Uživatelský avatar
gino
Uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: 04.10.2009 0:00
Bydliště: Poprad city SVK

Honcho by Gino

Tak po úmornom zháňaní mi včera konečne dorazil vysnení Axial . Pri rozbaľovaní a následnej dokumentácií ma napĺňal veľmi príjemný pocit a hlavou sa mi premietali všetky možné obrázky a nápady ako to bude vyzerať . To však nemalo dlhé trvanie , lepšie povedané nastalo sklamanie keď som zistil , že stavebnica neobsahuje kovové kĺby ako to bolo u AX10 .Kedže mám určitú averziu voči tým plastovým tak som musel zaloviť v pamäti a zásobách pri hľadaní tých kovových . Ďalej ma dosť prekvapila zmena metrických šrúb na samorezné . Ale dosť už slov teraz sa presunieme na obraz http://gino27850.rajce.idnes.cz/Axial_Honcho/
No a čo
TA 05, Mitsubishi EVO X , XERUN 60A, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
TA 05, Mazda RX-7 , SP GT2.0 LPF, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
Tatra 8x8 kolos (dolaďovanie)
Axial Honcho
DRIFT 4EVER
Uživatelský avatar
gino
Uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: 04.10.2009 0:00
Bydliště: Poprad city SVK

Moja dnešná práca http://gino27850.rajce.idnes.cz/Axial_H ... 011389.jpg
Zajtra ide auto do lakovne a postupne bude dodávaná elektronika
Obrázek
No a čo
TA 05, Mitsubishi EVO X , XERUN 60A, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
TA 05, Mazda RX-7 , SP GT2.0 LPF, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
Tatra 8x8 kolos (dolaďovanie)
Axial Honcho
DRIFT 4EVER
Uživatelský avatar
gino
Uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: 04.10.2009 0:00
Bydliště: Poprad city SVK

http://gino27850.rajce.idnes.cz/Axial_H ... 011411.jpg auto je naspäť s lakovne a pokračuje ďalej , hurá na elektroniku
No a čo
TA 05, Mitsubishi EVO X , XERUN 60A, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
TA 05, Mazda RX-7 , SP GT2.0 LPF, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
Tatra 8x8 kolos (dolaďovanie)
Axial Honcho
DRIFT 4EVER
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

žlutá je dobrá , tu můžu :wink:
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
lused
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 26.11.2009 0:00

krasna zluta metaliza. a co podbehy? neprekazeji pri krizeni? hele a mam dotaz typu Honcho vseobecnej: cim jsi lepil-planujes lepit ke kastli ty paraboly prednich svetel? kastle je tam uzka a pri ruznejch nasilnostech :twisted: , ktere Honchu slusi, se v tech mistech dost krouti a paraboly odpadavaj. čím čarara čím čím čím?? na tavnou pistoli rovnou zapomen. oboustranna lepici paska zas nebyla schopna to pridelat vodotesne, no ani moc pevne. vterinovy taky moc nedrzelo. zatim nejlip mi vychazi lepidlo na novodurovy trubky.
SCX10 Honcho ve vystavbe, vetsina uz je, delam ho rovnou brodivej a louzi uz mam taky vyhlidnutou - sel tam az po strechu, po louzi test rybnikem, 2,4GHz pod vodou nic moc
Uživatelský avatar
gino
Uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: 04.10.2009 0:00
Bydliště: Poprad city SVK

no keď ti mám pravdu povedať ešte som nad tým ani nerozmýšľal , no vďaka za upozornenie . Na druhej strane kedže mám podbehy tak by sa bordel nemal dostať k parabolám . Niečo ešte vymyslím keď k tomu príde čo bude onedlho :wink:

http://gino27850.rajce.idnes.cz/Axial_H ... 011432.jpg tak pomaly sa začínam venovať elektronike , takže v najbližších dňoch bude realizované aj prvé testy a jazdy .
No a čo
TA 05, Mitsubishi EVO X , XERUN 60A, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
TA 05, Mazda RX-7 , SP GT2.0 LPF, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
Tatra 8x8 kolos (dolaďovanie)
Axial Honcho
DRIFT 4EVER
Uživatelský avatar
lused
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 26.11.2009 0:00

