Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

No, moc tam z toho vidět není, ale tak nějak.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak, můj článek o tuningu zavěšení nápravy si tady přečetlo a prohlédlo na fotografiích víc jak 100 lidí, tak by mě zajímalo, kdy si někdo z vás všimne, že je na tom něco setsakramentsky špatně? :roll:
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak co, nikdo si pořád ničeho nevšiml, co je na tom špatně?
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

..jsem zvědavej, jak uděláš tu spojovačku. Je to správně? :-)
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

nejak nechapu co je ta posledni vecicka na obrazku tech zaveseni ("V"cek) ale jestli to ma byt to samy akorat to neni osazeny kloubkama tak tam neprojde kardan?
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Správná odpověď je kardan! Tak nějak jsem si neuvědomil, že to mají uložený ve stejné ose, jako spodní táhla a kardan vlastně skrz to prochází.
No, ale to se dá lehce zpravit a příště budeme zase chytřejší :-)
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

no a když to budeš řešit, tak zkus pomylset i designovou stránku, pže dát si na auto takovej ementál, nevím,nevím......
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak zkus něco navrhnout.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

myslim ze neni co vymyslet tomhle typu zaveseni....
Uživatelský avatar
lused
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 26.11.2009 0:00

Slick7 píše:Tak co, nikdo si pořád ničeho nevšiml, co je na tom špatně?

at koukam jak koukam, kdyz porovnavam ty obrazky se svym SCXem tak jedinej rozdil vidim v tom, ze oni tu napravu nemaji pridelanou na zadnym podvozku. kdyz si to poradne porovnam tak spodni linky se tam vejdou uplne normalne, vyusteni na kardan je na tech fotkach taky videt a nemel by byt problem. horni Y link je zase vysoko nad, u nich i u mne v urovni plata na servo. takze spojovacka prochazi bez problemu mezi kardanem a Y linkem(jen je hodne pokroucena, aby se vyhnula te bambuli diferencialu). takze zbyva co? zbyvaji tlumice a jejich uhel naklonu. ja je mam vice-mene kolmo k zemi, u nich na fotkach je to moooc nakloneny dozadu, aby tam mohla prochazet ta spojovacka. takze podle mne napravy z SCX ale podvozek musi byt nejakej crawlerackej s dlouhejma naklonenejma tlumicema. jinak to tam nepude.
SCX10 Honcho ve vystavbe, vetsina uz je, delam ho rovnou brodivej a louzi uz mam taky vyhlidnutou - sel tam az po strechu, po louzi test rybnikem, 2,4GHz pod vodou nic moc
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

lused píše:
Slick7 píše:Tak co, nikdo si pořád ničeho nevšiml, co je na tom špatně?

at koukam jak koukam, kdyz porovnavam ty obrazky se svym SCXem tak jedinej rozdil vidim v tom, ze oni tu napravu nemaji pridelanou na zadnym podvozku. kdyz si to poradne porovnam tak spodni linky se tam vejdou uplne normalne, vyusteni na kardan je na tech fotkach taky videt a nemel by byt problem. horni Y link je zase vysoko nad, u nich i u mne v urovni plata na servo. takze spojovacka prochazi bez problemu mezi kardanem a Y linkem(jen je hodne pokroucena, aby se vyhnula te bambuli diferencialu). takze zbyva co? zbyvaji tlumice a jejich uhel naklonu. ja je mam vice-mene kolmo k zemi, u nich na fotkach je to moooc nakloneny dozadu, aby tam mohla prochazet ta spojovacka. takze podle mne napravy z SCX ale podvozek musi byt nejakej crawlerackej s dlouhejma naklonenejma tlumicema. jinak to tam nepude.

Správná odpověď je kardan! Tak nějak jsem si neuvědomil, že to mají uložený ve stejné ose, jako spodní táhla a kardan vlastně skrz to prochází.
No, ale to se dá lehce zpravit a příště budeme zase chytřejší
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
lused
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 26.11.2009 0:00

hele koukni se na tu treti fotku jeste jednou. na SCX napravach jsou spodni tahla zaveseny v ose kardanu, zhruba v polovine vodorovne osy napravy. a oni maji spojovaci tyc nad urovni Cecek (jestli se tak ta otaceci cast na naprave jmenuje). takze pri rejdu se spojovacka vlastne dostane az nad napravu. je to tam na tech fotkach videt, diky tomu i o tolik vic vohnou kola do rejdu. jen mi z tech jejich obrazku nejni moc jasny, jak spojili paku serva se spojovackou. mam pocit, ze je tam nejaka plastova spojovaci tyc k levemu kolu (ve smeru jizdy :-) ) ale pak ta paka serva musi byt strasne kratka, aby se tam vesla na vejsku. divny. no podle mne to na SCXo nejde napasovat kvuli tem tlumicum. ale treba jen blbe koukam :wink:
SCX10 Honcho ve vystavbe, vetsina uz je, delam ho rovnou brodivej a louzi uz mam taky vyhlidnutou - sel tam az po strechu, po louzi test rybnikem, 2,4GHz pod vodou nic moc
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Nevim jestli se to tu už řešilo ale mě trochu na SCXku štve uchycení třílinku k nápravě....měnim vložky kloubku jeden za druhym a zhruba po dvou ježdění se mi vždycky objeví vůle kvůli který se pak náprava kejve ....Už někdo vymyslel nějaký lepší uhcycení?
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

ano...pořiď si místo plastovejch "soudků" kovový....
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
Ozy
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 22.01.2011 0:00
Bydliště: Karlovy Vary

presne a zalep si ten sroubek proti povolovani. ..

Zpět na „SCX10“