Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

SCX10 Toyota Hilux - Praha-východ

Zdravím, tak jsem rozšířil zdejší řady eSCéyXkařů a pořídil jsem si stavebnici axíka - Old pick-up a na ní přijde k osazení karoserie Toyota Hilux, která mě naprosto uchvátila.
Podvozek je již plně funkční, pouze chybí zalití kastlíku elektroniky tavným lepidlem. Tuto poslední úpravu udělám ovšem až po koupi navijáku.
Dnes jsem dobarvil karoserii... :oops: přiznávám že jsem se nechal plně inspirovat fotkou co má Žíla na stránkách.

Obrázek


Obrázek
Naposledy upravil(a) IkaruShinji dne 31.07.2010 20:39, celkem upraveno 1 x.
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

YOTA je nádherná klasika a v těchhle barvách je k sežrání.
Pochlub se co jsi použil za barvy?
Uživatelský avatar
Bulwa
Častý přispěvatel
Příspěvky: 619
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Vřesina

Krásná práce :SUPER:
Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

Co se týče barvení tak jsem tady docela dlouho koumal a hledal info a nakonec jsem vsadil na klasiku barvy i plnič od Tamiya (myslím že to byl dokonce Coresovo příspěvek díky kterému jsem toto rozhodnutí udělal) Na klasické autolaky jsem si netroufnul protože jsem četl od někoho varování že to občas praská.

Zde jsou použité barvy a surfacer:

Tamiya Surface Primer Gray 108/87042
Tamiya Orange 108/TS12
Tamiya Rubber Black 108/TS82


Dále jsem použil tmel Tamiya Putty White 108/87095

Ještě mě čeká koupit průhledné rewelky na zadní lampy.
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Pěkné, klasika podvozek, klasika kastle, výsledek víc než dobrý...
a mimochodem VELMI DOBRÉ FOTOGRAFIE :!: :wink:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

Díky moc :-) snad nezůstane jen u fotek ale bude stát za to i výsledek až to dám do kupy.
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

krása!!!
jen prosim tě, kolik jsi dával vrstev barvy a kolik si zdělal těčh sprejů? a kolik plničů? :lol: díky moc.
PS: Naco jsi používal ten tmel?
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

Tak tmel jsem nepříliš úspěšně použil na díru co je v haubně (vidět to pak stejně nebude - přijde tam polep proužek). Plniče mi zbylo dost klidně ještě na dvě kastle (což asi bude brzo protože ještě slintám nad Subaru Brat pro CC01 a Chevroletu Blazer).
Oranžová padla komplet - pravda je že jsem musel poopravit místa kde mi vlítnul poprach černé ( :evil: kudy se tam jen dostal, kastle byla zalepená v igelitu). Jinak vrstev tam jsou tak dvě až tři... přiznám že tohle jsem nepočítal a pral jsem to tam dokud mi nepřipadalo že to je tiptop.
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Origo barvy Tamája jsou kvalitní,ale není takovej výběr a mě se samozřejmě vždy líbila jiná. :?

U toho základu jsem předpokládal větší spotřebu,takže za tu cenu na 3 modely dobrý.


Na 4Runnerovi je akrylát a při stříkání jsem tekl.Naložíno bylo festově,že to bylo zrcadlo,ale po odpaření děs bes,takže praskla celá pixla.


Ještě čirý okna, inťoš a kára jak FÍK!
Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

Ta béžová jak jsi dával na 4Runnera se mi strašně líbí, ale nenašel jsem ji. Předevčírem jsem strávil hledáním na netu asi 4 hodiny jak jsem porovnával barvy z fotek modelů s kódama barev Tamiya protože ty vzorky co maj na netu jsou strašlivý. Nakonec, když jsem většinu barev odmítl jako nevhodnou, zvítězila Žílova předloha :tleskam:
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Béžovka je z Globusu BEL-TON.Držela se festovně a taky se mi líbila.
No ale když stříkal Blizz subaru,tak mu od tý samý firmy praskala.

Pokud chceš nějakou echte,tak zajít do autolaků a nechat si jí namíchat podle vzorkovníku.

Mám vyhlídnutou libovou hnědou metlu z alfy. :wink:
Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

Mno možná až budu dělat Subaru Brat které chci na CCčko. Tam bych to na tu béžovou viděl. Pak se chystám že časem bych chtěl ještě Chevrolet Blazer ale tam je barva už předem jasná - vojenská olivka :-)
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

Tak jsem vzal karoserii ven ukázat sousedovi a koukám že mi tam prolejzá docela dost ještě plnič takže na ni padne ještě další jeden sprej oranžové. Dokud jsem ji neviděl na denním světle tak to vypadalo fajn...

Na omak je ta barva taková jakoby hrubá, myslíte že ji mám zkusit trochu zbrousit pod vodou 150 šmirglem a nebo se to při dalších vrstvách sleje??
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

IkaruShinji píše:
Na omak je ta barva taková jakoby hrubá, myslíte že ji mám zkusit trochu zbrousit pod vodou 150 šmirglem a nebo se to při dalších vrstvách sleje??
150-kou to by si tomu dal , ked uz tak aspon 1000-1500 a pod vodou ti to pekne zahladi a zaroven zmatnie co v mojom pripade to bolo aj ziaduce aby farba mala taky stary vyblednuty efekt. Ked chces lestenku tak musis nan hodit este lak , ale neviem aku ta tamajacka farba ma hrubku urcite nie ako autolak. Pri prebrusovani sa moze stat aj to ,ze ti miestami hlavne na rohoch moze presvitat zaklad-plnic! To je jedna z nevyhod tych sprejov ked ti nedokazu dat patricnu hrubku ani ked to strieknes 5x. Vtedy to je lepsie nechat jednoducho tak a vziat to lakom pripadne to nechat v mattu. To by mohlo Yotke aj celkom sediet, stare auto stary lak!
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

:oops: uznávám že o barvení nic moc nevím.... Zkusím koupit další sprej a dostane ještě dvě tři vrstvy a snad se trochu zatáhne.

Což o to... leštěnka to bejt přímo nemusí ale na denním světle to je už trochu moc... tak počítám že zezačátku stejně bude X kolizí takže pak časem asi pujde stejně znovu stříknout a snad už to bude lepší...
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz

Zpět na „SCX10“