Uživatelský avatar
Indy
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 21.12.2010 0:00
Bydliště: Kladno

axial scx10 Kladno

Ahoj lidi, tak mi ježich přinese pod strom axíka, no už se nemůžu dočkat až ho budu stavět, ale ukecal jsem, že můžu kola a kasli dostat už předem abych na ní mohl dělat, tak tady je zatím pár fotek, co jsem s tim provedl. V plánu mám ještě zahrádku na střechu s osvětlením a plno scale doplňků... možná šnorchl udělam novej, tenhle moc nesedí na prohybech kasle a ani není moc scale... :mrgreen:
postupně přidám další fotky ze stavby, a výroby doplňků...
http://tomas13.rajce.idnes.cz/axial_scx10_trail_honcho/
Uživatelský avatar
Indy
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 21.12.2010 0:00
Bydliště: Kladno

jo ještě jedna vize, přemejšlel jsem nad doděláním korby z PSH, udělal bych z toho pickupa
TOYOTA Hilux - scx10
Spektrum DSM

www.tomas13.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

axial scx10 Kladno

honcho je pěkná kára,jenom ty 1.9 se na to moc nehoděj.Ty řetězi co si udělal tě ve sněhu moc nepomůžou,zalejzaj do vzorku.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

axial scx10 Kladno

a ještě k tomu pickapu,někdo sem kdysi dával obrázek honcha kterej měl vzadu korbu Shaser přívěsu
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
macaiq
Častý přispěvatel
Příspěvky: 656
Registrován: 23.08.2009 0:00
Bydliště: humpolec-kejžlice

máš to pěkný :)podle materiálů a špendlíků usuzuju že jsi leteckej modelář? ať se daří
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

No konečně si to Tome hodil na forum.. těším se na ježdění :-)
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
Indy
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 21.12.2010 0:00
Bydliště: Kladno

ty řetězy zalézaj do vzorku vždy jen z půlky, ty pneumatiky u honcha maj vzorek jakoby na šikmo... ono stejně jsem slyšel, že to moc nepomáhá a je to spíš o tom, že to v tom sněhu nějak vypadá...
Leteckej modelář jsem, ty špendlíky a extruďák je na to moc nápadnej :D, ale dal jsem se na auta a zbylo mi doma jen jedno letadlo na polítání a pár neprodejnejch vraků, s autama jezdim už druhym rokem a taky jich pár bylo :D... Největší zalíbení ze všech jsem asi našel v baje a expedice mě teď taky pěkně chytly...

Jinak díky za uvítání na foru, je tu super komunita, ne jako na jinejch forech, kde člověk něco založí a ještě ho seřvou, že nehledal v jinejch topicich, ktery s temamatem o kterem clovek potrebuje poradit maj spolecny tak maximalne nadpis a lidi se tam bavej o cemkoli jinym...

2 Leeeeee: přestaň se v tom pořád šťourat, slož to a půjdem zajezdit na horku :D... Jo a když už dostaneš tu plynovou pájku k vánocům, tak mi spájíš zahrádku viď :D... potřebuješ vyloženě trubičky??, nebo stačej i kulatinky???, já se to pokoušel spájet z drátu, co jsem vystříhal z ramínek, ale nemam ani pájecí kyselinu, takže to drží jak kdybych to pájel slinou :D
TOYOTA Hilux - scx10
Spektrum DSM

www.tomas13.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Hele já nevím, dráty se líp ohýbají, ale zas trubičky líp pájí. Pájet pomocí plamenu budu poprvý. Zkusím jak to půjde stěma drátama a ozvu se :-)
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
Indy
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 21.12.2010 0:00
Bydliště: Kladno

jj díky moc... jinak ještě mě napadlo to udělat z těch rámů, co jsou v nich díly na plastikový modely, jestli víš, co myslim... najít nějaký vhodný tvary a lepit to lepidlem, jako lepíš pshčko...
TOYOTA Hilux - scx10
Spektrum DSM

www.tomas13.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Trubičky se při ohýbání trochu bortí a plnej profil je trochu dražší.
Z plastu to nedělej.Jednou hodíš pana/vorel a je po ní.Vím to.

Dle rady Franty DuSofta sehnal jsem poměděný Fe drát.Mají různý průměry.Vzal jsem na zkoušku po třech kusech 1,2mm,1,6mm,2,4mm,3,2mm a 4mm a stály cca 110kč.Je to na váhu.
K tomu magnetický úhelník,pájecí kapalinu na NIKL a klubko pájky.To vše za 308kč.
Byl hodně příjemnej a na modeláře zvyklej. :lol: Prej tam chodí nakupovat loďaři.



Kontakt here

V Praze je to ve vjezdu ke kobercům a do Lestru.



Honcho s přívěsem chaser na zádech je totok:
Je to pecka.



Obrázek



Fe dráty se pájí krásně.Je to nutný hodně prohřát a drží.

Obrázek
Uživatelský avatar
Indy
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 21.12.2010 0:00
Bydliště: Kladno

no tak to honcho je nářez...
díky za kontakt, až budu mít cestu do prahy nakoupim... jaký ty průměry jsou a zahrádku tak nej, aby to k něčemu vypadalo a dobře se pájelo?
TOYOTA Hilux - scx10
Spektrum DSM

www.tomas13.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Indy
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 21.12.2010 0:00
Bydliště: Kladno

tak jsem se dal do novýho šnorchlu, ještě neni hotovej, ale už mam fotky na rajčeti
http://tomas13.rajce.idnes.cz/snorchl_z ... na_honcho/

a naviják ze serva taky hotovej... hlavně mrkněte, jak jsem jednoduše vyřešil potenciometr k nastavování nulovýho bodu, nemohl jsem použít totiž horní část potenciometru, protože funguje také jako ložisko jednoho z převodů serva, tak jsem z něj sundal sběrač a nalepil ho na nylonovej šroub a vyvedl extra ven, protože do serva už by se to nevešlo :D...
http://tomas13.rajce.idnes.cz/navijak_z_hitec_hs300/
TOYOTA Hilux - scx10
Spektrum DSM

www.tomas13.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Super, akorát nebude se ten šnorchl lámat při převrácení?
Uživatelský avatar
Indy
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 21.12.2010 0:00
Bydliště: Kladno

právě pro to, na něj dávam silnou vrstvu kitu a pak nezředěného lepící ho laku (nezředěný neleptá polystyren), aby mi to pak nerozleptala pryskyřice, až to polaminuju... budu na to dávat tu nejjemnější tkaninu.. myslim, že je to 28g/dm2, nebo jak se to měří... mělo by to bejt ve výsledku pevný, ale jak, to ukážou až testy :D
TOYOTA Hilux - scx10
Spektrum DSM

www.tomas13.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Indy
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 21.12.2010 0:00
Bydliště: Kladno

sice trochu se spožděním, ale tady jsou fotky sestavenýho honcha a prvního poježdění... :D
http://tomas13.rajce.idnes.cz/axial_scx10_trail_honcho/
TOYOTA Hilux - scx10
Spektrum DSM

www.tomas13.rajce.idnes.cz

Zpět na „SCX10“