Uživatelský avatar
PetrBarty
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 31.12.2009 0:00
Bydliště: Děčín

Axík z Děčína - Defender 90

Tak... je to už docela dlouho co ho mám, někdy od půlky letních prázdnin. Podnětem ke koupi bylo to že kamarád si ho asi měsíc přede mnou koupil a já byl úplně hotovej z toho jak ten podvozek jezdí když se postaví podle návodu 8o . Jelikož jsem kamarádovy pomáhal jeho axíka skládat tak jsem ho postavil za asi 3 hodiny :mrgreen: . Nějaký ten popis: je to prostě klasika axík, jediná věc jiná oproti originálu je hlíníková páka serva. Regulátor tam mám LRP A.I. automatic runner. Servo Hitec HS-635, tah má 6kg při 6V a přijde mi naprosto dostačující díky nízké váze axiala. Motor Rock Crawler 55T s origo 14z pastorkem, při přejezdech jede na plnej knedlík rychlostí polamlé chůze ale dá se to přežít, v terénu zato jede perfektně a rychlost se krásně reguluje i při opravdu nízké rychlosti. Souprava, obyč tamka z nějakého RTR setu pracující na frekvenci 27Mhz, někdy v budoucnu snad koupím něco lepšího. Karoserie zatím původní CF-100 stříklá černou barvou, karoserie je jedna z prvních věcí které půjdou vyměnit. Původně jsem chtěl postavit svojí vlastní a to unimoga ale teď se trošku naplnilo prasátko tak bych si chtěl koupit Forda od tamky :lol: . Zatím první úprava je odříznutí nárazníku z karoserie a výroba nárazníku z hliníkového pásu 5x20mm.
Poprvé a naposled.... krásný nový stroj :lol:
Obrázek
Obrázek
Fotky z jedné malé akcičky (už s novým nárazníkem)
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) PetrBarty dne 29.09.2010 21:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PetrBarty
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 31.12.2009 0:00
Bydliště: Děčín

Tak, jelikož je Ford k nesehnání bude na podvozku nakonec Defender, už je objednaný tak se nemůžu dočkat až dorazí.
Chtěl bych se zeptat, rozvor Defa je o 10mm menší ne je šásko, co jsem ale prolejzal fotky tak na nějterých SCXkách je vidět jsou nové linky, některý vypadaj jako sériovky a neni vidět že je rozvor jinej, ale na některých to bije do očí že to nesedí. Je tedy nutné dělat nové linky nebo se to dá nějak zamaskovat? Né že bych byl líný udělat nové linky, ale to je kusů než to je vždycky stejně dlouhý... :mrgreen:
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Měřítko a špejlová metoda.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

Bud rad ze si toho forda nezohnal lebo mam taky pocit, ze to je dvanactina a na velke kola od axa dost blbo sada. Lepsia volba je skor Hillux ktory je asi tak 1/9,5 az 10 pripadne ten def o ktorom uvazujes. :idea: Chlapci u nas sa zbavuju 55-tiek z dovodu pomalej akceleracie a niekedy dost potrebnej sa na vyhrabanie! Skor by som to riesil 35-45 a trochu zmenit koliesko na motore max -2 zuby. Ja mam 13,5 senzora cez WK 8;1 a to je poriadny nasup s mierne zvysenou spotrebou ktora je zrovnatelna z vacsinou pelotonu!
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

PetrBarty píše:Tak, Je tedy nutné dělat nové linky nebo se to dá nějak zamaskovat? Né že bych byl líný udělat nové linky, ale to je kusů než to je vždycky stejně dlouhý... :mrgreen:
Defacka karoseria ma 277mm a tvoj podvozok ma 290mm, tak vymontuj iba tie spodne-dlhe linky a daj ich skratit na sustruhu po cca 6,5 mm kazdy link, a na horne linky v ziadnom pripade nesahaj :!: Horny link sa nesmie skracovat maximalne ten maly valcek vymenis za mensi, ale na zadnej naprave mam pocit, ze nieje vobec potrebne ho vyberat pretoze ti pomoze natocit zadny dif z hruskou vyssie smerom k rozvodovke co ti zaroven aj zlepsi zivotnost zadneho kardanu! :idea:
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
PetrBarty
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 31.12.2009 0:00
Bydliště: Děčín

minotaur: špejlovou metodu znám, ale nějakej skřítek mi to nakonec něco stejně zkrátí :mrgreen: :mrgreen:

