Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

udělal bych ho v barvě auta :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Děkuji za návrhy. O barvě je rozhodnuto. Nechte se překvapit. Až bude hotovo, dám sem foto. Nyní mě čeká vyrobit držák kanystru na zadek auta. Nápadů mám víc, tak uvidím jak to dopadne. Určitě v tom držáku nebude kanystr na pevno ale bude vyndavací.
SCX-10 s karoserií Defendra D-90
TT-01 rally Škoda Fabia
mail.: idinek@seznam.cz
http://idinek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

No, ale to by jsi měl v něm také vozit nějakou tekutinu...
bflmpsvz
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

To není problém, můžu navrtat hrdlo a nějaké lidské pohonné hmoty by se do něj daly nalít. Jen aby ten alkohol kanystr nerozleptal :mrgreen:
SCX-10 s karoserií Defendra D-90
TT-01 rally Škoda Fabia
mail.: idinek@seznam.cz
http://idinek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: AXIAL SCX-10 Mnichovo Hradiště

Ahoj, pokusím se lehece oživit toto téma:) Předem bych chtěl smeknout před tvým modelářským uměním. Chystám se pořídit SCX kit a chtěl jsem si vyrobit nějakou podbnou nádstavbu na lexanovou karoserii, tak aby to ve výsledku vypadalo co nejvíce jako Defender 90. Ta tvá je úžasná, nicméně rád vytvářím něco svého a nerad kopíruju (i když jak tak koukám na ty tvoje fotky, možná se v něčem neubráním:) a tak bych se chtěl zeptat jen na pár maličkostí. Dělal jsi vše z 1 mm tlusté PSH desky nebo jsi používal i různé jiné tloušťky? Čím jsi lepil díly k sobě, a čím si lepil PSH/kapkovitý plech na lexan (černé plotny na kapotě)? Jak jsi dělal prohlubně v PSh např u zadních dveří, je to tak že jsi vyřezal dveře a podlepil je, nebo jsi jen nějak vybrousil drážky? A poslední dotaz ohledně oken, bužírka drátu jako těsnění mě také napadla, nicméně jak jsi pak vložil okno na tu bužírku, nějak jsi ho lepil, čím? Jsem v tomhle docela začátečník a tak se asi ptám na docela banální věci, nicméně bych se chtěl něco naučit abych se vyvaroval zbytečným chybám v začátcí. Ještě jednou se klaním před precizností tvého modelářského umu a předem děkuji za jakékoliv rady.
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: AXIAL SCX-10 Mnichovo Hradiště

Děkuji za pochvalu. Těší mě, že se moje práce líbí, ale zase až tak perfektní to není. Jsou tady jiní machři, kteří jsou „Páni“ modeláři s velkým „P“. Jinak k oživení tohoto tématu můžu napsat jen to, že v současné době karoserie leží ve skříni a na podvozek chci osadit novou karoserii viz : http://www.rc4x4.cz/topic10510.html.Takže spoustu věcí jsem nedotáhl do konce a po pravdě nevím, zda je ještě někdy dodělám. Práce na autí mi přerušila koupě většího bytu a následná rekonstrukce a nyní, když už jakž takž bydlíme, tak pomalu začínám znovu, ale s novou karoserií. Bohužel z důvodu různých dodělávek v bytě a práci (znáte to, mohli byste být v práci od rána do večera a navíc bez placených přesčasů) není takový dostatek času jak bych si představoval a proto práce na autě jdou velmi pomalu. Takže toto vlákno je zatím zakonzervované. :TIME: Ale abych se dostal k odpovědím na co jsi se ptal.
Vše je dělané z PSH 1mm. PSH je lepeno modelářským lepidlem AGAMA, ale na radu zdejších modelářů jsem později začal používat modelářské lepidlo CONTACTA PROFESSIONAL a můžu jen konstatovat že je opravdu lepší. „Černé plotny“ na blatnících jsou lepeny oboustrannou lepící páskou. Prohlubně v PSH jsou dělané tak, že jsem dveře vyřízl, o kousek zmenšil a podlepením usadil zpět. Vsazení oken jsem provedl viz foto níže. Snad je to k pochopení a lepší než popisovat. Pokud bys měl další dotazy, klidně se ptej tady nebo SZ nebo na mail.

Více fotek na rajčeti (již to není jako nové :wink: )

Obrázek
SCX-10 s karoserií Defendra D-90
TT-01 rally Škoda Fabia
mail.: idinek@seznam.cz
http://idinek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: AXIAL SCX-10 Mnichovo Hradiště

Moc děkuji za odpovědi, jistě se budou hodit, ta skla jsou dobrý nápad, takhle bych to asi nevymyslel a při lepení bych je určitě zapatlal od lepidla:) Zatím ještě nemám auto takže není co vyrábět, ale doufám že příští týden už by snad mohlo být, takže se na to hned vrhnu, nemůžu se dočkat. Ta kastle toho Defa vypadá super, třeba se k ní taky jednou dostanu, ael prozatím si aspoň budu mít po večerech s čím hrát. Tak teď jdu brouzdat po fóru a vybírat si barvu kapotáže. Ještě jednou děkuji.
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: AXIAL SCX-10 Mnichovo Hradiště

Ahoj, auto už jsem poskládal, myslím že se to sand i povedlo (viz. rače v profilu) a teď o víkendu jsem ho i otestoval venku - v -12°C je to docela silný zážitek pro ruce:-D Nicméně jezdí to superně a strašně mě to nadchlo. Zatím je v nijak neupravené verzi - sháním PSH desku za které pak budu moct vyrobit vše potřebné a taky načítám a shromžďuji informace potřebné k výrobě osvětlení.

Chtěl bych se zeptat z čeho jsi bral takové ty černé kroužky/ třubičky kolem zadních LEDek? A ještě taky na velikosti LEDek, tuším že v zadu budou asi 5 mm a v předu (myslím blinkr a ta bílá LEDka vedle světla) budou asi 3 mm. Je to tak?

Ještě by mně taky zajímalo jestli jsi vyráběl přední světla nebo jsi je někde sehnal? Já si je asi vyrobím, ale ty tvoje vypadjí dost profi, tak se radši ptám:)
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: AXIAL SCX-10 Mnichovo Hradiště

Ty černé kroužky jsou klasické držáky diod, které seženeš v každé prodejně kde prodávají elektronické součástky. Vzadu i vepředu jsou diody 5 mm a přední světla jsou tyto http://www.rc-auta.eu/zbozi/14846/Pridavny-svetlomet-kulaty--1ks-.htm. Za tu cenu snad ani nemá cenu snažit se je vyrobit. Ale to záleží na každém jednotlivci. :-)
SCX-10 s karoserií Defendra D-90
TT-01 rally Škoda Fabia
mail.: idinek@seznam.cz
http://idinek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: AXIAL SCX-10 Mnichovo Hradiště

Super, díky moc, no ty světla jsou fakt pecka, zapřísáhnul jsem se že tě nechci "kopírovat" ale za takovou cenu si je asi pořídím taky:-D

Zpět na „SCX10“