Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

SCX10 kde koupit?

Možná je to blbá otázka, ale chtěl jsem se zeptat, jestli nevíte třeba o nějakých obchodech kdo ho mají levněji. Popřípadě jestli je lepší koupit kit, či RTR... mam totiz monstra, ale nějak dojezdil, asi regl, a spis chci prave zkusit expedice ale mám tam Reely vysílač a přijímač (2 kanálová RC souprava s možností nastavování EPA = koncové body serv, nastavení plynu a řízení, trim plynu a řízení, revers všech kanálů, nastavení poloměru zatáčení a výkonu motoru 2,4GHz) tak nevím jestli by se to dalo využít popřípadě jestli by mě to rtr nevyšlo někde levněji... vím že to je asi hloupý dotaz ale moc děkuju za každou radu :-)
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Je to sice trochu blba otazka, prohledat shopy guglem si zvladne kazdej sam, zee...

Ale, rozhodne doporucuju koupit KIT - behem stavby se s autem seznamis a kdyz se neco podela, budes vedet, jak auto vypada "uvnitr".. Taky mas v KITu kovovy linky, pokud se nepletu a u Honcha i paraboly do svetel.. Navic, stavet to, je taky zabava.. ;-)

Regl koupis DSYS a servo treba pro zacatek nakou levnou cinu.. Vysilacku vyuzijes, neni to sice zadnej zazrak ale jezdit to s tim bude..
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

no ja hodne zevloval, ale tak pro pripad ze byste mi doporucili koupit i nekde jinde.. jinak ja to spis kupuju prave kvuli tomu ze si s tim muzu hrat, vylepsovat a tak.. a chtel jsem to koupit v kitu, ale mam takovy problem ze jsem prave trochu levy na elektroniku a moc tomu nerozumim, tak nevim co mam koupit z elektroniky za motor, servo a ten regl... a doufam ze ta moje vysilacka a prijimac fungujou (jinak ten prijimac ma ke kazdemu "slotu" takovy tri piny na ktery se nasadi ten konektor - to je univerzalni?) nevim jak to odzkouset, protoze mi odeslo predchozi auto (kdyz ho zapnu tak se servo jen trosku pohne nebo se jen lehce protoci kola ale auto nereaguje na vysilacku a semo tamo s sebou lehce skubne servo a jinak nic, tak prave nevim, jestli problem neni i ve vysilacce) kazdopadne bych byl rad za kazdou radu ohledne te elektroniky, protoze i kdyz je mi to blbe nevim co tam koupit a zatim tomu moc nerozumim, popripade i vhodne obchody kde to koupit. Predem moc dekuju za radu...
Uživatelský avatar
Bezmozek
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 06.12.2010 0:00
Bydliště: Praha

Obrázek
Jak tak koukám, tak máš v háji vysílačku :roll:
http://superstepa.rajce.idnes.cz/TATRA_Dakar/
ľavá růžová, sto cez dinosaura, dve ryšavé veveričky a fuj fuj, bude [i]ľavá, čierná, chlpatá, zubatá..[/i
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

myslis ze to je vysilackou? ja to prave nechapu, protoze rikam, to servo by se vzdycky pri zapnuti vyrovnat do centralni polohy, a ono se proste nevycentruje a semo tamo se skubne motor, takze to je vysilackou? no a co bych mel do zakladu koupit za elektroniku do toho axiala? bohuzel tomu nerozumim, tak nevim kde a co koupit, dohromady to dam, ale nevim jake dily k sobe.. asi budu teda potrebovat servo, regl, motor no a nejspis tu vysilacku...ale jakou?
Uživatelský avatar
tabbert
Častý přispěvatel
Příspěvky: 797
Registrován: 27.08.2010 0:00
Bydliště: Ostrava

KIT CF-100 x Honcho

Chci určitě stavebnici a jak tak koukám tak je na výběr jen Honcho a CF-100. A tak nevím do kterého mám jít??? Ještě nevím jakou budku na něj budu v budoucnu dávat takže rozvor teď asi nerozhoduje. Jsou u obou, když je vemu jako stavebnici, kovové linky? Čim se liší krom rozvoru a rezervního kola u Honcha. Je tam ještě něco proč třeba raději vzít Honcho než CF-100? Nebo opačně? Díky za poznatky ;-)
Uživatelský avatar
tjjack
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 11.07.2010 0:00
Bydliště: Litvínov