jerry-mouse: to jo, ford tak odpovídá měřítku 1:12, když postavím svoje pajero vedle kamarádova forda tak pajero vypadá jako by mohutněji. Nad hiluxem jsem uvažoval taky, ale toho chce kamarád takže jsem si objednal defa (taky se mi líbí jaký doplňky pro ně Martin Žilka dělá). Bylo mi řečeno že def má rozvor 280, ale jestli je kratší o 10 nebo 13 je už jedno. Jasný že na horní link nemůžu sahat, je to trojúhelník a kdybych to zkrátil tak se mi zmenší rozteč mezi oky a už to nepůjde nasadit. Zatim mi ta 55ka docela vyhovuje, ale fakt je že občas by to chtělo větší rychlost pro zdolání nějakých překážek, kamarád má v axialu ten samý motor ale 18z pastorek a tam kde se já zaseknu a nemůžu to rychlostí přejet tak tam se on dostane, ještě mám doma 19z pastorek, tak tím se to se to mělo zlepšit.
Uživatelský avatar
PetrBarty
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 31.12.2009 0:00
Bydliště: Děčín

Defender je doma!!!!!!! :SUPER: :SUPER: O víkendu jsme si s kamarádem byly pro věci osobně (on si kupuval nové gumy). Karoserie je naprosto nádherná. V první řadě to chtělo zkrátit rozvor, za to musim poděkovat jerry-mousovi, vůbec mě nenapadlo původní linky zkrátit :mrgreen: . Spodní jsem zkrátil o 3mm z každé strany, tedy o 6mm jeden, celkově 12mm, musely se zkrátit zavitové tyčky v očkách. Z horní jsem vyndal ten vymezovací váleček a dal kratší šroub. Rám jsem vepředu zkrátil asi o 8mm.
Zatím jsem stihnul přidělat nárazník, snad ještě v týdnu udělám držáky na karoserii. Kola jsem na porovnání dal z pajera Mud slingery a auto na nich vypadá hodně makatově, takže časem na něj koupím nějaké podobně velké.

Zkrácený link:
Obrázek

Držáky nárazníku:
Obrázek

Pohled celkově:
Obrázek
Obrázek

Uchycení nárazníku:
Obrázek
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

Krasavec už se nemůžu dočkat až pudeme zajezdit aspon ti ho pořádně omrknu :mrgreen:
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
geri
Častý přispěvatel
Příspěvky: 600
Registrován: 15.09.2010 0:00

ako pozeram kupil si ti "extremnejšie mudky "...
Def je pekny , len by to chcelo farbu , už máš vybraty vzor :?: :lol:
inač ten ARB naraznik je fakt bomba , :P
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Def je Def, ale teprve 110, to je pošušňáníčko, ale blahopřeji ke krásnýmu autu
bflmpsvz
Uživatelský avatar
PetrBarty
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 31.12.2009 0:00
Bydliště: Děčín

Stenly: přístě to už snad vyjde

geri: jak jsem psal, Mud slingeri mám na pajeru, dal jsem je tam pro představu jestli mám dát na Defa větší nebo menší kola, chtěl bych na něj tyhle gumy http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... -1-9-Tires .O barvě jsem už přemýšlel a zatím u mě vede žlustá s bílou střechou. To jo, ten nárazník je fakt peckovej, hotovej lamač karoserií :mrgreen:
Uživatelský avatar
PetrBarty
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 31.12.2009 0:00
Bydliště: Děčín

milan008 píše:Def je Def, ale teprve 110, to je pošušňáníčko, ale blahopřeji ke krásnýmu autu


Díky, viděl jsem na vlastní oči Martina Žilky 110 Defendra a je to něco nekutečnýho, opravdu nádhera. Bohužel je cenou úplně někde jinde.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Tu 110 také lze vyrobit, už to tu někdo dělal, a kdyby jsi chtěl ty Prowlery tak tu jedny plonkovní, velmi mírně jeté mám.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
PetrBarty
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 31.12.2009 0:00
Bydliště: Děčín

Vyrobit jde, koukal jsem že na zahraničních fórech je pár vlastnoručních kousků, ale na to bych si netroufl, s plasty mám málo zkušeností. Ty Prowlery bych chtěl, jestli jsou tedy volný tak bych je bral. Jestli pojedeš na Ještěd tak to můžem provést tam.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Bohužel na Ještěd nejedu
bflmpsvz

Zpět na „SCX10“