gino píše:no keď ti mám pravdu povedať ešte som nad tým ani nerozmýšľal , no vďaka za upozornenie . Na druhej strane kedže mám podbehy tak by sa bordel nemal dostať k parabolám . Niečo ešte vymyslím keď k tomu príde čo bude onedlho :wink:

ale pokud strcis cumak trochu hloubejc do vody tak ti podbehy nepomuzou. pri lepeni tech parabol zalezi na tom, jak velkou jsi si udelal kryci masku na pruzory reflektoru pred lakovanim. takze ted budes lepit reflektory na barvu (asi spis) nebo na lexan (pri zvetsenem vymaskovani). no drzim palce, pak napis jaks to udelal. treba se ozve jeste nekdo s nejakou radou
SCX10 Honcho ve vystavbe, vetsina uz je, delam ho rovnou brodivej a louzi uz mam taky vyhlidnutou - sel tam az po strechu, po louzi test rybnikem, 2,4GHz pod vodou nic moc
Uživatelský avatar
gino
Uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: 04.10.2009 0:00
Bydliště: Poprad city SVK

lused píše:
gino píše:no keď ti mám pravdu povedať ešte som nad tým ani nerozmýšľal , no vďaka za upozornenie . Na druhej strane kedže mám podbehy tak by sa bordel nemal dostať k parabolám . Niečo ešte vymyslím keď k tomu príde čo bude onedlho :wink:

ale pokud strcis cumak trochu hloubejc do vody tak ti podbehy nepomuzou. pri lepeni tech parabol zalezi na tom, jak velkou jsi si udelal kryci masku na pruzory reflektoru pred lakovanim. takze ted budes lepit reflektory na barvu (asi spis) nebo na lexan (pri zvetsenem vymaskovani). no drzim palce, pak napis jaks to udelal. treba se ozve jeste nekdo s nejakou radou


No ja moc niesom zástanca potápačov , tak v tomto smere by mi to prácu malo uľahčiť
No a čo
TA 05, Mitsubishi EVO X , XERUN 60A, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
TA 05, Mazda RX-7 , SP GT2.0 LPF, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
Tatra 8x8 kolos (dolaďovanie)
Axial Honcho
DRIFT 4EVER
Uživatelský avatar
lused
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 26.11.2009 0:00

gino píše:
lused píše:
gino píše:no keď ti mám pravdu povedať ešte som nad tým ani nerozmýšľal , no vďaka za upozornenie . Na druhej strane kedže mám podbehy tak by sa bordel nemal dostať k parabolám . Niečo ešte vymyslím keď k tomu príde čo bude onedlho :wink:

ale pokud strcis cumak trochu hloubejc do vody tak ti podbehy nepomuzou. pri lepeni tech parabol zalezi na tom, jak velkou jsi si udelal kryci masku na pruzory reflektoru pred lakovanim. takze ted budes lepit reflektory na barvu (asi spis) nebo na lexan (pri zvetsenem vymaskovani). no drzim palce, pak napis jaks to udelal. treba se ozve jeste nekdo s nejakou radou


No ja moc niesom zástanca potápačov , tak v tomto smere by mi to prácu malo uľahčiť

pak plati i nadale moje prvni veta: krasna zluta metaliza :wink:
SCX10 Honcho ve vystavbe, vetsina uz je, delam ho rovnou brodivej a louzi uz mam taky vyhlidnutou - sel tam az po strechu, po louzi test rybnikem, 2,4GHz pod vodou nic moc
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Jen k lepení parabol , já to lepil lepidlem na akvárka , zatím to pár měsíců a kotoulů drží . Vše ostatní se mi vždycky odlouplo .
Uživatelský avatar
lused
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 26.11.2009 0:00

gufy píše:Jen k lepení parabol , já to lepil lepidlem na akvárka , zatím to pár měsíců a kotoulů drží . Vše ostatní se mi vždycky odlouplo .

