nárazník s držákem na rezervu podle spider nárazníku (ba unlimitedu od axialu)
Jinak verze pickup vypadá zajímavě, uvidíme co se z toho vyvrbí, ale díky za nápad ;-)

Jinak Martine, co se týče šoféra, tak dráťák zůstal v lexance i se spolujezdcem pikaču. Lexanku můžu kdykoliv vrátit poněvadž všechny úpravy podvozku pro uchycení nové kastle jsou snadno demontovatelný bez poškození...
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Wraník z Kaplice

Nerika se uzkym zadnim dverim, jinymu poctu vostin na chladici atd nahodou licence? :-D
Uživatelský avatar
skabry22
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2013 12:53
Bydliště: Okres Č.K.

Re: Wraník z Kaplice

Miro máš vlastně pravdu. Je to holt cena za nízkou pořizovací cenu no... Na druhou stranu, je rozdíl řezat do kastle za 2,2 tis. než třeba za pět :-D
A že jsem si docela zařezal do toho čínskýho plastu kvůli axialácký převodovce s motorem
Uživatelský avatar
skabry22
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2013 12:53
Bydliště: Okres Č.K.

Re: Wraník z Kaplice

Tak to tu opět trochu aktualizuju :-)
Pořídil jsem si nový držák serva a díky tomu se dosti zlepšily jízdní vlastnosti a hlavně se mi dostalo lepšího "manipulačního" prostoru v okolí serva pro ostatní elektroniku. Asi si říkáte jakou elektroniku, vždyť mám veškerou vzadu ve vaničce na rámu. No zprvu šlo pouze o naviják. Potom mě padnul do oka servonaviják RON od mstechnology. Ovšem nechtěl jsem kvůli jeho ovládání nějak razantně překopávat předek auta a tak mě napadlo, že bych mohl jeho funkci bezmotorového odvíjejí ovládat pomocí dalšího serva, tedy přesněji microserva. A chod navijáku budu ovládat pomocí dálkového ovladače na navijáky a nějž čekám páč měl Balík dovolenou :-)

Tak tady je tedy držák serva :
Obrázek

A tady je rozložení předku:
Obrázek


Obrázek


Obrázek

tady je ještě video kde ukazuju funkci odblokování odvíjení navijáku za pomoci serva

video číslo dvě
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Wraník z Kaplice

Ty mas vepredu nejakou panhartku....? To musis ale zrusit 4link, takhle se ti to tam musi hadat a kroutit...
Uživatelský avatar
skabry22
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2013 12:53
Bydliště: Okres Č.K.

Re: Wraník z Kaplice

Třílink jsem právě zrušil, páč to nefungovalo dobře. Náprava měla velkou vůli a i přes panhardku se vyklala na jednu stranu. Hodil jsem tam tedy zpátky čtyřlink a celý se to zpevnilo a nehádá se to a ani servo už netahá nápravu.
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Wraník z Kaplice

Daň za servo v rámu, ale jinak hezký...

Zpět na „SCX10“