Honcho má pár doplňků navíc a je celýv imbusech
Legenda zvaná Plísňák cabrio
HAJZLTEAM
+ ještě nějaký rychlý mrchy
Uživatelský avatar
morce77
Nově příchozí
Příspěvky: 42
Registrován: 08.04.2009 0:00
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele: WWW

Já mám Honcho, kovové linky jsou jistě k dobru. Navíc rezerva??? Ta se nikdy neztratí. U 99 procent budek jí použiješ, těžko bys jí scháněl samostatně. Zkrátit rozvor jde, dle mého názoru, líp než prodloužit. Rozvor Honcha jsem ocenil pro budku Jeep JK i tak jsem jej musel mírně prodloužit :lol: Potom je to otázka vkusu, ale mě laxanka Honcha se líbí víc než 100. Tím se nechci nikoho z majitelů dotknout, viděl jsem krásné 100.
aviaro

U mì taky vede Honcho. Ikdy¾ CFko má taky nìco do sebe.

Obrázek

Já ho kupoval na MZ-racing u pana ®ulkevièe a naprostá spokojenost s jednáním, pøístupem a nakonec i zbo¾ím. Mám "stavebnici" tak¾e kovový. linky a øízení. Zbytek dílù viz podpis.

Jediný co budu øe¹it je jiný servo, ta monza nemá moc ráda vodu ... 8)

Obrázek

PS: Stejnì na nìj pùjde kastle cheera, tak¾e tuhle "honcháckou" mám spí¹ na kravení, kde mi nevadí, ¾e dostává èoèku. (kotrmelce na ¹utrech atd.)

Obrázek

:twisted:
Uživatelský avatar
tabbert
Častý přispěvatel
Příspěvky: 797
Registrován: 27.08.2010 0:00
Bydliště: Ostrava

Díky za názory, jsou jednoznačné, tím pádem je rozhodnuto ;-). Regl. mám DSYS. JEŠTĚ VYBÍRÁM SERVO A MOTOR. Na MZ jej nabízejí i s Axialem 55T, ten by mohl stačit ne? a nějaké silnější servo za rozumnéý peníz?
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Axial 55T mám taky a nemůžu si stěžovat. I když jako zelenáč nemám srovnání. Koupil jsem jeté Dingo, byl k němu i Axial 27T, ale ten jsem ani nezkoušel.

Něco o levných servech:

http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Fo ... opic&t=287
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
tjjack
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 11.07.2010 0:00
Bydliště: Litvínov

Ten motor, spíš bych vzal speed 600 (eco), je delší a tim pádem má větší krouťák....
Legenda zvaná Plísňák cabrio
HAJZLTEAM
+ ještě nějaký rychlý mrchy
Uživatelský avatar
tabbert
Častý přispěvatel
Příspěvky: 797
Registrován: 27.08.2010 0:00
Bydliště: Ostrava

Tak Servo TowerPro MG995 13kg mám v savikovi a jsem spokojen, mám ho už tak 4 roky a bezproblémů. Chtěl jsem ho i do expedice a má špatnou zkušenost s nákupem. Začátkem roku jsem ho našel za 305 peneěz v internetovém obchodu "elektrokauf.cz" bylo uvedeno, že je skladem tak jsem jej objednal a zaplati .... nedošlo a obchod už nefunguje :-(
aviaro

Mám právì motor 55T od Axiala, byl ke stavebnici a super ! :wink: K nìmu mám 20 pastorek a je to akorát pøi plnym plynu, rychlej¹í chùze a v terénu síly mraky.

Servo 12 - 14 kg si myslím akorát, od jaký firmy je asi kolem tìch 3-4 stovek uplnì jedno, jsou v¹echny na jedno brdo. :wink:
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

aviaro píše:Mám právě motor 55T od Axiala, byl ke stavebnici a super ! :wink: K němu mám 20 pastorek a je to akorát při plnym plynu, rychlejší chůze a v terénu síly mraky.

Servo 12 - 14 kg si myslím akorát, od jaký firmy je asi kolem těch 3-4 stovek uplně jedno, jsou všechny na jedno brdo. :wink:


a to si jeste vcera chtel kupovat nakou 20, ze 12 je ti malo :lol: :lol:
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0

Zpět na „SCX10“