to je nejakej silikon na lepeni skla? nebo primo nejake lepidlo?
SCX10 Honcho ve vystavbe, vetsina uz je, delam ho rovnou brodivej a louzi uz mam taky vyhlidnutou - sel tam az po strechu, po louzi test rybnikem, 2,4GHz pod vodou nic moc
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

No je to silikonové lepidlo na sklo , akvária . Mají to normálně v drogerce . Je ale černý , tak bacha ať nevleze dovnitř světla . Já to omatlal kolem a než ten silikon uschne , tak jsem to fixoval páskou . Druhej den je to OK .
Uživatelský avatar
gino
Uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: 04.10.2009 0:00
Bydliště: Poprad city SVK

niečo málo zo včera http://gino27850.rajce.idnes.cz/Axial_H ... 011452.jpg
Došlo k výmene motora ,lebo ten čo tam bol predtým nejako vynechával tak som radšej hneď zvolil výmenu než sa zbytočne zdržiavať a zisťovať čo sa deje .
EDIT : Tak a je to tu . Môžem oficiálne prehlásiť , že som pojazdný no dokončovacie práce budú realizované až pokiaľ nevyrazím na prvú expedíciu ( samozrejme aj potom ak bude ešte čo ) . Prvú skúšobnú jazdu mám za sebou a môžem predniesť záverečný verdikt . Neje to síce 8x8 , ale aj napriek tomu je konkurencie schopné , po úvodnom sklamaní ( plastové kĺby ) ma tento podvozok milo prekvapil jazdnými vlastnosťami . Taktiež schvaľujem spojku , ktorá funguje ako dobrý istiaci prvok a určite ju tam ponechám , aby sa s tohto podvozku nestala druhá Tatra . Väčšina elektroniky je funkčná ( nebol otestovaný zvukový modul ) .

Pár drobností na záver : Váha : 3,4 kg
Elektronika : regler: XERUN 60A
motor : HACKER 21,5T
servo : SAVOX SC-0252 MG (10,5 kg)
naviják : 3racing
Svetelný a zvukový modul : Made in home PICAXE
Doplnky : PROLINE
Batérie : Hlavný pohon : podľa možností a zásob Lipo v min. hodnote 4000 mAh
Svetlá a zvuk : 7,4V / 2200 mAh Lipo


EDIT:
Jedny s posledných úprav http://gino27850.rajce.idnes.cz/Axial_H ... 011473.jpg
Obrázek
No a čo
TA 05, Mitsubishi EVO X , XERUN 60A, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
TA 05, Mazda RX-7 , SP GT2.0 LPF, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
Tatra 8x8 kolos (dolaďovanie)
Axial Honcho
DRIFT 4EVER
Uživatelský avatar
gino
Uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: 04.10.2009 0:00
Bydliště: Poprad city SVK

http://gino27850.rajce.idnes.cz/Axial_H ... 011340.jpg

menší test uchytenia kamery pre natáčanie v teréne
No a čo
TA 05, Mitsubishi EVO X , XERUN 60A, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
TA 05, Mazda RX-7 , SP GT2.0 LPF, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
Tatra 8x8 kolos (dolaďovanie)
Axial Honcho
DRIFT 4EVER
Uživatelský avatar
lused
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 26.11.2009 0:00

gino píše:http://gino27850.rajce.idnes.cz/Axial_Honcho/#11052011340.jpg

menší test uchytenia kamery pre natáčanie v teréne

hele ta kamera by mela zabirat kus tvyho auta aby to bylo "autenticky". takhle to vypada jako kdyz si vemes kameru do ruky a soupes s ni v trave.
poslys ale mam otazku: ty dratky od svetel mas navleceny v nejaky cerny puncosce (nevim jak se to rekne slovensky) to se da koupit nebo ti to z neceho zbylo?
SCX10 Honcho ve vystavbe, vetsina uz je, delam ho rovnou brodivej a louzi uz mam taky vyhlidnutou - sel tam az po strechu, po louzi test rybnikem, 2,4GHz pod vodou nic moc

Zpět na „SCX10“